https://yemek.com/tarif/borcamda-islak-kek/ | Borcamda Islak Kek Tarifi

Ocak Ayı Boyunca En Çok Denenen ve Beğenilen 10 Tam Ölçülü Tarif

Favorilerime
Ekle

Yeni bir yılı karşıladığımız bu ilk ayda yine hep birlikte yepyeni, farklı ve nefis tarifler hazırladık mutfaklarda.

Ocak ayı biterken istedik ki bu ayın en beğenilen, en çok denenen ve sevilen tariflerini bir bir sıralayalım. Tarifini bir köşeye not etmeyi unuttuklarınız varsa hemen kaydedin, gözünüzden kaçanlar olduysa hemen şimdi, hiç vakit kaybetmeden keşfedin.

Hamur işlerinden ana yemeklere, pratik tariflerden kahvaltılıklara, bu ay hazırladığımız ve Yemek.com takipçilerinin bol bol deneyip çok sevdiği ayın en popüler tarifleri karşınızda!

  • 10 dakikada hamursuz kahvaltılık tarifi

Yeni aya ve yıla pratik bir kahvaltılıkla başladık. Hazırlama süresinin 10 dakika olmasını da, içindeki her bir malzemenin uyumunu da, hamursuz olmasını da çok sevdiniz.

O zaman sık sık kahvaltıya konuk edebiliriz: 10 dakikada hamursuz kahvaltılık tarifi

  • Mahlepli tatlı kurabiye tarifi

Toplamda 6 malzeme kullanarak kolayca hazırlayabileceğiniz, bir ufak mahlep dokunuşuyla yapacağınız kurabiyeyi, şu zamana dek yaptığınız tüm kurabiyelerden çok daha nefis bir lezzete ulaştırabileceğiniz bir tarif o.

Deneyen herkes çok sevdi, denemeyenler hemen denemeli: Mahlepli tatlı kurabiye tarifi

  • Anne pastası tarifi

İçi yumuşak mı yumuşak ve portakallı bu lezzet, kış boyu yaptığınız tüm çayların, kahvelerin yanında müthiş gidecek. Çocukluğumuzdan beri çok sevdiğimiz, anne elinden yemeye alışık olduğumuz o lezzeti artık canınız her istediğinde kolayca yapabileceksiniz.

Ölçüsü tam, lezzeti yerinde: Anne pastası tarifi

  • Bulgurlu tavuk çorbası tarifi

"Bu kış hasta olmak yok" diyerek çıktığımız yolda, ocak ayını boş geçecek değildik elbette. Her malzemesi şifa dolu, bir o kadar da doyurucu ve besleyici bir çorba hazırladık. Öyle ki çorba ki tek bir kasesiyle tıka basa doyurdu, ana yemeğe bile ihtiyaç duyan olmadı.

Bu tarif evladiyelik: Bulgurlu tavuk çorbası tarifi

  • Mısır unu çorbası tarifi

Daha hafif çorbalar tercih edenlerin bu ayki tercihi ise bu nefis çorba oldu. Sofralara farklılık katmak isteyenler, onu bir kez deneyenler bile kıvamına, lezzetine bayıldı.

Ölçüsü tam, kıvamı yerinde: Mısır unu çorbası tarifi

  • Pirinçli Brüksel lahanası yemeği tarifi

Mevsiminde, taptaze sebzeleri bol bol kullanmak, onları en vitaminli, en lezzetli halleriyle değerlendirmek gibisi olur mu hiç? Ayın en sevilen sulu yemeği tam da bu yüzden bu nefis Brüksel lahanası oldu.

İçindeki pirinçler doyuruculuk kattı, çok iyi oldu: Pirinçli Brüksel lahanası yemeği tarifi

  • Yoğurtlu portakallı kek tarifi

"Benim yaptığım kekler hiç istediğim gibi kabarmıyor" diyenleri de unutmadık tabii, içinde yoğurt kullanıp nefis bir kıvam yakaladığımız, ölçüleri tam tutan, içinden de yine mevsim güzeli portakalın lezzetini eksik etmediğimiz bir kek hazırladık. Hem de adım adım yapılış görselleriyle.

Bu kekin tutmama ihtimali yok: Yoğurtlu portakallı kek tarifi

  • Peynirli 10 dakika poğaçası tarifi

Tıpkı kek gibi hamur işi konusunda en çok zorlanılan konulardan biri de poğaçalardı. En azından bu tarife kadar. Ama artık mis gibi poğaçalar yapmak çok kolay. Sadece 10 dakikada nasıl yapabileceğinizi adım adım görsellediğimiz bu tarif ocak ayının yıldızlarından.

Hiç vakit kaybetmeden denemek için sebebiniz çok: Peynirli 10 dakika poğaçası tarifi

  • Borcamda ıslak kek tarifi

Bu kez kek kalıplarını bir kenara aldık, borcamı başrole. Tam ölçülü tarifi sayesinde puf puf kabardı, ıslak ıslak dokusuyla damak çatlattı.

Herkesin tarifini istediği bir lezzete dönüştü: Borcamda ıslak kek tarifi

  • 8 kaşık tatlısı tarifi

8 Kaşık Tatlısı Tarifi

8 Kaşık Tatlısı Tarifi

Şerbetli tatlı sevgimizden bu ay da vazgeçecek değildik tabii ki. 8'li ölçüsüyle bir kez bakanın bile kolayca ezberlediği tarifiyle, çok pratik bir şekilde hazırlanmasıyla ocak ayının en tatlı, en sevilen lezzeti o oldu.

Afiyet, bal, şeker oldu: 8 kaşık tatlısı tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

Nursel Atav1 Mart 2020 9:02
Teşekür ederim deniyorum Hepinize Teşekür ederim
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?