https://yemek.com/tarif/parmak-tatlisi/ | Parmak Tatlısı Tarifi

9. Gün İftar Menüsü: Kurulun Sofraya, Menüde İmam Bayıldı ve Parmak Tatlısı Var!

Favorilerime
Ekle

Ramazanın dokuzuncu günündeyiz ve artık yavaş yavaş iftara nefis sofralar kurmaya, sahurda bile şov yapmaya alıştık. Kaldı ki 30. günde bile ilk günmüş gibi sofralar kurarız biz yemek yapmayı sevenler olarak orası ayrı.

Bugünkü menümüz ise, mideyi çok da yormayacak türden. Köfteli çorba gibi güzel bir fikir, etli patates çanağını destekliyor. Ardından imam bayıldı gibi nefis bir gelenek sunuyor, parmak tatlısıyla şov yapıyoruz.

Haydi o zaman başlayalım!

 

Elimize sağlık: Köfteli çorba

kofteli-corba-one-cikan-yeni

Türk mutfağının en yetenekli olduğu konulardan biri hemen hemen her şeyden çorba yapabilmesi ve bunu gerçekten lezzetli yapabilmesidir. Aynı zamanda köfte konusunda her şehrimizin kendi maharetlerini ortaya döktüğünü ve bu konuda da iyi olduğumuzu biliyoruz...

İkisi birleşince efsane oluyor tabii: Köfteli çorba tarifi

Sen çok yaşa: Etli patates çanağı

Bugün ana yemeğe her zamankinden farklı ve çok havalı bir tarif konuk edelim hadi. Etli patates çanağı iftar sofranızı zenginleştirmeye ve sofradaki diğer isimlerden rol çalmaya geldi.

Patlıcan övgü: İmam bayıldı

Menümüze patlıcanla devam ediyoruz. Onun yaptıklarını saymaya kalksak tarif defteri yetiştiremeyiz. Öyle çok kurtarıyor bizi...

Bugün de bir klasikle geldi: İmam bayıldı tarifi

Parmaklarını yersin: Parmak tatlısı

Parmak Tatlısı Tarifi

Parmak Tatlısı Tarifi

Ramazan şerbetli tatlılar diyenler buraya. İrmikli tatlıları seviyorsanız parmak tatlısı size göre. Şekerpareyi, revaniyi sonra da yaparsınız.

O zaman afiyet olsun: Parmak tatlısı tarifiDoyamayanlar için bir önerimiz daha var!

Yorumlar

1

NAZLI15034 Mayıs 2020 10:47
Hazır portakal suyu olur mu
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?