https://yemek.com/tarif/frambuazli-irmik-tatlisi/ | Frambuazlı İrmik Tatlısı Tarifi

Meyveler Sayesinde Bambaşka Bir Lezzete Ulaşan Şık ve Pratik 11 Sütlü Tatlı Tarifi

Favorilerime
Ekle

Sütlü tatlıların lezzetini artırmanın en lezzetli ve renkli yollarından biri meyvelerden geçiyor, dört mevsim o mevsime uygun meyvelerle kolayca tatlandırılabilen bu tarifler, sadece mideye değil gözlere de hitap ediyor.

Klasik bir muhallebiyi bile bambaşka bir seviyeye çıkaran meyveler içinden en sevdiklerinizi seçin, hemen şimdi mutfakta buluşalım. Tarifler bizden, yapması sizden olsun.

Eminiz bu tatlıları görünce tüm ev ahalisi çok sevinecek, ikram ettiğiniz herkes dakikalar içinde kaselerin dibini sıyıracak.

Hadi o zaman hiç vakit kaybetmeden sizi aşağıya doğru alalım, birbirinden nefis ve farklı meyveli sütlü tatlı tariflerini sıralayalım.

 • Ejder tatlısı tarifi

Aynısını başka hiçbir yerde bulamayacağınız, ejder meyvesini kıskandıran görüntüsüyle hem merak uyandıracak hem de iştahları kabartacak bir tatlı o.

Üstelik hazırlaması düşündüğünüzden kolay: Ejder tatlısı tarifi

 • Şeftalili irmik tatlısı tarifi

Şeftalinin o kendine has enfes tadını bu kez irmikle hazırlanan bir sütlü tatlıyla buluşturuyor, içinden küp şeftali parçalarını da eksik etmiyoruz.

Hem meyveye hem tatlıya doyurur: Şeftalili irmik tatlısı tarifi

 • Kupta karadut soslu muhallebi tarifi

Klasik muhallebiyi bambaşka bir tatlıya dönüştürmek mümkün. Tabanına yulaflı bisküvi kırıntıları koyduğumuz kupları bir kat muhallebi, bir kat da karadut sosla dolduralım. Bu kat kat lezzetin tadını doya doya çıkaralım.

Keşke dört mevsim karadut olsa: Kupta karadut soslu muhallebi tarifi

 • Bisküvili un muhallebisi tarifi

Şu zamana dek yaptığınız tüm muhallebileri unutun. Bu kez onu dilim dilim yiyebileceksiniz. İçindeki bisküvisiyle, ceviziyle, en güzeli de bal kabağıyla onu çok seveceksiniz.

Bal kabağı mevsimi de gelirken bu tarifi kaçırmamalı: Bisküvili un muhallebisi tarifi

 • Elmalı, ahududu soslu muhallebi tarifi

Tek bir meyveyle hazırlamak olmaz derseniz, sevdiğiniz tüm meyvelerden destek alarak renkli bir tatlı yapmak istiyorsanız sizi de hemen bu tarifimize doğru alabiliriz.

Her katı ayrı olay: Elmalı, ahududu soslu muhallebi tarifi

 • Deve kuşu yumurtası tatlısı tarifi

Sunumuyla misafirlerinizi şaşırtacak ama hazırlarken de sizi çok uğraştırmayacak bir tatlı arayışındaysanız bu tarif tam sizlik demektir. Deve kuşu yumurtasını andıran görüntüsüyle görenler şaşkın...

Tadına bakanlar mutlu: Deve kuşu yumurtası tatlısı tarifi

 • Kan portakallı ve limonlu muhallebi tarifi

Tatlıların içinde limon kabuğunu rendelemek zaten enfes bir fikir ama biz bu kez bu kadarla yetinmemeye kararlıyız. Madem meyveli sütlü tatlılar hazırlayacağız diye yola çıktık, hakkını verelim, limon yalnız bırakmayalım.

Kan portakalı da hemen böyle alalım: Kan portakallı ve limonlu muhallebi tarifi

 • Muzlu puding tarifi

Hazır olarak aldığınız, içinde yalnızca muz aroması olan tatlıları bir kenara alalım, bu kez gerçek muzlarla yapabileceğiniz enfes bir puding var sırada. Evde bir kez deneyince...

Bir daha dışarıdan almak istemeyeceksiniz: Muzlu puding tarifi

 • Frambuazlı irmik tatlısı tarifi

Her zaman evde taze meyve bulunmuyorsa ya da mevsimi geçen meyveleri dondurulmuş halde kullanmayı seviyorsanız dondurucudan frambuazları çıkarın. Dilim dilim yemelik enfes bir tatlı var sırada.

Bir oturuşta tüm tepsiyi bitirmek isteyeceksiniz: Frambuazlı irmik tatlısı tarifi

 • Çilek soslu yalancı tavukgöğsü tarifi

Tavukgöğsü tatlısını daha önce hiç böyle denemediyseniz hiç vakit kaybetmeden bu tarifi kaydetmeli ve en yakın zamanda denemelisiniz.

Ezber bozan lezzet: Çilek soslu yalancı tavukgöğsü tarifi

 • Vişneli saray lokumu tarifi

Vişneli Saray Lokumu Tarifi

Vişneli Saray Lokumu Tarifi

Ekşi ve tatlıyı bir arada sevenlerse bu tarifte buluşuyor. Çünkü kıvrımlarında kaybolmak isteyeceğiniz kadar enfes bir lokum tarifi o.

Şeklini vermek de çok kolay üstelik: Vişneli saray lokumu tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?