https://yemek.com/tarif/rulo-buzdolabi-boregi/ | Rulo Buzdolabı Böreği Tarifi

Vaktiniz Varken Hazırlayıp Buzluğa Atabileceğiniz 9 Farklı Hamur İşi Tarifi

Favorilerime
Ekle

İnsan her gün, her öğün uzun uzun yemek hazırlayacak kadar vakit ya da enerji bulamıyor, hepinizin malumu olduğu üzere.

Ama zaman zaman misafir bile haber vermeden gelebiliyor, evde yenmeye hazır, ilaç niyetine tek bir ikramlık bile bulunamayabiliyor. Buna bir de aniden bastıran açlık, kolunuzu bile kaldıracak kadar enerjiniz olmayan anlar gibi durumlar eklenince, ortalık bir anda şenlik yerine dönebiliyor tam anlamıyla.

İşte bu gibi durumlarda imdadınıza koşacak tarifler hazırlayalım, en azından vaktiniz olduğunda rahat rahat hazırlayıp buzluğa atıverin istedik.

Bu birbirinden lezzetli, buzlukta saklanan hamur işleri ile tanışın, ihtiyaç anında kullanmak üzere her birini not edin, hatta zaman bulduğunuzda hemen yapın bizce. Emin olun mutfakta işleriniz çok ama çok kolaylaşacak.

Unutmadan, şu yazımıza da mutlaka göz atın deriz: Buzlukta Saklanacak Hamur İşleri Yapmanın Püf Noktaları

Şöyle çıtır çıtır bir lezzetle başlayalım: Sodalı buzluk böreği

3-4 basit malzeme kullanarak hazırlayıp buzluğa atabileceğiniz, ardından dilediğiniz zaman çıkarıp üzeri kızarana dek pişirmenizin yeterli olacağı pratik, ekonomik ve pek çıtır bir lezzet o.

Buzlukta hep olsun isteyeceksiniz: Sodalı buzluk böreği tarifi

Böyle de olur: Buzluk böreği

Malzemesi de, iç harcı da biraz daha zengin olan bu börek de tüm misafirlerinizden tam puan alacak olanlardan. Buzluktan çıkardığınız gibi fırına atabileceğiniz, şipşak hazır olacak bu böreği görünce herkes "Ne ara hazırladın bunu?" diyecek.

Bu sır aramızda kalsın: Buzluk böreği tarifi

Belki adını çok duydunuz ama: Banyolu börek

Belki bugüne dek adını çok duydunuz ama ne olduğunu bilmiyordunuz, belki de ilk kez şu an onunla tanışıyorsunuz... Fark etmez. Daha fazla vakit kaybetmeden onu mutfağınıza davet edin, yemek hazırlamaya zaman bulamadığınız her an elinizin altında olsun.

Çıtırtının en pratik hallerinden biri: Banyolu börek tarifi

Tatlı olmaz mı sandınız: Buzluk kurabiyesi

Çeşit çeşit börek tarifi verip gidecek değildik, buzluğa kurabiye bile atılır aslında, bunu herkese göstermek istedik. Hem de renk renk, en iştah açıcı olanlarından bir kurabiyeden söz ediyoruz...

Onunla bir kez tanışınca bir daha vazgeçemeyeceksiniz: Buzluk kurabiyesi tarifi

O çok sevdiğiniz lezzet şimdi buzluğunuzda: Elmalı buzluk kurabiyesi

Küçüklüğümüzden beri bayıldığımız kurabiyelerin başında gelen o mis kokulu elma kurabiyeleri hep evinizde bulunsun istiyorsanız bu tarif tam da istediklerinizi karşılayacak, eminiz.

Bir oturuşta tepsiler dolusu yapmak isteyeceksiniz: Elmalı buzluk kurabiyesi tarifi

Artık her güne güzel başlamanız garanti: Kahvaltılık patatesli bazlama

Hafta içi sabahlarında çok vaktiniz olmadığı için hızlıca kahvaltı ediyor, hatta onu bile yapacak vakit bulamıyorsanız vaktiniz olduğunda hazırlayıp buzluğa yerleştirebileceğiniz, her sabah güne mis kokular eşliğinde uyanmanızı sağlayacak bu bazlama tarifiyle tanışın.

Buzlukta o olsun, yeter: Kahvaltılık patatesli bazlama tarifi

Sadece 3 malzemeyle bu iş tamam: Rulo buzdolabı böreği

Hemen her eve giren, her evde bulunan 3 malzemeyle hızlıca hazır edebileceğiniz bu lezzeti hayatınızı kolaylaştırmak için geldi. Bütçenizi yormadan hazırlayabilir, her ihtiyaç duyduğunuzda hemen buzluktan çıkarıp yapabilirsiniz.

Bir börekten beklenebileceklerden bile fazlası: Rulo buzdolabı böreği tarifi

Hazırını almaktansa: Pizza hamuru

Hazır dondurulmuş paketlerde bulunan pizzaları almaktansa, evde ellerinizle hazırladıklarınızı tercih ediyorsanız ama bunun için de her zaman vakit ayıramıyorsanız hamurunu zamanınız varken hazırlayıp buzluğa atabilirsiniz. Üzerini hangi malzemelerle şenlendireceğinize sonra da karar verebilirsiniz.

Büyük kolaylık olur: Pizza hamuru tarifi

Ve assolistler en son çıkar: Mantı

Mantı Tarifi

Mantı Tarifi

Atıştırmalık olarak değerlendirebileceğiniz börekler, kurabiyeler bir yana, mantı bambaşka bir yana... Onu çok seviyor, her gün olsa her gün yiyecek kadar bayılıyoruz, doğruya doğru. O zaman biraz fazla hazırlayıp buzluğa atmakta da fayda var. Yalnız ufak bir uyarı: İçinde kıyma gibi bozulduğunda sağlık açısından büyük tehlike oluşturabilecek bir madde olduğundan buzlukta bekletme işini abartmamakta fayda var.

Afiyetler olsun: Mantı tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?