Kabaklı Köfte Tarifi

2018'de Daha Sağlıklı Beslenmeyi Hedefleyenlere 11 Akşam Yemeği Önerisi

Favorilerime
Ekle

Tahmin ediyoruz ki 2018'e girerken hemen herkesin ilk dileği sağlıklı, huzurlu, mutlu bir yıl geçirmek oldu. Dilemek, kendine hedefler koymak güzel ama bu isteklerin gerçekleşmesi için harekete de geçmek gerek.

Yeni yıl hedeflerine ulaşmak, yeni yıldan beklentilerini karşılamak için 1 Ocak itibariyle harekete geçenlere destek bizden gelsin dedik, daha sağlıklı beslenmeyi kafasına koyanlara, ne olursa olsun daha formda, daha fit ve daha zayıf olmak için çaba sarf edecek olanlara, hatta dünden itibaren bu konuda dikkati elden bırakmayanlara nefis önerilerimiz var.

Malum, işti, okuldu, ev işleriydi derken hafta içi akşamları "Bu akşam ne yesem?" diye düşünmek bile fazlasıyla yorucu olabiliyor. buna bir de sağlıklı yemek tarifleri arayışı ekleyince ortalık fena halde karışabiliyor.

Bu yüzden istedik ki size farklı, pratik ve nefis öneriler sunalım, siz de 2018 hedeflerinize rahat rahat ulaşın.

Şimdi tam zamanı: Kereviz yemeği tarifi

Sağlıklı beslenmeye karar verdiyseniz tabii ki sebzelerden alacağınız desteği es geçmemelisiniz. Mesela bugüne dek hiç kereviz yemediyseniz tam da zamanıyken onu bol bol değerlendirin deriz. Daha önce tadına baktıysanız ama beğenmediğinize karar verdiyseniz de hiç dert etmeyin, zira bu tarifle onu sevmemeniz mümkün değil.

Aranan tarif, sevilen tat: Kereviz yemeği tarifi

Burada fazla yağa yer yok: Fırında tavuk şiş tarifi

2018'e hoş geldiniz, burada fazla yağa yer yok, baştan belirtmek isteriz. Madem sağlıklı beslenmeye karar verdiniz, herhangi bir yemeği yaparken kullanabileceğiniz alternatif yolları da öğrenmeli, o çok sevdiğiniz tatları en sağlıklı şekilde nasıl yakalayabilirsiniz bilmelisiniz. Mesela mangal tadında yumuşacık bir tavuk için...

Sizi hemen şöyle alabiliriz: Fırında tavuk şiş tarifi

21 dakikada akşam yemeği hazır: Mantar yemeği tarifi

En başta söyledik, size yalnızca sağlıklı tarifler vermek niyetinde değiliz. Sağlıklı olduğu kadar da pratik olsun ki yeni yıl kararınızı hiç bozmayın, hep sağlıkla afiyetle beslenmeye devam edin isteriz.

İsteğimizin en lezzetli göstergelerinden olur: Mantar yemeği tarifi

Burada protein de bol lezzet de: Köfteli bezelye yemeği tarifi

Hem kıymadan hem de bezelyeden proteininizi alıyor, annenizin misler gibi mutfağından çıkmışçasına lezzetli bir yemeğe imza atıyorsunuz. Üstelik yapımı da düşündüğünüzden çok daha kolay oluyor.

Hafta içi akşamlarına çok yakışıyor: Köfteli bezelye yemeği tarifi

Baklagillerin gücüne inanın: Karışık piyaz tarifi

Sebzelerle arasındaki mesafeli ilişkiyi sürdürmek isteyenlere önerimiz baklagillerden asla vazgeçmeyiniz. Zaten kış sofralarına çok yakışan bu üçlüye insan nasıl hayır diyebilir ki?

Nohut, fasulye ve barbunya bir arada: Karışık piyaz tarifi

Tam bir ziyafet: Poşe somon tarifi

Sağlıklı beslenmenin en olmazsa olmaz isimlerinden balığı ihmal etmiyor, omega-3'ümüzü eksik etmiyoruz. Üstelik somonu öyle lezzetli baharatlarla bir araya getiriyoruz ki tek bir tarifle kendimize ziyafet çekiyoruz.

Hafiflikten ödün vermek yok: Poşe somon tarifi

Somon yoksa levrek var: Kağıtta levrek tarifi

Biz somon dedik ama sağlıklı beslenme hedefinizde size destek olacak tek balık elbette o değil. Dilerseniz levreği de kağıt içinde, kendi suyunda misler gibi pişirerek hafifliğin ve lezzetin tadını çıkarabilirsiniz.

Üstelik tüm evi balık kokutmadan: Kağıtta levrek tarifi

Renkleriyle iştah açar: Fırında hafif gökkuşağı tarifi

Renk renk sebzeleri ve tavuğu bir araya getiriyor, fırında usul usul pişmeye bırakıyoruz. Siz, kullanacağınız yağ miktarını da azaltarak daha da hafif bir hale getirmeyi unutmuyorsunuz.

Afiyet, bal, şeker oluyor: Fırında hafif gökkuşağı tarifi

"Hep tavuk mu yiyeceğiz?" diyenlere: Izgara hindi göğüs tarifi

Hafif bir akşam yemeği söz konusu olduğunda aklımıza hemen tavuk eti gelse de aslında hep onu yemek de olmaz tabii ki. Arada değişiklik yapmak, farklı gıdalardan da faydalanmak gerek.

Hindi sadece yılbaşında yenmez ki: Izgara hindi göğüs tarifi

10 dakikada hazırlanıyor: Kabaklı köfte tarifi

İçinde hem kıyma hem de bol bol kabak olan bir köfteden söz ediyoruz bu kez. Üstelik 10 dakikada hazırlıyor, 20 dakikada da misler gibi pişirip sofraya çıkarıyoruz.

Klasik köftenin yeni rakibi: Kabaklı köfte tarifi

Farklılık arayanlara: Peynir soslu yer elması tarifi

Peynir Soslu Yer Elması Tarifi

Peynir Soslu Yer Elması Tarifi

Hafif beslenme hedefine bir de farklı tatlar keşfetmeyi katanlara geliyor. Lezzetiyle patatesle yarışan, içindeki minerallerle onu geride bırakan yer elması tabaklara dolmayı bekliyor.

Üzerine de mis gibi sos geldi mi, değmeyin keyfinize: Peynir soslu yer elması tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?