Babka Tarifi

"Kahvaltı Tatlısız Olmaz" Diyenlere İlaç Gibi Gelecek 11 Kahvaltılık Tatlı Tarifi

Favorilerime
Ekle

Kahvaltı sofrasının sonunu tatlıyla getirenler, güne ağzına tatlı bir şeyler atmadan başlayamayanlardansanız bu tarifler ile bir an önce tanışmalı, kahvaltı sofralarınızı sıradanlıktan kurtarmalısınız.

Kahvaltı sofralarına sıkça konuk edilen ve dilimlerce ekmeğe süre süre yemeye bayıldığımız o hazır çikolata kremalarını bile unutturacak ev yapımı nefis sos önerileri mi dersiniz, klasik pancake tariflerini unutturacak kadar özel pancake tarifleri mi...

Bu listede yer alan kahvaltılık tatlı tarifleri, sadece ağzınızı tatlandırmakla kalmayacak, güne farklı ve mutlu bir şekilde başlamanızı sağlayacak.

 • Kahvaltılık tatlı tarifi

Nefis bir hamur ve iç harç hazırlıyor, onları bir araya getirip tost makinesinde hızla pişiriyoruz. Hem şekli, hem mis kokusu hem de lezzetiyle güne güzel başlama sebebi oluyor.

Her gün olsa her gün yenecek kadar enfes bir lezzete dönüşüyor: Kahvaltılık tatlı tarifi

 • Fındık ezmesi tarifi

En başında söylediğimiz gibi bu listedeki tarifler sayesinde size hazır olarak aldığınız sürülebilir çikolata kremalarını dahi unutturmaya kararlıyız. Vaktiniz varken bolca yapıp kavanozlarda muhafaza edebileceğiniz bu nefis fıstık ezmesi tam da bunun için geldi.

En lezzetlisi evde yapılanı: Fındık ezmesi tarifi

 • Kakaolu kolay pancake tarifi

Bugüne dek evde yaptığı pancake'lerin kıvamından, dokusundan memnun olmayanlar hemen buraya. Adım adım tüm görselleriyle anlattığımız, ölçüleri tam tutan ve kolayca hazırlanan bu pancake'in tutmama ihtimali yok.

Şimdiye dek yaptıklarınızı unutun: Kakaolu kolay pancake tarifi

 • Racuchy tarifi

Daha farklı, sofradaki herkesi şaşırtacak bir lezzet arayışındaysanız sizi hemen böyle de alabiliriz. Kendisi rendelenmiş elmalarla hazırlayabileceğiniz, mükemmel dokusuyla damağınızda adeta eriyecek nefis bir lezzet.

Kaç tane yesek: Racuchy tarifi

 • Süt reçeli tarifi

Kahvaltı ve tatlı kelimeleri bir araya gelince akıllara ilk olarak renk renk reçeller geldiğine göre böyle bir liste de reçelsiz olmaz. Yalnız biz bu kez meyvelerle, sebzelerle yapabileceğiniz reçellerden değil, süt ile yapabileceğiniz bir reçelden söz edeceğiz.

Bağımlılık yapan tam kıvamında bir lezzet: Süt reçeli tarifi

 • Çikolatalı ekmek tarifi

Klasik olarak ekmeğin üzerine çikolata sürüp yemek güzel bir fikirse, bu fikir ayrı bir efsane. Bu kez ekmeğimizi en baştan çikolatalı olarak hazırlıyor, bir oturuşta dilimlerce yemek istiyoruz.

Bize katılmaz mıydınız: Çikolatalı ekmek tarifi

 • Reçelli milföy tarifi

Daha pratik ve renkli bir kahvaltılık hazırlamak isterseniz şöyle çıtır çıtır milföy hamurundan da destek alabilirsiniz. Adeta pastanelerdeki dahi kıskandıracak kadar şık, çıtır ve leziz.

Siz hangi reçellerle hazırlamak istersiniz: Reçelli milföy tarifi

 • Poniçka tarifi

Hem tatlı hem de tuzlu olarak tüketilebilen, özellikle Bulgaristan göçmenlerinin pek yakından bildiği nefis bir hamur işi o. Biz bu kez tabii ki kl listemize uygun olarak onu tatlı olacak şekilde hazırladık ama siz dilerseniz...

Tuzlu olarak da tüketebilirsiniz: Poniçka tarifi

 • Babka tarifi

Şimdi de rotamızı Polonya ve Litvayna taraflarına çeviriyor ve kahvaltı sofralarına farklılık ve lezzet katacak babka ile sizi tanıştırmak istiyoruz. Kabul, yapımı biraz zahmetli olacak ama...

Verdiğiniz tüm emeğe fazlasıyla değecek: Babka tarifi

 • Ceviz kreması tarifi

Fındık ezmesi, süt reçeli derken sırada yine ekmeğe süre süre yemek isteyeceğiniz enfes bir tat var. Üstelik bu nefis kıvamlı kremayı dışarıda hazır olarak bulmanız da pek kolay olmaz, bizden söylemesi.

Çok özel, çok leziz: Ceviz kreması tarifi

 • Muzlu rulo krep tarifi

Muzlu Rulo Krep Tarifi

Muzlu Rulo Krep Tarifi

Kakaolu, incecik kreplerimizi hazırlıyor, bununla da yetinmeyip onları çikolata kreması ve muz dilimleriyle bir araya getiriyoruz. Lokmalık enfes tatlılara dönüşen bu kreplerle güne başlamak gibisi yok diyoruz.

Her lokması enerjinizi yükseltecek: Muzlu rulo krep tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?