https://yemek.com/tarif/biryani/ | Biryani Tarifi

Akşama Ne Pişireceğinize Şıp Diye Karar Vermenizi Sağlayacak 12 Harika Tarif

Favorilerime
Ekle

Akşam yemeği için ne pişireceğinize karar vermek, o yemeği yapmaktan en az on kat daha zor geliyorsa yaklaşın böyle, size enfes önerilerimiz olacak.

Bütün gün aklınızı "Akşama ne pişirsem?" sorusu meşgul etmesin, onun yerine doğrudan kararınızı verip her gün için enfes bir yemek çıkarın sofraya istiyoruz. Zaten ana yemeği bulunca gerisi kendiliğinden gelir, tek bir ana yemekle şahane bir sofra kurulabilir.

Peki, bu haftalık menüde neler mi var?

Tavuktan ete, sebzeden baklagile, her gün için şahane ve farklı bir tarif var. "Ben sağlıklı besleniyorum", "Et yemiyorum" ya da "Diyetteyim" diyenler için de enfes alternatifler sunmaktan geri kalmıyoruz.

Kısacası, bu haftalık menüyü bir köşeye not edin, her gün farklı ve nefis bir yemekle sofranıza lezzet taşıyın.

Haftaya mutlulukla başlatır: Kuru köfte

Haftaya mutlulukla, ağız tadıyla başlamanın yolu, ne kadar sendromlu geçerse geçsin pazartesi gününü lezzetli bir şekilde sonlandırmakta yatıyor aslında. Çocukken annemizin elinden yediğimiz o misler gibi köfteler işte bunun için geliyor!

Ondan güzeli yok: Kuru köfte tarifi

Salı hafifliği: Patlıcan tabanlı pizza

Pizza hamuru tutmak yok, klasik bir pizza kadar uğraşmak hiç yok. Tabanı bostan patlıcanla lezzetlenen, üzerindeki malzemeleri çeşitlendirmenin yaratıcılığınıza bağlı olduğu pratik bir güzel.

Pizzanın en kolay, en sağlıklı hallerinden biri: Patlıcan tabanlı pizza tarifi

Çarşamba mutfakta şov yapıyoruz: Bulgurlu yaprak sarma

Yaprak sarma deyince birçoğumuz için akan sular duruyor, zeytinyağlısına ayrı, etlisine apayrı bayılıyoruz zaten ama bir de nar ekşisinin lezzetiyle harmanlanan bulgurlusuyla tanışın istiyoruz.

Onu da çok seveceksiniz, eminiz: Bulgurlu yaprak sarma tarifi

Perşembe sofralar patatese emanet: Kıymalı patates sandal

Patatesin hakimiyetindeki bir sofranın lezzetsiz, tatsız tuzsuz olma ihtimali sıfır bizce. Hele bir de ona en çok yakışan isimlerden kıyma eşlik ediyorsa, üzerinde de misler gibi uzayıp giden bir kaşar peyniri varsa...

Daha ne olsun ki: Kıymalı patates sandal tarifi

Bu cuma da balıksız geçmesin: Izgara mezgit

Hafta içinin son gününe gelinmiş, işler bitmese de yoğunluk azalmış, hafta sonu tatili gelmiş çatmış. E bu güzellikleri enfes bir balık sofrası kurup o sofranın etrafında sevdiklerimizle bir araya gelip kutlamadan olur mu?

Mutluluk da lezzet de paylaştıkça çoğalır: Izgara mezgit tarifi

Cumartesi Bursa'yı mutfağımıza taşıyoruz: Cantık

Cumartesi günü hem Tatar hem de Bursa mutfağında kendine enfes bir köşe edinen cantıkla mutfakları misler gibi kokutalım, her eve en mis kokulusundan bir Bursa havası taşıyalım diyoruz.

Çünkü hafta sonu yemek yapmak ayrı bir keyif: Cantık tarifi

Pazar doymamak imkansız: Biryani

Hindistan ve Pakistan mutfaklarının pek sevilen isimlerinden biri olur kendisi. Pilavıyla, tavuğuyla en doyurucu ana yemekler sıralamasında ilk sıralarda yerini alır. İşin içine bir de baharatlar girince...

Sofraya mis kokular eşliğinde çıkar: Biryani tarifi

"Baklagiller olmadan asla" diyenlere: Güveçte kuru fasulye

"Koskoca bir hafta boyunca baklagilleri bir kere bile sofraya çıkarmamak olur muymuş?" derseniz sizi hemen en çok sevdiğimiz, kaşık kaşık yemelere doyamadığımız kuru fasulye tarifimize doğru alalım.

Lokum gibi olur: Güveçte kuru fasulye tarifi

Salatayla da doyulur: Mercimekli ıspanak salatası

Sağlıklı beslenenleri, et yemeyenleri, diyette olanları da unutacak değildik, başta da söylediğimiz gibi onlara da pek doyurucu, çok lezzetli bir salata önerisiyle geldik.

En iştahlı insanı bile bir kasesiyle doyurur: Mercimekli ıspanak salatası tarifi

Bir Lübnan mutfağı harikası: Falafel dürüm

Dürüm dediğin illa içine kebap, köfte, döner koyunca lezzetli olmaz. Nohutun en lezzetli hali falafelle de şahane dürümler yapabilir, akşam yemeğine bu güzeller güzeli Lübnan harikasını davet edebilirsiniz.

Çok da iyi, çok da nefis olur: Falafel dürüm tarifi

Sebzeleri hiç böyle görmediniz: Hamursuz sebzeli kiş

Tabanı da üzeri de sebzelere teslim bir kiş karşınızda. Daha önce belki de hiç denemediğiniz ama bir an önce denemeniz gereken bir renk cümbüşü, bir lezzet buluşması...

Hayran olunası: Hamursuz sebzeli kiş tarifi

Pastırma severlere özel bonus: Pastırmalı açık pide

Pastırmalı Açık Pide Tarifi

Pastırmalı Açık Pide Tarifi

Mayalı pofuduk bir hamur, o tadı damakta kalacak hamuru lezzetlendirmekle görevli domates, biber, kaşar peyniri ve tabii ki pastırma...

Ağzı sulananlar buraya: Pastırmalı açık pide tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?