https://yemek.com/tarif/limonlu-irmikli-kek/ | Limonlu İrmikli Kek Tarifi

Şubat Ayı Boyunca En Çok Denenen ve Sevilen 10 Tam Kıvamında Tarif

Favorilerime
Ekle

Yılın ikinci ayını da yavaş yavaş ardımızda bırakırken birlikte şubat ayının kritiğini yapalım dedik, bu ayın en öne çıkan, daha şimdiden takipçilerimiz tarafından en çok denenen ve sevilen tariflerimizi bir bir sıraladık. Olur da içlerinde gözünüzden kaçırdıklarınız ya da tarifini kaydetmeyi unuttuklarınız vardır, hemen şimdi bu listeyi bir köşeye not edebilirsiniz.

Güne ağız tadıyla başlamanızı sağlayacak nefis kahvaltılıklardan çay saatlerinizin keyfini en az ikiye katlayacak keklere, poğaçalara, şifa dolu çorbalardan damağınızda eriyecek kıyır kıyır kurabiyelere, listemiz bir hayli dolu.

Tam da bu yüzden sizi hiç bekletmeden şubat ayının en çok beğenilen, en çok denenen ve sevilen tarifleri ile baş başa bırakalım.

  • Limon sıkacağında çikolatalı kurabiye tarifi

Limon sıkacağı sayesinde kolayca şekil verebileceğiniz, sunumu şık, içi sürprizli bir lezzet o. Hem çayın, hem kahvenin hem de sütün yanına çok yakışıyor.

Kıyır kıyır: Limon sıkacağında çikolatalı kurabiye tarifi

  • Zeytinyağlı gevrek poğaça tarifi

Katı yağlardan elinizden geldiğince uzak durmaya çalışıyor, hamur işlerinde dahi margarin ya da tereyağı kullanmak istemiyorsanız zeytinyağını da gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Üstelik uzun süre bayatlamasıyla da bu poğaça mutfakta işlerinizi kolaylaştırır, aklınızda bulunsun.

Bir kez yapılır, bir hafta gevrek gevrek yenir: Zeytinyağlı gevrek poğaça tarifi

  • Portakallı limonlu kek tarifi

Kek yaparken limon ya da portakal kabuğu rendesinden birini seçmek zorunda değiliz aslında. her ikisini de kabuğuyla, suyuyla kullanabilir, şöyle mis gibi kokan, bol aromalı bir lezzete imza atabiliriz mesela.

İkisi bir arada çok daha nefis: Portakallı limonlu kek tarifi

  • Pirinçli yoğurt çorbası tarifi

Yavaş yavaş kışa veda ettiğimiz bu ayda da soframızdan sıcacık, şifa dolu çorbaları eksik etmedik tabii. Siz de bu ay içinde en çok onu sevdiğiniz, en çok onu kaynattığınız tencerelerinizde.

Kıvamı tam yerinde: Pirinçli yoğurt çorbası tarifi

  • Tavuklu Ankara tava tarifi

Ankara mutfağının en özel lezzetlerinden Ankara tavadan ilham aldık, genel olarak kırmızı etle hazırlanan bu lezzeti daha bütçe dostu olması adına tavuk bagetlerle hazırladık. Tek başına dev bir menüye dönüştü...

Sofradaki herkesi tıka basa doyurdu: Tavuklu Ankara tava tarifi

  • Fırında yumurtalı ekmek tarifi

Her zaman olduğu gibi bu ay da güne hep birlikte merhaba dedik, mis gibi yumurtalı ekmeklerden sırf yağda kızartılıyor diye uzak duranlar için onun çok daha az yağlı ve hafif bir şekilde yapılabileceğini de kanıtladık.

Hiç yağ çekmiyor, çıtırlığından da ödün vermiyor: Fırında yumurtalı ekmek tarifi

  • Pratik borcam böreği tarifi

Kolayca hazırlanıyor, içi yumuşacık, dışıysa çıtır çıtır oluyor. Borcamları çıkarın, nar gibi kızaracak, iç dolgusunun lezzetiyle farkını ortaya koyacak bir börek hazırlayalım.

Kaç dilim yediğinizi unutacaksınız: Pratik borcam böreği tarifi

  • Coco kurabiye tarifi

Şubat ayına damgasını vuran tariflerimizden biri de Ferhat Şef'in tüm yapılış adımlarını hem uygulamalı olarak gösterdiği hem de ayrıntılı olarak anlattığı bu farklı kurabiye oldu. Sadece 3 malzeme ile yapabileceğiniz en efsane kurabiye o.

Tadına bakan herkes sizden tarifini isteyecek: Coco kurabiye tarifi

  • Sirkeli mayasız poğaça tarifi

Hazırlaması sadece 10 dakika süren bir poğaça düşünün... Mayalanma süresi yok, uzun süre bayatlamıyor, kıyır kıyır ağızda dağılan bir kıvamda oluyor.

20 dakika da pişmesini beklemek yetiyor: Sirkeli mayasız poğaça tarifi

  • Limonlu irmikli kek tarifi

Limonlu İrmikli Kek Tarifi

Limonlu İrmikli Kek Tarifi

İrmik sayesinde sadece un ile hazırlanan keklere göre çok daha muhteşem bir kıvam kazanıyor, içinden yine mis gibi limon aroması eksik olmuyor.

Hafif nemli yapısıyla tatlılarla yarışacak tada ulaşıyor: Limonlu irmikli kek tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?