kabune-pilavi-yemekcom

Sofrada Ana Yemekten Rol Çalacak İftara Uygun 12 Doyurucu ve Farklı Pilav Tarifi

Favorilerime
Ekle

Ramazan boyunca kurulan iftar sofralarında ana yemeklerin olmazsa olmazıdır pilav tarifleri. Ama her gün aynı pirinç pilavını, bulgur pilavını yapmak da olmaz.

İşte bu yüzden ana yemekten rol çalacak kadar doyurucu ve görkemli pilav tariflerini bir araya getirdik. Her biri iftara çok yakışacak ve tek başına bile ana yemek yerine geçebilecekler.

Herkese iyi ramazanlar diliyor ve tariflerimizi hemen sıralamaya başlıyoruz.

 • Duvaklı pilav tarifi 

Pilavı ana yemeğe dönüştürmek hiç bu kadar nefis olmamıştı. Diyarbakır mutfağından çıkan duvaklı pilav özellikle geniş ailelerin iftar sofralarına renk katacak.

Adeta bir görsel şölen: Duvaklı pilav tarifi

 • Bahar pilavı tarifi 

Bahar artık tam anlamıyla gelmişken soframıza rengarenk, içimizi açan bir pilav tarifi taşıyalım mı? Gücünü içindeki sebze ve otlardan alan bahar pilavını denemenin şimdi tam zamanı.

İçimiz kıpır kıpır: Bahar pilavı tarifi

 • Kabune pilavı tarifi 

Damaklara şenlik olacak bir tarifte sıra. Isparta mutfağından çıkıp gelen kabune pilavı nohutlu, etli ana yemek gücünde nefis bir lezzet. Herkesi doyuracağı da kesin.

Kaşık kaşık yersin: Kabune pilavı tarifi

 • Patlıcanlı pilav tarifi 

Patlıcanlı yemekler ramazana çok yakışıyor, orada hepimiz hemfikiriz. Gelin bu sefer evdeki patlıcanları karnıyarık için değil nefis bir pilav için kullanalım.

Nasıl da güzel oldu: Patlıcanlı pilav tarifi

 • Özbek pilavı tarifi

Başlı başına ana yemek sayılabilecek kadar zengin içeriği olan bu pilavın başrollerini et ve havuç paylaşıyor. İftar sofralarına da harika bir hava katıyor.

Rengi güzel: Özbek pilavı tarifi

 • Şehzade pilavı tarifi 

İç pilav sevmeyenlere bile kaşık kaşık yedirtecek bir lezzet geliyor. Osmanlı mutfağının tüm güzel özelliklerini içinde barındıran bu pilavı çok seveceksiniz.

Tane tane dökülsün: Şehzade pilavı tarifi

 • Acem pilavı tarifi 

Et, pirinç ve kuru yemişlerin muhteşem uyumuna şahit olacağınız bu güzide tarif Kahramanmaraş lezzetlerinden biri. Tek kaşıkta birden fazla tat almak istiyorsanız bu nefis sunumlu pilav tam size göre.

Rengarenk: Acem pilavı tarifi

 • Ali Paşa pilavı tarifi 

Bakmayın adının pilav olduğuna üstündeki nefis köftelerle tek başına bir ana yemek aslında bu. Köfte yanına pilavı çok yakıştıranlardansanız o tam sizlik.

Tabaklar hazırlansın: Ali Paşa pilavı tarifi

 • Yufkalı pilav tarifi 

Perde pilavı yapmak biraz emek, biraz sabır istiyor. Ama yine de sırf bu yüzden ondan vazgeçecek değiliz. Perde pilavını daha kolay hale getirdik ve nefis bir yufkalı pilav hazırladık.

İftarın yıldızı: Yufkalı pilav tarifi

 • Buhara pilavı tarifi 

Lezzetini baharatlardan alan bir pilavda sıra. Bu tarifin özelliği içinde 7 baharat karışımı kullanılıyor olması. Bu baharatlar neler derseniz, hemen sıralayalım: Karabiber, muskat, karanfil, yenibahar, zencefil, tarçın ve kimyon.

Tadına doyum olmaz: Buhara pilavı tarifi

 • Sultanreşat pilavı tarifi 

Tane tane, kar gibi bembeyaz bir pirinç pilavı, üstünde minik köfteler, bir de patlıcan... Bugünün en iddialı ismi belli oldu bile. Ona sofranızda yer açın.

Saraylardan çıkma: Sultanreşat pilavı tarifi

 • Bademli pilav tarifi 

Bademli Pilav Tarifi

Bademli Pilav Tarifi

Badem kokusuyla taçlandırılmış bir pilavla veda ediyoruz listemize. Tane tane dökülen pilavlar arasında ona şans vermek için sebebiniz çok.

Tavuk ve et yemeklerinin yanına: Bademli pilav tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?