kabak-sayan-yemekcom

Sofranızın Havasını Anında Değiştirmeye Kararlı 12 Farklı ve Pratik Cevizli Meze Tarifi

Favorilerime
Ekle

Sofrayı zenginleştiren, en zor zamanda sofrayı en pratik şekilde donatmanızı sağlayan, uzun uzun oturulan sofraların eşlikçisi, koyu sohbetlerin en yakın dostu mezeleri siz de en az bizim kadar seviyorsanız şöyle alalım sizi.

Bugün mezelere en çok yakışan malzemelerden birini davet ediyoruz sahneye. Çünkü cevizli mezeler kadar damaklara şenlik yaşatan meze tarifi çok az.

O zaman hadi gelin cevizli mezelerimizi hazır edelim akşama...

 • Muhammara tarifi 

Birçok yöremizde yapılan muhammara kızarmış ekmeklerin en sevdiği dostu olabilir. Salça, baharatlar ve ceviz içiyle hazırlanan muhammara sizin de en yakın arkadaşınız olmak istiyor.

Çok da pratik: Muhammara tarifi

 • Cevizli biber yoğurtlaması tarifi 

Çarliston biberler, zeytinyağında sarımsaklarla birlikte kavruluyor, içine bir de ceviz giriyor, lezzetine doyum olmuyor. Bir de yoğurt eklenince değmeyin keyfimize.

Kolay ve lezzetli: Cevizli biber yoğurtlaması tarifi

 • Kabak şayan tarifi 

Farklı ve şık bir meze arayışındaysanız kabak şayanla tanışma zamanınız geldi. Cevizle kabağın aşkına sizi davet ediyor ve kızarmış ekmekleri hazırlamaya başlıyoruz.

Onun gibisi yok: Kabak şayan tarifi

 • Haydari tarifi 

Çoğunluğun favori mezesidir haydari. Ama onu daha önce ceviz içiyle denemediyseniz büyük hata yapmışsınız demektir. Haydi onu bir de böyle deneyin.

Sofranın baş köşesi onun: Haydari tarifi

 • Kerevizli tomtom salata tarifi 

Kerevizle çok değişik ve çok doyurucu bir meze hazırlamaya ne dersiniz? İçinde tavuk göğsü olan bu tarifi evde kalan fazla tavukları değerlendirmek için de kullanabilirsiniz.

Bildiklerinizden farklı: Kerevizli tomtom salata tarifi

 • Cevizli kabak mezesi tarifi 

Hadi gelin bu sefer başrole kabağı davet edelim, üstelik hiç de sulanmasın. Peki bu kolayca hazırlanan ve sulanmayan kabak mezesine ceviz de dahil olmasın mı?

Sarımsak da var: Cevizli kabak mezesi tarifi

 • Kereviz salatası tarifi

Kerevizin adı geçince bile suratını ekşitenlerin bile hiç sorgulamadan yediği bir mezede sıra. Bol yoğurtlu kereviz salatası adım adım anlatımıyla karşınızda.

Sofrada ona yer açın: Kereviz salatası tarifi

 • Tarator sos tarifi 

Özellikle deniz ürünlerinin yanına çok ama çok yakışan tarator sosu evinizde yapmaya ne dersiniz? Az malzeme, çok lezzet ondan sorulur.

Kurulsun balık sofraları: Tarator sos tarifi

 • Çerkez tavuğu tarifi 

Tavukları didikliyor, sarımsakları ve cevizi havanda iyice dövüyor ve tüm zamanların en favori tariflerinden biri olan çerkez tavuğuyla misafirlerimizi büyülüyoruz.

En kolay haliyle: Çerkez tavuğu tarifi

 • Yoğurtlu pancar mezesi tarifi 

Önce rengiyle sonra farklı lezzetiyle herkesi kendine hayran bırakacak olan yoğurtlu pancar mezesiyle tanışın. Pancarı bu tariften sonra daha çok seveceksiniz.

Sofranın yıldızı: Yoğurtlu pancar mezesi tarifi

 • Zeytin salatası tarifi 

İster kahvaltılık, ister meze olarak tüketebileceğiniz bir lezzet o. Birkaç basit malzemeyle hızlıca hazırlanan zeytin salatasının tadına gerçekten doyum olmuyor.

Deneyince anlayacaksınız: Zeytin salatası tarifi

 • Yoğurtlu semizotlu pancar salatası tarifi 

Sofra Şenlenir: Yoğurtlu Semizotlu Pancar Salatası

Sofra Şenlenir: Yoğurtlu Semizotlu Pancar Salatası

Yoğurtlu semizotunu seviyorsanız bayılacağınız bir mezeyle veda edelim size. İşin içine pembe pembe pancarları ve ceviz içini sokalım, soframıza ayrı bir hava katalım.

Mutfakta buluşalım: Yoğurtlu semizotlu pancar salatası tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?