Palamut Ekşilisi Tarifi

2022'de Instagram Hesabımızda Beğeni Rekorları Kıran 10 Nefis Tarif

Favorilerime
Ekle

Yeni yıl hazırlıklarına tüm heyecanımızla devam ederken ardımızda bırakmaya hazırlandığımız 2022'ye de şöyle bir göz atalım, yılın "En"lerini hep birlikte inceleyelim dedik, bu yıl boyunca Instagram hesabımızda paylaştığımız ve sizler tarafından en çok beğenilen, en çok denenen lezzetlerimizi bir bir sıralayalım istedik.

2022 boyunca sofralarınıza sıkça konuk ettiğiniz bu tarifleri hemen şimdi bir köşeye not edin, zira kendileri 2023'te de sofralara çok yakışacak, eminiz.

İşte karşınızda, şeflerimizin tüm püf noktalarını tek tek anlatarak paylaştığı, her tarif defterinde mutlaka olması gereken 2022'nin en sevilen lezzetleri...

Unutmadan, hala haberdar olmayan kaldı mı bilemiyoruz ama tüm ekibimizle biz de Instagram'dayız! Bizimle Instagram'da buluşmak isterseniz şöyle buyurun lütfen: Yemek.com Instagram hesabı

  • 10. Fırın poşetinde tavuk pilav tarifi

 

Bu yıl Instagram hesabımızın en sevilenlerinden biri bu nefis tavuk-pilav tarifi oldu. Tavuk pilav dediğimize bakmayın, o bugüne dek belki de hiç denemediğiniz bir şekilde pişirildi ve lokum gibi olan tavuklarıyla farkını ortaya koydu. Bu yıl tavuk-pilav ikilisi sofralara en çok bu haliyle konuk oldu.

Sizin sofranızda da yerini alsın: Fırın poşetinde tavuk pilav tarifi

  • 9. Kusursuz kısır yapmanın sırları tarifi

 

Mutfakta kusursuzu arayanlar, elinin lezzetini doğru tarifle birleştirmek isteyenler için başladığımız, kendi mutfağının şefi olanların çokça sevdiği serimizin en sevilenlerinden kusursuz kısır, henüz bu lezzet sırlarını denememiş olanlar için karşınızda. Şefimizin bu püf noktalarını uygulayarak kısır yapanlardan aldığımız muazzam mesajlara ise yeniden teşekkür etmeden olmaz. Siz, henüz denememiş olanlardansanız kısır yapmaya karar verdiğiniz ilk anda denemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

  • 8. Körili limon püresi tarifi

 

Mutfakta arta kalan malzemeleri değerlendirmenin farklı yollarını bolca keşfettiğimiz 2022 boyunca en çok sevdiğiniz tariflerimizden biri limonata yaparken arta kalan limon kabuklarını değerlendirmenizi sağlayan bu nefis limon püresi oldu. Makarna soslarından tutun tavuk, balık ve patates püresine kadar birçok lezzete yakışan bu özel tarif, kavanozlarca yapmak isteyeceğiniz kadar lezzetli oldu.

Sıfır atık, maksimum lezzet: Körili limon püresi tarifi

  • 7. Kahvaltılık sarımsaklı peynir tarifi

 

Hep aynı kahvaltılıkları yapmaktan sıkılanlar için de nefis tarifler üretmeye her zamanki gibi devam ettik tabii ki. Özellikle uzun uzun yapmayı çok sevdiğiniz hafta sonu kahvaltılarına çok yakışacak, ekmek bana bana yemeye doyamayacağınız bu nefis tarif, toplam 5 malzemeyle şipşak hazırlanıyor oluşuyla da beğenilerinizi topladı.

Her kahvaltı sofrasında olmalı: Kahvaltılık sarımsaklı peynir tarifi

  • 6. Kek kalıbında tavuk tarifi

 

Paylaştığımız ilk günden bu yana sosyal medyanın en çok konuşulan tariflerinden olmayı başaran bu özel tarifimiz, belki de şu zamana dek tavuğu hiç pişirmediğiniz bir şekilde pişirmenizi sağlayacak, nar gibi kızaran bu tavuk, dışarıdan hazır olarak aldığınız piliç çevirmelerden dahi çok daha lezzetli olacak.

Denemeyen kalmasın: Kek kalıbında tavuk tarifi

  • 5. Palamut ekşilisi tarifi

 

Her yıl olduğu gibi bu yıl da balık sezonunun açılışını hep birlikte, en lezzetli şekilde değerlendirdik. Balıkları tek başına öylece kızartmaktan sıkılanlar için nefis balık yemeği tarifleri verdik. İşte o tarifler içinde en çok sevilenlerden olmayı başaran palamut ekşilemesi tarifimizde sıra.

Palamutları böyle pişirince çok seveceksiniz: Palamut ekşilisi tarifi

  • 4. 1 yufka 1 yumurta böreği tarifi

 

Dünyanın belki de en pratik böreklerinden birini 2022 yılında sofranıza taşıdık, elindeki malzemeleri idareli olarak kullanmak isteyenleri de unutmadık. 1 yufka ve 1 yumurta ile yapılabilecek en lezzetli tarifi henüz keşfedemediyseniz yeni yıl gelmeden, daha fazla vakit kaybetmeden sizi onunla tanıştırmak isteriz.

2022'nin en sevilenlerinden olmayı fazlasıyla hak etti: 1 yufka 1 yumurta böreği tarifi

  • 3. Acılı ezme tarifi

 

Sıra geldi 2022'de Instagram hesabımızda en çok beğenilen ilk 3 paylaşımımıza. Yapımı kolay gibi düşünülse de birkaç püf noktasını uygulamadığınız takdirde istediğiniz o lezzetli sonucu alamayacağınız acılı ezme tarifimiz Yasemin Şef'in muazzam püf noktalarıyla karşınızda. Bu sene bu tarifi deneyip de evini şehrin en ala kebapçısına dönüştürmeyen neredeyse kalmadı. Eğer sizin henüz deneme şansınız olmadıysa ilk fırsatta denemek üzere videoyu hemen kaydetmeyi unutmayın.

  • 2. Kusursuz köfte yapmanın sırları

 

Instagram hesabımızda nefis püf noktalarını adım adım anlatmayı sevdiğimizin bir başka kanıtı da bu nefis videomuz! Ferhat Şef'in bilmeniz gereken tüm detaylarını tek tek açıkladığı kusursuz köfte, 2022'nin en sevilenlerinden olmayı başardı. Bu püf noktaları siz de uygulayarak şu zamana dek yaptığınız tüm köftelerden çok daha lezzetli köfteler hazırlayabilirsiniz. Deneyenler bize çoktan hak verdi bile.

  • 1. Çilek sirkesi tarifi

 

Ve sıra geldi 2022'de Instagram'ın en sevileni olmayı başaran lezzetimize, karşınızda: Çilek sirkesi! Elinizde kalan çilek saplarını değerlendirmenizi sağlayan bu tarif, sadece lezzetli bir sirke sahibi olmanızı sağlamıyor, aynı zamanda mutfakta israf karşıtı bir etki oluşturarak artanları değerlendirmenizi de sağlıyor. Önümüzdeki yıl da yaz gelir gelmez, çileklere kavuşur kavuşmaz bu tarifi yapmalısınız.

Salatalar onunla çok daha leziz: Çilek sirkesi tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?