https://yemek.com/tarif/hashasli-portakalli-kek/ | Haşhaşlı Portakallı Kek Tarifi

Size Bugüne Dek Yaptığınız Tüm Kekleri Unutturacak Kadar Nefis 10 Haşhaşlı Kek Tarifi

Favorilerime
Ekle

Çay saatleriniz için hep aynı kekleri hazırlamaktan sıkıldıysanız, misafirlerinize tatlı bir sürpriz yapmak, onları lezzetiyle şaşırtacağınız bir kek yapmak istiyorsanız haşhaş ne güne duruyor?

Hemen her türlü hamur işinin lezzetini artıran haşhaş, bu kez kekler için devreye giriyor ve ona eşlik eden portakal, limon, tahin gibi lezzetlerle mutfakta bir anda devleşiyor. Bize de fırından pamuk gibi yumuşacık, bulut gibi puf puf kabarmış bol haşhaşlı kek tariflerinin keyfini çıkarmak düşüyor.

Çaylar demlensin, kahveler hazırlansın, başlıyoruz!

  • Haşhaşlı kek tarifi

En temelinden başlayalım, sade bir kek harcına eklenen haşhaşın o kekin lezzetini nasıl en az iki katına çıkardığına hep birlikte şahit olalım.

Çaylar demlensin: Haşhaşlı kek tarifi

  • Haşhaşlı portakallı kek tarifi

Şimdi işleri bir üst seviyeye taşıyor, haşhaşı yalnız bırakmayıp portakalı da mis gibi kokusuyla tarifimize ilave ediyoruz. Pamuk gibi yumuşacık oluyor, puf puf kabarıyor.

Kokusu tüm mutfağı sarıyor: Haşhaşlı portakallı kek tarifi

  • Limonlu haşhaşlı kolay kek tarifi

Daha pratik bir şekilde kek hazırlamak isterseniz, çaya çat kapı misafirleriniz geldiyse mesela, hemen bu keki yapabilirsiniz. Hazırlaması sadece 10 dakika.

Malzemeleri karıştır, at fırına: Limonlu haşhaşlı kolay kek tarifi

  • Limonlu haşhaşlı muffin tarifi

Tek bir kek hazırlamak yerine porsiyonluk, mini mini ikramlıklar hazırlamak isterseniz onun da sırrı bu tarifte saklı. Fırında puf puf kabarsın, içindeki haşhaş ağızlarda lezzet dolu çıtırtılar bıraksın.

Bi' tane daha: Limonlu haşhaşlı muffin tarifi

  • Havuçlu haşhaşlı kek tarifi

Yıllardır mutfakla az da olsa ilgili olan herkesin bildiği, sık sık yaptığı o klasik havuçlu tarçınlı keke sınıf atlatmaya hazır mısınız? Bu kez içine her zamankinden farklı olarak haşhaş, üzerine ise labneli, ballı nefis bir sos geliyor.

Bu nefis tat pastaları bile kıskandırıyor: Havuçlu haşhaşlı kek tarifi

  • Şekersiz sodalı kek tarifi

Yapacağınız kekin içinde rafine şeker kullanmak istemiyorsanız ya da daha sağlıklı beslenmeye özen gösteriyorsanız hurmalar ne güne duruyor. Bu kek sadece içindeki haşhaş nedeniyle değil, hurmasıyla, balıyla, keten tohumuyla da farkını ortaya koyuyor.

Onun gibisini başka yerde bulamazsınız: Şekersiz sodalı kek tarifi

  • Tahinli haşhaşlı kek tarifi

Tahin, haşhaş ve ceviz içi... Bir keke yakışabilecek belki de en muazzam üçlü olur kendisi. Üstelik öyle pek sık bir arada kullanılan isimler değil.

Oysa bu üçlünün lezzetini herkes bilmeli: Tahinli haşhaşlı kek tarifi

  • Limonlu yoğurtlu kek tarifi

Evde süt kalmadığını fark edip kek yapmaktan vazgeçmeyin, daha farklı dokuda muazzam kekler hazırlamak için hemen yoğurttan destek alın. İçinden haşhaşı tabii ki eksik etmiyoruz.

Bu efsane tadı sevmeyen yok: Limonlu yoğurtlu kek tarifi

  • Limonlu haşhaşlı kek tarifi

Adeta şerbetli tatlılarla, mesela revani ile yarışacak lezzette ıslak bir kek hazırlamak isterseniz limonlu şerbetiyle bu yumuşacık lezzet tam da aradığınız tatlı olabilir.

Damakta eriyor, haşhaş çıtırtıları da eksik olmuyor: Limonlu haşhaşlı kek tarifi

  • Tahin soslu kek tarifi

Tahin Soslu Kek Tarifi

Tahin Soslu Kek Tarifi

Limon şerbeti değil de şöyle tahin gibi daha dolu dolu, daha kendine has bir lezzetle ona sos hazırlamak da mümkün. üstelik yapımı sadece 10 dakikanızı alacak.

En zor kısmı pişmesini beklemek olacak: Tahin soslu kek tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?