https://yemek.com/tarif/izgara-kofte/ | Izgara Köfte Tarifi

Yeni Yıl Yeni Program: Sağlıklı Bir Hayat İçin 13 Sağlıklı Yemek

Favorilerime
Ekle

Her yıl kendimize minik bir yalan söyleriz: Bu yıl kilo vereceğim! Ancak aslında söylememiz gereken şey kilo vermek istemek değil sağlıklı bir şekilde beslenmek olmalıdır. Çünkü tüm yıl boyunca düzensiz beslendiğimizi varsayarsak zaten yeni yılda sağlıklı beslenmediğimizde hem kilo vermiş oluruz hem de doymuş yağlardan, kolestrol ve şekeri tetikleyen yiyeceklerden uzak durmuş oluruz.

Tamam, şimdi en başından alalım. 2014 bitip 2015'e girdiğimizde kendinize yeni bir hedef koymak istiyorsanız bu hedef, kendinizi de kandırmak istemeyeceğiniz bir hedef olsun. Çünkü 2015 bitip 2016'ya girerken yapmamış olduğunuz için üzüldüğünüz bir dilek olmasın. Siz en iyisi bizi dinleyip bu sağlıklı beslenmeye başlayın ve bütün bir yıl boyunca sağlıklı yemekler yiyerek sağlıklı beslenin.

Tabii ki de aralarda minik kaçamakların olmayacağını söylemiyoruz ancak hiçbir zaman da yalnızca kaçamaklara odaklanmıyoruz.

Şunu da unutmayalım, sağlıklı beslenmek bir yaşam tarzı haline gelmeli. Eğer sizin için bir yük olacağını düşünüyorsanız fikirlerinizi tekrar gözden geçirebilirsiniz ama sağlıklı beslenirseniz istemeden kendinizi kilo verirken bulabilir, vücudunuzun biriktirdiği yağ, tuz ve sudan arınırken kendinizi kuş gibi hafif hissedebilirsiniz.

Söylemesi ve tarifleri vermesi bizden, sağlıklı beslenmesi sizden.

Karşınızda her yıl afiyetle yemeye devam edebileceğiniz 13 sağlıklı yemek.

Kabak çorbası tarifi

Kabak Çorbası Tarifi

Tamam, yüzleri buruşturmayalım. Hazırlayıp yaptığınızda mis gibi olacak ve sizi de yiyenleri de mutlu edecek bir çorba kabak çorbası. Tazelenip detoksa başlamak istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Pardon doğru tariftesiniz: Kabak çorbası tarifi

Terbiyeli sebze çorbası tarifi


Hem sağlık hem de şifa dolu diyebiliriz bu çorbaya. Annemiz yapsa sevmeyiz ancak sağlıklı beslenmek deyince terbiyeli sebze çorbasını sevmeyen kalmaz.

Sevilmeyecek gibi de değil kerata: Terbiyeli sebze çorbası tarifi

Tavuk sote tarifi

Sote dediysek öyle yağı boca etmenize gerek yok, azıcık azıcık usul usul döküp ara sıcağınızı hazırlayabilirsiniz. Bazen bir öğün gibi davranın kendisine bazen yalnızca bir yardımcı.

Alınmaz da gücenmez de: Tavuk sote tarifi

Fırında etli lahana tarifi

Fırında Etli Lahana Tarifi

Kokusunu sevmiyor olabilirsiniz ancak tam bir sağlık küpü olduğunu da inkar edemezsiniz. En azından biz etmiyoruz. Hem kilo kontrolünüzde size yardımcı olur hem de içindeki proteinle sağlık dolup taşırır.

Bir bildiği vardır diyoruz: Fırında etli lahana tarifi

Fırında dana incik tarifi

Fırında Dana İncik Tarifi

Grissini'den severek ve isteyerek "ç"aldığımız fırında dana incikle sağlıklı hayat listemize bomba gibi bir başlık eklemiş oluyoruz. Fırında piştiği için hafif, dana incik olduğu için sağlıklı.

Besin dolup taşmış gibi: Fırında dana incik tarifi

Izgara köfte tarifi

Izgara Köfte Tarifi

Fırın varsa ızgara da vardır, ızgara varsa fırın da vardır. Yani dememiz o ki ikisi bir arada her zaman olur. Siz yine de hepsini bir arada yememeye özen gösterin.

