Pirinçli Enginar Salatası Tarifi

Daha Önce Enginarla Yapmayı Belki de Hiç Denemediğiniz Kadar Farklı 12 Nefis Tarif

Favorilerime
Ekle

Baharın gelmesiyle kavuştuğumuz mis gibi sebzelerden enginar, bugüne dek belki de hiç denemediğiniz kadar değişik ve lezzetli halleriyle karşınızda!

Enginarı sadece zeytinyağlı olarak hazırlayıp hepimizin alışık olduğu garnitürlerle lezzetlendirerek tüketiyorsanız böyle bir lezzete haksızlık ediyorsunuz demektir. Neden mi? Zira kendisi o kadar farklı malzemelerle bir araya getirilebiliyor, o kadar değişik tariflerde kullanılabiliyor ki görünce ne demek istediğimizi anlayacak, bize hak verecek, daha da önemlisi bu enginarlı farklı tarifleri bir bir denemek isteyeceksiniz.

Ferhat Şef'in muazzam püf noktaları ve lezzet önerileriyle başlayalım ve enginarı değişik yemek tarifleri içinde değerlendirelim. Buyursunlar...

 • Nefis video bonusumuzla başlıyoruz: Olağanüstü 5 tarifle nisan ayının malzemesi enginar

Enginarla hazırlayabileceğiniz en farklı ve en lezzetli tarifleri tüm yapılış adımlarını göstererek paylaşıyor, Ferhat Şef'in mükemmel lezzet önerileriyle enginarı herkese sevdirecek muazzam tariflere imza atıyoruz. Sizi önce yukarıdaki videomuza, hemen ardından da aşağıdaki tariflerimize doğru bekliyoruz.

 • Kuzulu enginar yahni tarifi

Sebzelerle arası iyi olmayanları, "Ben et yemeden doyduğumu hissetmiyorum" diyenleri böyle alalım. Bu tarif size sadece enginar sevdirmekle kalmayacak, enginarın yeri geldiğinde etle de mükemmel bir uyum yakaladığını kanıtlayacak.

Mükemmel aromasıyla: Kuzulu enginar yahni tarifi

 • Ekmek üstü enginar ezmesi tarifi

Ekşi mayalı ekmekleri hazırlayın, efsane bir lezzetle şenlendireceğiz bu kez üstlerini. Enginar, İzmir tulum peyniri, ıspanak, maydanoz ve daha neler neler bir araya geliyor, aynı ekmek diliminin üzerinde buluşuyor...

Parmak yedirtecek bir lezzete dönüşüyor: Ekmek üstü enginar ezmesi tarifi

 • Pirinçli enginar salatası tarifi

Hep aynı salata tariflerini hazırlamaktan sıkılanlar için nefis bir alternatif olacak, onu hazırlamak da tahmin ettiğinizden çok daha pratik olacak. Üstelik pek de doyurucu.

Salatayla doymak mümkün: Pirinçli enginar salatası tarifi

 • Peynirli domatesli enginar dolması tarifi

Enginar çanaklarımızı bu kez klasik bezelyeli-havuçlu garnitürlerle doldurmuyor, peynirli nefis bir harç hazırlıyoruz. Buharda pişirmeye başladığımız enginarlar harçla buluşup fırında pişinceyse...

Tadına doyum olmuyor: Peynirli domatesli enginar dolması tarifi

 • Enginar cacık tarifi

Enginarın sadece kalplerini değerlendirmek olmaz, bu kez saplarını değerlendirme zamanı! Enginar saplarının bu kadar lezzetli tariflerde kullanılabileceğini keşfedince onları hiç ziyan etmeyecek, sık sık bu tarifi uygulamak isteyeceksiniz.

İsraf yok, lezzet var: Enginar cacık tarifi

 • Limon soslu, pırasalı enginar kalbi tarifi

Enginar ve pırasayı bir arada pişirmeyi daha önce hiç düşünmemiş olabilirsiniz ama onlar doğru tarifte bir araya gelince birlikte çok daha lezzetli oluyorlar! Sebze sevmeyenler bile bu lezzeti afiyetle yiyecek.

Pırasalar bitmeden denemeli: Limon soslu, pırasalı enginar kalbi tarifi

 • Enginar sarması tarifi

Asma yapraklarıyla yapabileceğiniz belki de en farklı sarma karşınızda. Zira bu kez içinde sadece pirinçli bir sarma harcı yok, enginarlar var!

Tek bir tanesiyle doyurur: Enginar sarması tarifi

 • Portakallı kerevizli enginar tarifi

Klasik enginar tarifinden fazla şaşmak istemeyenler için önerimiz kereviz ve portakal ile onu şöyle pişirmeniz yönünde olacak. Mis gibi portakal aroması ve kerevizin doyurucu etkisiyle karşınızda!

Yapımı da çok pratik üstelik: Portakallı kerevizli enginar tarifi

 • Kıymalı enginar dolması tarifi

Zeytinyağlıları yediğinde doyduğunu hissetmeyenler ve sofrada gözü etli lezzetler arayanlar buraya. Enginar dolması mis gibi kıymalı bir harçla hazırlanıyor bu kez.

Proteinini eksik etmek istemeyenler buraya: Kıymalı enginar dolması tarifi

 • Enginarlı pilav tarifi

Pirinç pilavını şehriyeyle, bezelyeli-havuçlu garnitürlerle hazırlamaya çok alışığız zaten diyor ve bu kez onları bir kenara alıp enginarı, havucu, dereotunu pirinçlerimizle buluşturuyoruz.

Ne kadar lezzetli olduğunu keşfedince hep yapmak isteyeceksiniz: Enginarlı pilav tarifi

 • Yoğurtlu enginar kalbi salatası tarifi

Salamura enginar kalbi aldıysanız ve onları nasıl değerlendireceğinize bir türlü karar veremediyseniz hemen böyle buyurun lütfen. 10 dakikada, pişirme uğraşı olmayan muazzam bir salata hazırlıyoruz.

Sofrada ilk biten o oluyor: Yoğurtlu enginar kalbi salatası tarifi

 • Enginar turşusu tarifi

Enginar Turşusu Tarifi

Enginar Turşusu Tarifi

Enginarlı farklı tariflerden söz ederken turşusunu nasıl yapacağınızı anlatmadan olur mu hiç? Evet, yanlış okumadınız, enginarın da turşusu yapılabiliyor.

Hiç vakit kaybetmeden turşularımızı kuralım: Enginar turşusu tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?