Zeytinyağı Değilmiş: Canan Karatay'a Göre Dünyanın En Sağlıklı Yiyeceği

yemek.com
Duygu Arslan
Sevdiğim insanlara "annesinin balı" diye hitap ederim.
Duygu Arslan
253409 takipçi1763 içerik

Sıkça Yenen Konular

Ceren Sungur
Ocak 4, 2016
Öznur Doğan
Temmuz 10, 2015
Pepsi BadgeAdvertisement
Pepsi
Şubat 9
Öznur Doğan
Eylül 17, 2014

Ne söylese olay olan ama yine de bildiklerini, doğru olduğunu düşündüklerini söylemekten hiçbir zaman çekinmeyen İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay yine sağlığımızı ilgilendiren bir açıklamasıyla gündemde.

Onun önerilerini can kulağıyla dinleyen ve takip eden kişilere bu sefer Canan Hoca dünyanın en sağlıklı yiyeceğini açıkladı.

Ve tahmin ettiğimiz gibi bu yiyecek Canan Hoca'nın yerlere göklere sığdıramadığı, anne sütüne denk gördüğü zeytinyağı değil!

En son "Zeytinyağı anne sütü gibidir, çocuklarınıza içirin" diyerek tepki toplamıştı

Canan Karatay, beslenme alışkanlıklarımızı sorgulamıza neden olan önerilerine bir yenisini daha ekledi. Kısa süre önce "Çaya şeker yerine tereyağı kullanın", "Zeytinyağı anne sütü gibidir, çocuklarınıza içirin" diyerek tepkilerin hedefi olan, "Kurtlu elma yiyin, kurtlar bizden daha akıllı" diyerek dikkatleri üzerine çeken, domatesin sebze olmadığını söyleyerek "Domates özellikle de haziran ve temmuz aylarında çok fazla tüketildiği zaman, vücutta şeker yükselir ve ürik asit artar" diyerek ezberleri bozan Canan Karatay bu sefer herkesin merak ettiği o soruyu yanıtladı.

Her şey bu kadar sağlıksızsa, dünyanın en sağlıklı yiyeceği hangisi?

"Lahana turşusu dünyanın en önemli tıbbi malzemelerinden biridir"

sputniknews

sputniknews

Geçtiğimiz günlerde Niğde'de düzenlenen 1. Lahana Festivali'ne katılan Canan Karatay çiftçilerle birlikte lahana tarlalarını gezdi ve ardından programda bir konuşma yaptı.

Lahananın dünyanın en sağlıklı yiyeceği olduğunu söyleyen Karatay şöyle dedi:

"Dünyanın en önemli, en sağlıklı yiyeceği lahanadır. Doğal olarak ev turşusu yapıldığı zaman, camın içinde, turşu da en doğal probiyotiktir. Kışın bol bol lahana yiyin, bol bol lahana çorbası için, çocukları alıştırın bol bol lahana çorbası içsinler. O zaman hastalanmazsınız. Lahananın her türlü yemeğini yiyebilirsiniz. Ama lahananın turşusu dünyanın en önemli tıbbi malzemelerinden biridir. Kanser olmanızı önler, kalp hastası olmanızı önler, alzheimer olmanızı önler, karaciğerinizin yağını giderir, şekerinizi düzenler."

Madem Canan Karatay da ısrarla tavsiye ediyor, evde lahana turşusu yapmak isteyenler için tarifini hemen şöyle bırakalım.

Herkese şifa olsun.

Kaynak: Sputniknews

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?