https://yemek.com/tarif/kahvaltilik-pofuduk/ | Kahvaltılık Pofuduk Tarifi

Sadece 5 Dakikada Hazırlanan 15 Nefis ve Pratik Kahvaltılık Tarifi

Favorilerime
Ekle

Sabah uyanır uyanmaz mutfağa girip kahvaltı hazırlamak için saatler harcamak zor geliyor biliyoruz. Özellikle hafta içi sabahları işe yetişme, çocukları okula hazırlama telaşı derken daha pratik kahvaltılık tarifleri arıyoruz.

İşte tam da bu yüzden sadece ama sadece maksimum 5 dakikada hazırlayabileceğiniz hem lezzetli hem de kolay kahvaltılık tarifleri bir araya getirdik.

Tek yapmanız gereken malzemeleri bir araya getirmek ve çayı ocağa koymak. Çay demlenmeden sofranızda olacaklar.

Karşınızda hazırlama süresi 5 dakika ve altında olan en güzel kahvaltılıklar...

Şimdiden afiyet olsun.

 • Yumurtasız tuzlu pankek tarifi

Sadece 5 malzemeyle hazırlanan bu pankek çok pratik, çok kolay ve de en önemlisi çok hızlı. Üstelik yumurta kokusunu sevmeyenler ve yumurtaya alerjisi olanlar için de biçilmiş kaftan.

Yanına da peynir, zeytin: Yumurtasız tuzlu pankek tarifi

 • Çılbır tarifi

Sadece sabah kahvaltıda değil akşam yemeğinde bile yenilebilen çılbır hazırlayabileceğiniz en pratik kahvaltılardan biri. Yoğurt ve yumurtanın uyumuyla poşe yumurtanın zirvesi. Üstelik çok da doyurucu.

Protein deposu: Çılbır tarifi

 • Açık tost tarifi

Açık Tost Tarifi

https://yemek.com/tarif/acik-tost/ Açık Tost Tarifi

Bildiğiniz klasik tostları unutun. Bu kez açık tost yapıyoruz. Hem pratik hem de zengin bir kahvaltılık olsun diyorsanız bazlama ekmeklerinizi ve en sevdiğiniz kahvaltılık malzemelerinizi hazırlayın, 5 dakika sonra enfes bir tost yiyeceksiniz çünkü.

Dilediğiniz malzemeyle: Açık tost tarifi

 • Akıtma tarifi

akitma-guncelleme-sunum-3

Anadolu'nun farklı bölgelerinde farklı isimlerle bilinen akıtma her evde bulunan malzemelerle kısa sürede hazırlayabileceğiniz bir lezzet. Krep sevenler bir de bu tarifi denesin.

İncecik hamuruyla: Akıtma tarifi

 • Çıtır yumurta tarifi

İçi akışkan, dışı çıtır çıtır lezzet dolu bu tarif yumurtayı farklı şekillerde değerlendirmek için enfes bir alternatif. Yumurta sevmeyen çocuklar bile bu tarifi iştahla yiyecekler üstelik.

Çok farklı: Çıtır yumurta tarifi

 • Patates tostu tarifi

Bu kez ekmeksiz bir tost yapıyoruz. Evet, bu tost sadece patates ile yapılıyor. 4 basit malzemeyle müthiş bir lezzet elde ediyoruz! Hızlıca hazırlanması ve uzun süre tok tutması da cabası.

Ekmeksiz doyurur: Patates tostu tarifi

 • Çırahta tarifi

Sıradaki pratik kahvaltılık tarifimiz Rize'den geliyor. Lezzeti pişi gibi çıtır, yapımı da krepten kolay bir tarif olan çırahta evdeki temel malzemelerle hemen hazırlanıp kahvaltı sofrasına yetişiyor.

Karadeniz lezzeti: Çırahta tarifi

 • Bulut yumurta tarifi

Bu tarifi yapmak için sadece ama sadece 2 malzemeye ihtiyacınız var. Hem görüntüsü hem de muhteşem lezzetiyle yiyen herkese mutluluk verecek, nefis mi nefis bulut yumurta tarifine buyurun!

Pratik olduğu kadar da kolay: Bulut yumurta tarifi

 • Dönderme tarifi

Yufkayla yapılan bu tarif, bol yumurta kullanılmasına rağmen kokmuyor ve nefis bir börek tadında oluyor. Çok pratik olan bu tarife sofralarınızda yer açın!

Şipşak hazır: Dönderme tarifi

 • Sütsüz krep tarifi

sutsuz-krep-yemekcom

''Sütsüz krep olmaz'' diye de düşünmeyin. Çünkü sütsüz de kahvaltılık krep olur, hem de nefis olur! Evde süt kalmadıysa ya da süte hassasiyetiniz varsa bu tarif tam size göre.

Kıvamı da nefis: Sütsüz krep tarifi

 • Kahvaltılık pofuduk tarifi

Pankeke benzeyen ama pankekten de kolay hazırlanan bir tarif yapıyoruz. Tüm malzemeleri bir kapta birleştiriyor, ardından tost makinesinde şipşak pişiriyoruz. Her kahvaltı sofrasına da çok yakışıyor üstelik.

Favoriniz olacak: Kahvaltılık pofuduk tarifi

 • Keçi patisi tarifi

Mayasız ve yumurtasız, üstelik çok da pratik. Hamur kızartmasından kahvaltıda vazgeçemeyenler için hem şekliyle hem de yapılışının kolaylığıyla farklılaşan bir tarif hazırladık.

İsmi şeklinden: Keçi patisi tarifi

 • Lalanga tarifi

Krep tarifine oldukça benzeyen fakat dışı daha çıtır içi ise daha yumuşak bir tarif olan lalanganın farklılığı içindeki kaşar peynirinden geliyor. Kökeni çok eski zamanlara dayanan lalangayı denemek için zaman kaybetmeyin.

4 malzemeyle: Lalanga tarifi

 • Güveçte menemen tarifi

Herkesin favorisi olan menemeni bu kez porsiyonluk olarak hazırlıyoruz. Güveçte piştiği için tadı da normalden daha nefis oluyor. Ekmek banmayı unutmayın.

Soğanlı da olur soğansız da: Güveçte menemen tarifi

 • Bayat ekmek böreği tarifi

Bayat Ekmek Böreği Tarifi

Bayat Ekmek Böreği Tarifi

Hem pratik bir kahvaltı hazırlamak isteyenler hem de evdeki bayat ekmekleri değerlendirmek isteyenler buraya. İsraf karşıtı bu bayat ekmek böreği kalabalık sofralar için de ideal.

Değerlendirelim: Bayat ekmek böreği tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?