6. Gün İftar Menüsü: Haftayı İrmikli Gül Tatlısıyla Bitiriyoruz!

Favorilerime
Ekle

İlk haftasını bitiriyoruz yavaş yavaş artık ramazanın. Ama hala tam gaz sürüyor iftarda sofrayı donatma motivasyonumuz. Değil bir hafta, olmaz ya 100 hafta geçseydi de fark etmezdi, biz o sofrayı donatırdık.

Yine öyle bir gündeyiz işte. Bu akşam da sofrada elimizden geleni yapıyoruz. Tavuk sarmayı assolist yapıyor; sahneyi kapatan irmikli gül tatlısını yiyerek günü bitiriyoruz.

İftarlık çorbaların en kolaylarından: Salçadan domates çorbası

Mevsiminde domates bulamıyorsak ya da evde domates kalmamışsa nefis bir domates çorbasını iftar soframıza konuk etmekten kaçınacak değildik ya... Biraz salça biraz sütle hazırlanan bu çorba en büyük kurtarıcınız olacak.

Salçaya teşekkürlerimizle: Salçadan domates çorbası tarifi

Köftenin en ekonomik hali: Piliç köfte

Pratik yemek tariflerinin başında gelmesi, doyurucu bir ana yemek olması da piliç köfte tarifini özel kılıyor. Ramazana da çok yakışıyor üstelik.

Yedikçe yedirtir: Şehriye salatası

Arpa şehriye salatası hem doyurucu bir ana öğün de olabilir, hem de ana yemek yanında keyifle yenebilecek lezzetli bir yancı. Biz ınu iftara çok yakıştırdık.

Hazırlanın: Şehriye salatası tarifi

Sıra onun: İrmikli gül tatlısı

Güle benzeyen şekli ile zahmetli gözükmesine rağmen oldukça pratik olan bu tarif şipşak hazırlanıyor. İftarın mutlu sonu ondan soruluyor.

İftar menüsüne de geldi tabii ki: İrmikli gül tatlısı tarifiDoyamayanlar için bir önerimiz daha var!

Yorumlar

2

TC Dilek Anar29 Nisan 2020 3:20
Çok güzel gözüküyor süper ellerine sağlık 🌹
Yanıtla
raba2811 Mayıs 2019 11:11
cok guzel gözüküyor ellerinize sağlık
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?