et-basmasi-bby-yemekcom2

Bütün Bir Haftayı "Ne Pişirsem" Diye Düşünmeden Geçirmenizi Sağlayacak 12 Harika Tarif

Favorilerime
Ekle

Haftanın hemen her günü "Ne pişirsem" diye düşünmekten kurtulamayanlardansanız bir hafta boyunca sizi bu soruya yanıt aramaktan kurtaracak bu nefis önerilerimize mutlaka göz atın.

Bir haftaya mevsim sebzelerini de sığdırdık, nefis et ve tavuk yemeklerini de, baklagilleri de... Haftanın en az bir günü balık yemeye özen gösterenler için de mis gibi tariflerimiz var, baştan söylemiş olalım.

Buyursunlar o zaman, sizi hemen aşağıdaki haftalık menümüze doğru alalım. Bu listeyi kaydedip ihtiyaç duydukça hemen değerlendirmeyi unutmayın.

Sağlık ve lezzet dolu bir hafta olsun!

 • Pazartesi: Patlıcan kapama tarifi

Bolca mevsim sebzesi ve onlara eşlik eden kırmızı et... Akşama şöyle hem göze hem de mideye ziyafet olacak bir yemek hazırlamak isteyenleri hiç vakit kaybetmeden böyle alalım.

Hazırlıklar başlasın: Patlıcan kapama tarifi

 • Salı: Tavada lahmacun tarifi

Lahmacunu görünce gözünüz korkmasın, "Ben yapamam ki" diye düşünmeyin hemen. Bu tarifle evde lahmacun yapmak o kadar pratik bir hal alıyor ki, bir kez deneyince sık sık yapmak isteyeceksiniz. Üstelik lezzeti de taş fırında pişmiş gibi olacak.

Tavayı görev başına alalım: Tavada lahmacun tarifi

 • Çarşamba: Sulu mantar yemeği tarifi

Akşam yemeğinde midenizi çok yormayacak, afiyetle doymanızı sağlayacak bir yemek var bugün.

Proteinimizi mantardan alıyoruz: Sulu mantar yemeği tarifi

 • Perşembe: Tavuklu bohça kebabı tarifi

Dilerseniz sabah kahvaltısından kalan kreplerle, dilerseniz taze taze yapacaklarınızla hazırlayabileceğiniz bu bohçaların içi muazzam bir tavuklu harçla dolu. Bitmedi, üzerinde de beşamel sos ve kaşar peyniri var!

Tadına doyum olmuyor: Tavuklu bohça kebabı tarifi

 • Cuma: Kabak yemeği tarifi

Mevsimin en hafif ve lezzetli isimlerinden kabak da bu hafta bizimle olan isimlerden. Kabağı tam kıvamında pişirmenin, onu en lezzetli şekilde bir yemeğe dönüştürmenin yoluysa tarifimizde.

Buyurunuz, bu taraftan: Kabak yemeği tarifi

 • Cumartesi: Terbiyeli sulu köfte tarifi

Klasiklerden vazgeçemeyenler için bir önerimiz de anne elinden çıkmışçasına lezzetli, terbiyesi tam kıvamında bu sulu köfteler!

Her lokması ayrı bir mutluluk: Terbiyeli sulu köfte tarifi

 • Pazar: Et basması tarifi

Pazar gününün tadına doya doya varmak isteyenler buraya! Etini kurutmadan pişirdiğimiz, mis gibi patateslerini eksik etmediğimiz bu yemeği başka yerde kolay kolay bulamazsınız.

Öyle lezzetli ki: Et basması tarifi

 • Alternatif isteyenleri böyle alalım: Bulgurlu nohut köftesi tarifi

Baklagilleri değerlendirmek için onları mutlaka sulu yemeğe dönüştüreceğiz diye bir kural yok tabii ki. Nohutla şöyle nefis köfteler de yapmak mümkün.

Bulgurun desteğiyle: Bulgurlu nohut köftesi tarifi

 • Sebzesiyle, etiyle: Fırında tavuklu fasulye diblesi tarifi

Hem sebzeli hem tavuklu, şöyle dengeli ve doyurucu bir yemek arayışındaysanız mevsim sebzelerinden taze fasulye ile tavuk etini bir araya getirerek şöyle muazzam bir lezzete imza atabilirsiniz.

İçinde ihtiyacınız olan her şey fazlasıyla var: Fırında tavuklu fasulye diblesi tarifi

 • Hafiflikten yana olanları böyle alalım: Barbunya salatası tarifi

Akşam yemeğini şöyle bir salatayla geçiştirmeyi tercih edenler, şu sıralar diyet yapmaya ya da formunu korumaya çalışanlar için de şahane bir önerimiz var. Bolca mevsim sebzesiyle renklendirilmiş bu nefis barbunya salatası!

Üstelik tahmin ettiğinizden bile doyurucu: Barbunya salatası tarifi

 • Doyuruculuk arayanlara: Sultanreşat pilavı tarifi

Kalabalık sofralar için doyurucu tarifler arıyorsanız doğru yere geldiniz demektir. Doyuruculuğu pilavdan gelen bu nefis yemek, köfte ve patlıcanla buluşunca tadına doyum olmuyor, sofradaki herkesi tek başına afiyetle doyuruyor.

Bol köpüklü ayranı da sofradan eksik etmeyin: Sultanreşat pilavı tarifi

 • Balığı ihmal etmemeli: Fırında somon tarifi

Fırında Somon Tarifi

Fırında Somon Tarifi

Haftada en az 1 kez balık yemeye özen gösteriyorsanız bir günü şöyle harika bir balık sofrası kurarak değerlendirebilirsiniz. Bu tarifle tüm ev balık da kokmayacak üstelik.

Mis: Fırında somon tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?