https://yemek.com/tarif/3-malzemeli-buzluk-boregi/ | 3 Malzemeli Buzluk Böreği Tarifi

Pratikliğin Kitabını Yazmış Bütçe Dostu 14 Üç Malzemeli Tarif

Favorilerime
Ekle

İşin gücün ortasında hafta içi alışveriş yapmaya zaman ayırmak zor. Ama mide bu, hafta içi hafta sonu dinlemeden devamlı bir beklenti içinde. Onu kırmak da olmuyor tabii.

Malzemeleri denklemek için neyin nereye olduğunu düşünmeye üşenenler için mutfağı kısa sürede pastanelerin muhteşem kokusuyla kasıp kavuracak tarifler var. Evin yakınındaki markete bile gitmenize gerek kalmadan yapabileceğiniz bu lezzetler, gününüzü güzelleştirir, enerjinize enerji katar.

İşte evdeki malzemelerle hızlı hızlı yapabileceğiniz, çok da bulaşık çıkarmayacak üç malzemeli tarifler:

 • Üç malzemeli kurabiye tarifi

Yağ, un ve toz krem şanti ile şipşak hazırlanan üç malzemeli kurabiye, müptela olunacak tadı sayesinde insana zorla ekonomi yaptırır.

Mis kokar: Üç malzemeli kurabiye tarifi

 • Üç malzemeli fıstık ezmeli kurabiye tarifi

Tatlı isteği bastırdı ama evde tatlı yapacak kadar malzeme olmadığını düşünüyorsunuz. Dolabı açın, fıstık ezmesini çıkarın ve ekmeğe sür-me-yin. Bir bekleyin önce, yumurta ve toz şekerle buluşan fıstık ezmesi size şov yapsın.

Yanında gezdirmek istersin: Üç malzemeli fıstık ezmeli kurabiye tarifi

 • Üç malzemeli pişi tarifi

Üç malzeme kullanarak sadece kurabiye yapmak olmaz, yeri geldiğinde evdeki az malzemeyle pişi bile yapabileceğimizi herkes bilmeli. Mayalama derdi yok, uzun uzun beklemek yok.

Şipşak hazır: Üç malzemeli pişi tarifi

 • Üç malzemeli mozaik pasta tarifi

Pratik tatlıların en sevileni zaten oydu ama sadece ve sadece 3 malzeme kullanarak hazırlanan halini ne yazık ki herkes bilmiyor. Oysa onu daha pratik bir hale getirmeyi herkes öğrenmeli.

İşte bu kadar kolay: Üç malzemeli mozaik pasta tarifi

 • Üç malzemeli dondurma tarifi

Bu dondurma öyle bir dondurma ki dört bir yanından sağlık akıyor, bize de onu dört mevsim afiyetle yemek, bol bol yapmak düşüyor.

Meyvelerin gücü adına: Üç malzemeli dondurma tarifi

 • Üç malzemeli cheesecake tarifi

Bildiklerinizi unutun, evde üç malzemeyle hazırlanan bu cheesecake, diğerlerinden çok farklı. Size geleceğini yoldayken haber veren düşüncesiz misafirlerinize verebileceğiniz en güzel cevap, üç malzemeyle pastaneleri geride bırakan bu cheesecake olacak.

Pamuk gibi: Üç malzemeli cheesecake tarifi

 • Üç malzemeli kakaolu kurabiye tarifi

Üç malzemeyle yapabileceğiniz kurabiyelerin bir sınırı yok aslında. Mesela yukarıdakileri damak tadınıza uygun bulmadıysanız, "Ben kakaolu kurabiye severim" derseniz onun da az malzemeli kolay bir çözümü var. Bakın, işte bu kadar kolay...

Tüm püf noktaları bu tarifte gizli: Üç malzemeli kakaolu kurabiye tarifi

 • Üç malzemeli şekersiz kurabiye tarifi

Hazır toz pudingler, fıstık ezmeleri kullanmak istemiyor, daha sağlıklı malzemelerle çok daha nefis ve rafine şekersiz bir kurabiye hazırlamak istiyor olabilirsiniz. Çok da haklısınız.

O zaman yapalım: Üç malzemeli şekersiz kurabiye tarifi

 • Üç malzemeli un kurabiyesi tarifi

Üç malzemeli un kurabiyesinin yirmi dakikada etrafı saracak mis kokuları eşliğinde kendinizi bir anda çocukluğunuza geri dönmüş gibi hissedersiniz. Öyle pratik, öyle leziz.

Ağızda dağılır: Üç malzemeli un kurabiyesi tarifi

 • Üç malzemeli Hindistan cevizli kurabiye tarifi

Üç malzemeyle yapılmış olması yetmezmiş gibi bir de fırın zahmetine sokmayan üç malzemeli Hindistan cevizli kurabiye tarifi, pratiklik konusunda mutfağınızda şov yapacak.

Yazılı tarif isterseniz bu tarifimize de alabiliriz: Üç malzemeli Hindistan cevizli kurabiye tarifi

 • Üç malzemeli tavada ekmek tarifi

Sabah kahvaltılarına ya da kurduğunuz akşam yemeği sofralarına sıcacık çıkarabileceğiniz, üzerine sevdiğiniz tatları sürüp afiyetle yiyebileceğiniz nefis bir ekmek geliyor. Ve evet, o da sadece 3 malzemeyle yapılıyor.

Deneyenler onu her sabah yapmak istiyor: Üç malzemeli tavada ekmek tarifi

 • Üç malzemeli buzluk böreği tarifi

Sadece 3 malzemeyle ile hazırlanması yetmezmiş gibi bir de uzun süre buzlukta saklayabileceğiniz, acil durumlarda hemen çıkarıp değerlendirebileceğiniz bir börek o. Çat kapı gelen misafire çare, aniden bastıran açlığa en hızlı çözüm onda.

Bol bol yapıp buzluğa atmalık: Üç malzemeli buzluk böreği tarifi

 • 3 malzemeli sağlıklı pankek tarifi

İçinde rafine şeker kullanmadan hazırlayabileceğiniz bir sağlıklı tarif daha! İster hafta sonu kahvaltılarınız için yapın, isterseniz aniden tatlı krizi bastırdığında.

Günün her anında dakikalar içinde yanınızda: 3 malzemeli sağlıklı pankek tarifi

 • İki malzemeli çikolatalı kek tarifi

İki Malzemeli Çikolatalı Kek Tarifi

İki Malzemeli Çikolatalı Kek Tarifi

İki malzemeyle ne cevherler doğuyor dedirten çikolatalı keki sufle diye ikram etseniz kimsenin itirazı olmaz. Çikolata ve yumurtanın damak çatlatan birlikteliğinden doğan kek, en pratik, en sempatik lezzet.

Daha kolayı yok: İki malzemeli çikolatalı kek tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?