Mantarlı Biber Dolması Tarifi

Sebze Sevmeyenlerin Dahi Afiyetle Yiyeceği Sizden Gelen 10 Farklı ve Nefis Dolma Tarifi

Favorilerime
Ekle

Sizden Gelenler köşemize gönderdikleri her bir tarifle damak çatlatan hamarat yazarlarımızın mutfaklarına mis gibi dolma tarifleri için konuk oluyoruz şimdi!

Bir yiyeceği çok daha lezzetli ve doyurucu hale getirmenin yolu, onu muazzam bir dolmaya dönüştürmekten geçtiğine göre, biz de kollarımızı sıvayalım ve sebze sevmeyenlerin dahi çeşit çeşit sebzeyi afiyetle yemesini sağlayacak bu dolma tariflerini bir bir denemeye başlayalım. Bakalım sizin favoriniz içlerinden hangisi olacak?

Tüm hamarat yazarlarımıza bu enfes lezzetler için teşekkür ediyor, "Ben de Yemek.com yazarı olmak istiyorum, nasıl olabilirim?" diye merak edenleri ise şurada bekliyoruz: Yemek.com'a Nasıl Tarif Yollanır, Nasıl Yemek.com Yazarı Olunur?

  • Girit kabağı dolması tarifi

Hem pirinç hem bulgur hem de kıymayla hazırlanan, nar ekşili özel iç harcı ve nefis Girit kabaklarıyla bu dolma, tek başına herkesi tıka basa doyuruyor, şu zamana dek yediğiniz en besleyici dolma olmak için bekliyor.

Ellerine sağlık Özge Siyahlı bu enfes tarif için teşekkür ederiz: Girit kabağı dolması tarifi

  • Havuçlu bulgurlu biber dolması tarifi

Biber dolmasını farklılaştırmanın en lezzetli yöntemlerinden biri karşınızda! Havuç ve bulgurla hazırlanan harcıyla çok daha farklı bir aroma yakalayacak, biber dolmasını pek sevmeyenlerin dahi afiyetle biber dolması yemesini sağlayacaksınız.

Ellerine sağlık yoncalicious bu enfes tarif için teşekkür ederiz: Havuçlu bulgurlu biber dolması tarifi

  • Mantarlı biber dolması tarifi

Dolmalık yeşil biberleri bir kenara alıyor, bu kez kırmızı biberlerle ve pek de alışık olmadığınız bir mantarlı harçla dolma hazırlıyoruz. Böylesi öyle lezzetli oluyor ki sebze yemeklerine şans vermeyenler bile ona bayılıyor.

Ellerine sağlık Bahar Şen bu enfes tarif için teşekkür ederiz: Mantarlı biber dolması tarifi

  • Zeytinyağlı kuru dolma tarifi

Mutfağımızın en özel dolma tariflerinden bir diğeriyle, kuru dolmayla devam ediyoruz. Sumak ekşisinin o efsane tadıyla lezzeti katlanan kuru dolmayı Mardin usulü hazırlıyoruz.

Ellerine sağlık Ayzer U. bu enfes tarif için teşekkür ederiz: Zeytinyağlı kuru dolma tarifi

  • Katıklı dolma tarifi

Bitlis ve çevresinde bolca yapılan bir başka yöresel tarifimizde sıra! Köftelik bulgur, kıyma ve reyhan gibi nefis tatlarla bir araya geliyor, kabakla buluşunca ortaya herkesle paylaşmak isteyeceğiniz bu muazzam lezzet çıkıyor.

Ellerine sağlık triaevents bu enfes tarif için teşekkür ederiz: Katıklı dolma tarifi

  • Zeytinyağlı enginar dolması tarifi

Enginarın en doyurucu ve lezzetli hali karşınızda! Bugüne dek onunla yıldızınız bir türlü barışmadıysa bu tarifi denedikten sonra onu çok sevecek, mevsiminde sık sık değerlendirmek isteyeceksiniz, eminiz.

Ellerine sağlık lifessmoothiee bu enfes tarif için teşekkür ederiz: Zeytinyağlı enginar dolması tarifi

  • Kabak çiçeği dolması tarifi

Yapımı en hassas dolmalardan olan, tadına bakanın ise "Kabak çiçeği keşke hep olsa da hep yapsak" demeden edemediği bir dolma karşınızda! Fırsat buldukça yapıp afiyetle yemeli.

Ellerine sağlık lezzetvemutfak bu enfes tarif için teşekkür ederiz: Kabak çiçeği dolması tarifi

  • Şıhıl mahşi tarifi

Klasik kabak dolmasını her zaman yaparsınız, şimdi sıra onda! Haşlanmış nohutların katkısıyla daha önce belki de hiç denemediğiniz bir iç harç hazırlıyoruz bu kez kabağa.

Ellerine sağlık aylak_chef bu enfes tarif için teşekkür ederiz: Şıhıl mahşi tarifi

  • Domates dolması tarifi

Domatesi hemen her yemekte kullanıyoruz kullanmasına ama ona başrolü verdiğimiz pek az tarif var aslında. İşte bu kez kesin olarak domatesleri başrole alıyor, onları efsane dolmalara dönüştürüyoruz. Ona hak ettiği değeri verme zamanı şimdi.

Ellerine sağlık Kezbayengeninmutfagi bu enfes tarif için teşekkür ederiz: Domates dolması tarifi

  • Kırmızı soğan dolması tarifi

Kırmızı Soğan Dolması Tarifi

Kırmızı Soğan Dolması Tarifi

Tıpkı domates gibi soğan da mutfakta en çok kullandığımız malzemelerden biri. Ama onu bu kez her zaman kullandığımız gibi bir yan lezzet olarak değerlendirmeyecek, tadını doya doya çıkarmamızı sağlayacak bir dolmaya dönüştüreceğiz. Çünkü kırmızı soğan, bunu fazlasıyla hak ediyor, efsane bir dolmaya dönüşebiliyor.

Ellerine sağlık mrs.sunlock bu enfes tarif için teşekkür ederiz: Kırmızı soğan dolması tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?