Karnıyarık Börek Tarifi

Çay Demlenene Dek Hazır Olacak Sizden Gelen 10 Kolay Börek Tarifi

Favorilerime
Ekle

Canımız börek yemek istediğinde şöyle evde şipşak yapabileceğimiz tarifler olsa fena mı olur dedik, hamur işi severlerin mutfaktaki işlerini kolaylaştıracak nefis börek tariflerini bir araya getirdik.

Üstelik aşağıdaki tüm bu tarifler hamarat Yemek.com yazarlarının ellerinden çıktı! Her biri defalarca kez denenmiş ve her defasında çok beğenilmiş bu kolay börek tariflerini hemen şimdi not edip canınız börek yemek istediğinde, çayınızın yanında hızlıca ikram edebileceğiniz bir lezzet aradığınızda tek tek deneyebilirsiniz.

Bu börekler sadece pratik bir şekilde hazırlanmakla da kalmıyor, aynı zamanda her zaman yaptığınız klasik peynirli böreklerden çok daha farklı lezzetler yakalamanızı da sağlıyor.

Ellerinden bal damlayan tüm hamarat yazarlarımızın ellerine, emeklerine sağlık, her birine tek tek teşekkür ediyoruz diyor ve hiç vakit kaybetmeden başlıyoruz! Buyursunlar...

Önemli bir not: "Ben de Yemek.com yazarı olmak istiyorum ama nasıl tarif gönderebileceğimi tam olarak bilmiyorum" diyenleri şöyle alabiliriz: Yemek.com'a Nasıl Tarif Yollanır, Nasıl Yemek.com Yazarı Olunur?

  • Kuru yufka böreği tarifi

Toplam 6 malzemeyle şipşak hazırlanıyor, kuru yufkadan aldığı lezzetle şu zamana dek yaptığınız tüm peynirli börekleri unutturmaya geliyor.

Ellerine sağlık egenefis bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Kuru yufka böreği tarifi

  • Patlıcanlı kıymalı börek tarifi

Farklı iç harçlar denemek isteyenler için adeta ana yemek gücünde muazzam bir börek geliyor. Üstelik baklavalık yufkalarla hazırlandığı için çıtır çıtır muazzam bir tada dönüşüyor.

Ellerine sağlık Katkaristirmutfak bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Patlıcanlı kıymalı börek tarifi

  • Garnitürlü tavuklu börek tarifi

Tıpkı patlıcanlı ve kıymalı börek gibi içi dolu dolu bir börek önerimiz daha var. Garnitürler ve tavuk etiyle hazırlanan iç harcı baharatlarla lezzetlendiriliyor, yufkaların içinde yerini alıyor. Fırında nar gibi kızarınca tadına doyum olmuyor.

Ellerine sağlık Baksumutfaga bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Garnitürlü tavuklu börek tarifi

  • Karnıyarık börek tarifi

Sadece lezzete değil sunuma da önem verenleri hemen bu tarife doğru alalım, tıpkı karnıyarık gibi porsiyonlanan ve içinde patatesli-kıymalı nefis bir harç olan bu börekle sizi hemen tanıştıralım.

Ellerine sağlık Sevgili_Mutfagim bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Karnıyarık börek tarifi

  • Haşhaşlı börek tarifi

"Ben daha pratik tarifler istiyorum" derseniz toplam 4 malzemeyle yapılan ve hazırlaması yalnızca 5 dakikanızı alacak bu börekte aradığınızdan da fazlasını bulabileceksiniz demektir.

Ellerine sağlık lezzetimari bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Haşhaşlı börek tarifi

  • Kolay pırasalı börek tarifi

Pırasa sevmeyenlere bile pırasayı afiyetle yedirecek kadar lezzetli bir börek geliyor. Mevsimi gelince bol bol pırasa almak için en lezzetli bahaneniz o olacak.

Ellerine sağlık bimutfakofficial bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Kolay pırasalı börek tarifi

  • Cevizli börek tarifi

Belki bugüne dek böreklerinizi hep klasik olarak peynirli ya da patatesli iç harçlarıyla hazırlamıştınız ama bu tariften sonra işler değişecek, eminiz. Cevizin tüm lezzeti içinde saklı!

Ellerine sağlık sultan polat bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Cevizli börek tarifi

  • Çerkez böreği tarifi

Az malzemeyle hazırlanabilecek en lezzetli ve pratik böreklerden biri o. Özellikle kahvaltı sofralarına çok yakışıyor, bizden söylemesi.

Ellerine sağlık Kübra korkut bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Çerkez böreği tarifi

  • Kuru domatesli ıspanaklı milföy börek tarifi

Pratik börekler hazırlamaktan söz ederken milföy hamurunun kolaylığını göz ardı etmek olmaz. Hazır yufkadan dahi daha pratik bir şekilde börek hazırlamak istiyor, içine de farklı ve leziz bir harç hazırlamak istiyorsanız sizi hemen böyle alalım.

Ellerine sağlık Buketyenikent bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Kuru domatesli ıspanaklı milföy börek tarifi

  • Yalancı su böreği tarifi

Yalancı Su Böreği Tarifi

Yalancı Su Böreği Tarifi

Kabul, su böreği yapmak hem maharet hem de emek isteyen bir iştir ama canımız su böreği yemek istediğinde yapabileceğimiz pratik bir lezzet hazırlamak da mümkün. Bakınız tam olarak şöyle...

Ellerine sağlık mutfakcandir bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Yalancı su böreği tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?