Hardal Soslu Patates Salatası Tarifi

"Enginarın Yanına Ne Gider" Diye Düşünenlere Sağlık Dolu 11 Tamamlayıcı Tarif

Favorilerime
Ekle

Enginar mevsimi geldi, sebze severlerin sofralarda uzun zamandır görmeyi özlediği enginar yavaş yavaş sofralarda yerini almaya başladı.

Mis gibi garnitürlerle hazırlanan hafif ve doyurucu hali mi dersiniz, bakla gibi baharın getirdiği diğer nefis lezzetlerle bir araya gelen, bol zeytinyağlı halini mi seversiniz, yoksa şöyle nefis bir iç harçla tatlandırılan enfes dolmasını mı sofralara davet etmek istersiniz karar sizin ama yanında ne gider derseniz, gelin bu kez ona birlikte karar verelim.

Sofranın başköşesinde enginar olduğunda ona eşlik edebilecek bu lezzetleri de unutmayın, "Enginarın yanına ne gider?" diye uzun uzun düşünmek yerine aşağıdaki enfes alternatiflerden damak tadınıza uygun olanları seçip hemen değerlendirin. Şimdiden ellerinize sağlık!

 • Yumurtasız yoğurt çorbası tarifi

Nefis bir enginar yemeği öncesinde midenizi çok yormayacak bir çorbayla açılışı yapmak isterseniz yoğurt çorbası en güzel seçeneklerden biri olacaktır. İçinde yumurta kullanmadan, çok hafif ve besleyici bir şekilde hazırlayabileceğiniz bu çorba, midenizi enginara hazırlasın...

Afiyetle içilsin: Yumurtasız yoğurt çorbası tarifi

 • Mercimek çorbası tarifi

Klasiklerden vazgeçmeyenler içinse sofralarımızın olmazsa olmazı diyebileceğimiz mercimek çorbası sofrada yerini alabilir. Malumunuz, onu sevmeyen yok.

Menünün en garanti isimlerinden biri: Mercimek çorbası tarifi

 • Yoğurtlu kabak sıyırma tarifi

Hafifliğine hayran olduğumuz şifa dolu enginar yemeğinin yanına yine en az onun kadar hafif ve besleyici bir alternatif arıyorsanız sofranızı bolca sebzeyle donatabilir, şöyle enfes bir kabak yemeğinden destek alabilirsiniz mesela.

Yoğurdu da böyle alalım: Yoğurtlu kabak sıyırma tarifi

 • Zeytinyağlı yaprak sarma tarifi

Şöyle zeytinyağlı enfes bir enginar yemeği hazırlayacaksanız, ona en güzel eşlik edecek isimler yine zeytinyağlılar olacaktır. Sofranızı daha doyurucu hale getirmek de istiyorsanız mesela, yaprak sarmayla sofradaki tüm konuklarınızı mutlu edebilirsiniz.

Sarıp sarmalayalım: Zeytinyağlı yaprak sarma tarifi

 • Hardal soslu patates salatası tarifi

"Menüm çok klasik olmasın" derseniz mercimek çorbası ve yaprak sarma gibi mutfağımızın vazgeçilmezlerini bir kenara alıp yine afiyetle yediğimiz patates salatasından destek alabilirsiniz. Bu kez içine dahil olan enfes soslarla farkını ortaya koyacak...

Bu hali enginarın yanına çok yakışacak: Hardal soslu patates salatası tarifi

 • Mantarlı ızgara tavuk tarifi

"Enginarı çok seviyorum ama etsiz doyduğumu hissetmiyorum" diyenleriyse hemen böyle alalım. Tavuğu mantarla bir araya getirip yine hafif ama bu kez bol proteinli bir yemek hazırlayalım.

Birbirlerine çok yakışıyorlar: Mantarlı ızgara tavuk tarifi

 • Bahar pilavı tarifi

Bu kez enginarı sade, pilavı garnitürlü yapalım dedik, yine birbirlerinin yanında çok iyi giden, yine çok doyurucu olacak enfes bir menüye dönüştüler.

Sofraya bahar geldi: Bahar pilavı tarifi

 • Zeytinyağlı barbunya tarifi

Enginarın yanına baklagiller de çok yakışıyor. Özellikle o güzelim baklagillerin içinden barbunya zeytinyağlı tarifiyle farkını ortaya koyuyor. Hafif hafif doymak mümkün!

Zeytinyağlıları sevmek için bir sebep daha: Zeytinyağlı barbunya tarifi

 • Havuç tarator tarifi

Evdeki malzemelerle dakikalar içinde kolayca hazırlayabileceğiniz mezeler de enginarın başrolü kaptığı sofralara çok yakışır, aklınızda bulunsun.

Sofra bir anda zenginleşir: Havuç tarator tarifi

 • Kabuklu ılık mercimek salatası tarifi

Hem sağlıklı beslenmek hem de doymak istiyorsak soframızdan eksik etmemeniz gereken lezzetlerden biri de salatalar. O salatalar içinde en bol proteinli, en besleyicilerden biri de kesinlikle bu nefis mercimek salatası.

Sevdiğiniz malzemelerle çeşitlendirmek elinizde: Kabuklu ılık mercimek salatası tarifi

 • Mercimekli patates püresi tarifi

Mercimekli Patates Püresi Tarifi

Mercimekli Patates Püresi Tarifi

Sofrada farklı lezzetler olsun, gören şaşırsın, tadan lezzetine hayran kalsın istiyorsanız işte aradığınız o enfes farklılık da tam karşınızda! Patates, mercimek ve rengarenk sebzeler bir arada.

Baharatlarını da unutmayalım: Mercimekli patates püresi tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?