12. Gün İftar Menüsü: Tabakları Hazırlayın Misler Gibi Et Sote Yiyeceğiz!

Favorilerime
Ekle

İftar menülerimiz artık neredeyse ikinci haftasına vardı. Şu ana kadar ne güzel sofralar hazırladık, el birliğiyle efsane lezzetlere imza attık, sahura erken uyandık, iftara erken hazırlandık, hepimizin ellerine sağlık!

Tabii her şey daha yeni başlıyor aslında. Daha 12. günü geride bıraktık. Nice tabaklar, ailecek iftarlar, eş dost sohbetleri bizleri bekler daha.

Hazırsanız, biz yine giriyoruz mutfağa!

Buyursunlar.

menu-ici-banner-720-480

İster sıcak ister soğuk için: Ayran aşı çorbası

Ramazanın sıcak havalara denk gelmesi nedeniyle sofrada soğuk bir şeyler görmek isteyenleri de "çorba dediğin sıcak sıcak içilmeli" diyenleri de böyle alalım hemen. Çünkü bu akşam iftar sofrasında, sofrada oturan herkesin gönlüne göre enfes bir çorba var.

Her haliyle nefis: Ayran aşı çorbası tarifi

Kırmızı etin ramazana en yakışan hali: Et sote

Bu tarifle et sote denediğinizde pişirdiğiniz etler lokum kıvamında ve yumuşacık oluyor. Lezzet seviyesi içerisine konan domates, soğan ve biberle birlikte zirveye çıkıyor.

O zaman şimdiden ellerinize sağlık: Et sote tarifi

Ana yemek yanına en yakışanı: Domatesli pilav

Bir evde et sote pişiyorsa, hem de bu hazırlık enfes bir iftar sofrası içinse yanından pilav eksik olmaz, olmamalı. Ama bu kez her zamankinin aksine sade değil domatesli.

Fark yaratır: Domatesli pilav tarifi

Tatlısız olmaz: İrmik tatlısı

İrmik Tatlısı Tarifi

İrmik Tatlısı Tarifi

Sizce de ramazana en çok yakışan tatlılar irmikli tatlılarsa yaklaşın böyle. Bu kez tadı damağınızda kalacak bir tarifimiz var sırada.

Pek de pratik: İrmik tatlısı tarifiDoyamayanlar için bir önerimiz daha var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?