https://yemek.com/tarif/kofteli-patlican-sarma/ | Köfteli Patlıcan Sarma Tarifi

İçindeki Köfteler Sayesinde Lezzeti Katlanan Birbirinden Nefis 10 Köfteli Yemek Tarifi

Favorilerime
Ekle

Henüz çocukken annesinin hazırladığı o mis gibi köftelerin tadına bir kez bakan ve bir daha anne köftesi lezzetinden vazgeçemeyen kaç kişiyiz?

Mis gibi köftelerin dahil olduğu her türlü sofra zaten yeterince güzel ama biz bu kez köfteleri tek başlarına başrole taşımayalım, onları farklı yemeklerin içine dahil edelim diyoruz. Böylece dileyenlerin daha az kıyma kullanarak yine doyurucu yemekler hazırlamasını sağlayalım, dileyenlerin de çok daha doyurucu ve farklı menüler yapmasına destek olalım istiyoruz.

Siz de "İçinde top top köfteler olan bir yemeğin lezzetsiz olma ihtimali yok" diye düşünüyorsanız hemen aşağıdaki köfteli yemek tariflerinde buluşalım.

  • Nohutlu köfteli çorba tarifi

Böyle bir listeye şöyle şifa dolu, doyurucu mu doyurucu bir çorbayla başlayalım istedik, içindeki nohuduyla, köftesiyle, pirinciyle ana yemek gücünde enfes bir çorba hazırladık.

Terbiyesi kesilmesin, tam kıvamında pişsin: Nohutlu köfteli çorba tarifi

  • Misket köfteli patates paçası tarifi

Patatesi daha önce belki de hiç böyle denemediniz. İlk bakışta klasik patates püresini andırsa da içine ilave edeceğiniz malzemelerle kendisi bir püreden çok daha fazlası oluyor, üzerine dizilen misket köftelerle efsane bir ana yemeğe dönüşüyor.

Hemen bu akşam yapılmayı bekliyor: Misket köfteli patates paçası tarifi

  • Köfteli bezelye yemeği tarifi

Aynı anda yemeğin içinde hem sebzeler hem de köfteler olsun isterseniz herkese bezelye yemeğini sevdiren bu nefis tarifi denemelisiniz.

Suyuna ekmek bana bana yemelik: Köfteli bezelye yemeği tarifi

  • Mini köfteli semizotu tarifi

Akşam yemeğinde genel olarak midenizi çok yormayacak, hafif ama aynı zamanda doyurucu ve besleyici yemekler tercih ediyorsanız tüm beklentilerinizi aynı anda karşılayacak bu ferah ve doyurucu tarifi en az bir gün mutlaka sofranıza çıkarmalısınız.

Bir kez deneyince zaten hep yapmak isteyeceksiniz: Mini köfteli semizotu tarifi

  • Köfteli perde pilavı tarifi

Kalabalık ailelerin kurtarıcı olacak, en özel davet sofralarına dahi çok yakışacak bir taif var sırada. Bu pilav, bildiğiniz tüm pilavları unutturacak...

Tek başına bir ziyafet yaşatacak: Köfteli perde pilavı tarifi

  • Misket köfteli nohut tarifi

Baklagil yemeklerini kimi kırmızı etsiz yiyemez, kimiyse kırmızı etle. Siz onu etli sevenlerdenseniz nohudu bir de böyle deneyiniz. Bu kez proteinimiz sadece nohuttan değil, aynı zamanda köfteden de geliyor...

Afiyet, bal, şeker oluyor: Misket köfteli nohut tarifi

  • Köfteli patlıcan sarma tarifi

Patlıcan ve kıymanın bir araya geldiği her tarif zaten güzeldi ama bu ikilinin en ama en lezzetli hali işte şimdi karşınızda! Tadına doyamayacağınız bu nefis lezzet, akşam yemeğinin en özel konuğu olacak...

Tadı damakta uzun süre kalacak: köfteli patlıcan sarma tarifi

  • Köfteli kabak spagetti tarifi

"Ben hafif beslenmeye çalışıyorum" diyenler için de muazzam bir önerimiz var! Bakmayın adının spagetti olduğuna, o neredeyse kalorisiz bir spagetti. Hem de en yeşil ve sağlıklısından!

Köfteleri de üzerine alalım: Köfteli kabak spagetti tarifi

  • Köfteli karnabahar yemeği tarifi

Karnabaharı bir türlü sevemiyorsanız belki de şu zamana dek bu tarifi hiç denemediğinizdendir. Suyuna ekmek bana bana yemek isteyeceğiniz nefis bir karnabahar yemeği hazırlamak işte bu kadar kolay!

Sebze sevdirir: Köfteli karnabahar yemeği tarifi

  • Köfteli çiçek ekmek tarifi

"Ekmek tarifi mi?" diye düşünmeye başlayanlar için söyleyelim, bu ekmek, bildiğiniz gibi değil! Kendisi tek başına afiyetle doyuracak güçte, ana yemek olarak yenebilecek kadar özel bir ekmek.

Lezzeti içinde saklı: Köfteli çiçek ekmek tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?