En hafif etlerle yarışır: Izgara köfte tarifi

Teriyaki soslu somon tarifi

Teriyaki Soslu Somon Tarifi

Tuti Restaurant'ın damak çatlatan mis gibi tariflerinden bir tanesi teriyaki soslu somon. Denizden ne çıksa yiyenlere değil, denizden lezzet çıkınca yiyenlere gelsin.

Somon çok lezzetli bir balıktır: Teriyaki soslu somon tarifi

Yeşil mercimek salatası tarifi

Yeşil Mercimek Salatası Tarifi

Şimdiye kadar kara şimşek deyip hakir gördüğümüz yeter, o aslında karakteri ve bol bol besin değeri olan bir baklagil. O yüzden Sezar'ın hakkını Sezar'a vermeye gidiyoruz.

Gelir misiniz: Yeşil mercimek salatası tarifi

Ton balıklı kinoa salatası tarifi

Sağlıklı hayat deriz de kinoa hemen gelmez mi? Gelir. Ton balığının güzelliği, kinoanın sadeliği derken hop size sağlık. Boşuna demiyoruz, kinoa şart diye.

Listeden eksik etmeyelim: Ton balıklı kinoa salatası tarifi

Kestane mantarlı keçi peynirli sandviç tarifi

Sağlıklı yaşam sadece evde değil ofise de taşandır. Bu yüzden yanınızda götürebileceğiniz, öğle arasında hıtır hıtır yiyebileceğiniz bir sandviçiniz varsa değmesinler keyfinize. Mum's Cafe'den.

Ofis çalışanlarının canı çeksin diye: Kestane mantarlı keçi peynirli sandviç tarifi

Domatesli pastırmalı sandviç tarifi

Domatesli Pastırmalı sandviç

Spora gitmeden 1 saat önce yiyip ardından koşarak eritebileceğiniz türden. İncecik bir dilim pastırmadan kimseye zarar gelmez. Aksine besin gelir, protein gelir. Sağlıklı beslenmek insanın içinden gelir.

Spor hocanız da ister: Domatesli pastırmalı sandviç tarifi

Hafif kremalı şeftali tarifi

Hafif Tatlı Şeftali Tarifi

Tatlının da sağlıklısını yiyesiniz diye hafif kremalı şeftali hazırladık. Biz buraya bırakıyoruz siz isterseniz dolaba koyup bir güzel yersiniz isterseniz de hiç soğutmadan.

Sağlıklı tatlı mis gibi olur: Hafif kremalı şeftali tarifi

Glutensiz yaban mersinli muffin tarifi

glutensiz-yaban-mersinli-muffin-yeni

Hafif ve çabucak eritebileceğiniz, sağlık verdiği kadar iyi de hissettiren çok hafif olmayan hafif tatlı. Muffin kategorisinin en şekersizi.

Şimdi muffinler düşünsün: Glutensiz yaban mersinli muffin tarifi

Waffle tarifi

Waffle Tarifi

Waffle Tarifi

Bu kadar sağlıklı giderken bu da nereden çıktı şimdi diyenler olursa diye açıklamamızı ve tarifimizi bırakıyoruz. Vücudunuz bir süre sonra yediğiniz yemeklere alışır ve metabolizmanız sabitlenir. Bu yüzden aralarda vücudunuzu şaşırtmanız da gerekir. Hem de güzel tatlı şeylerle.

Ancak eski hayata hemen dönmek yok. Yoksa ikinci bonusu vermeyiz.

Söz mü: Waffle tarifi

Nutellalı muhallebi tarifi

Nutellalı Muhallebi Tarifi

Bu da son ancak mis gibi bir bonus olsun sizler için. Nutella'yı özlemiş olduğunuzu varsayıyoruz ve hemen hediye ediyoruz.

Tarif de tam olarak şurada: Nutellalı muhallebi tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

Emre Demirdöken21 Mayıs 2021 12:53
Aralarında o kadar sağlıksız, damarları normalinkinden daha çok daraltacak ürün var ki...
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?