Yoğrulmayan Borcam Çöreği Tarifi

Borcamda Kolayca Hazırlayabileceğiniz Doyurucu ve Nefis 10 Sahurluk Tarif

Favorilerime
Ekle

Sahur için sofradaki herkese yetecek doyurucu tarifler arıyor ama hazırlaması da sizi çok uğraştırmasın istiyorsanız aradığınız o tarifler tam karşınızda duruyor.

Tek tek porsiyonlamakla, şekil vermekle uğraşmak yerine hızlıca borcama yayarak yapabileceğiniz, dilim dilim servis edip zamandan tasarruf edebileceğiniz tarifler onlar. Üstelik onlr fırında usul usul pişerken siz de diğer hazırlıklarınızı gönül rahatlığıyla tamamlayabilir, ocak başında beklemek, tencere karıştırmak gibi uğraşlardan da kurtulabilirsiniz.

Sahurda sürekli benzer şeyleri yemekten sıkılanların sofralarına farklılık katacak, doyurucu, değişik ve nefis bu sahurluk tarifleri hemen şimdi kaydedip ramazan bitene dek değerlendirebilirsiniz.

Bayat pide muhlaması tarifi

İftardan ya da bir önceki günden kalan, bayatlamaya yüz tutan ramazan pidelerinizi değerlendirmenin en bol peynirli, en lezzetli yollarından birini açıklıyoruz, toplanın!

Borcamları hazırlayın, hemen başlayalım: Bayat pide muhlaması tarifi

  • Şipşak borcam çöreği tarifi

Hamurunda yumurta, sıvı yağ, süt ya da yoğurt kullanmadan kolayca hazırlayabileceğiniz, puf puf kabarıp yumuşacık olacak bu çörekle sahurlar artık çok daha lezzetli! Yanına da çay mı demlesek?

Pofuduk lezzet: Şipşak borcam çöreği tarifi

  • Peynirli buzluk çöreği tarifi

Yine bir çörek hazırlayıp sahurda afiyetle yiyeceğiz ama bu kez sahura kalkınca kendinde sofra kuracak enerjiyi pek bulamayanlar için enfes bir kolaylık da olacak! Nasıl mı? Bu mis gibi çöreği önceden hazırlayıp buzluğa kaldırabilir, sahur vakti geldiğinde çıkarıp afiyetle değerlendirebilirsiniz.

Enerjiniz ve vaktiniz varken hazırlayın, sahurda afiyetle yiyin: Peynirli buzluk çöreği tarifi

  • Yumurtalı patates dilimleri tarifi

Uzun süre tok tuttuğu için sahurda en çok tercih ettiğimiz yiyecekler arasında yer alan yumurta ve patates bu kez bir arada! Üstelik borcam sayesinde uzun uzun uğraştırmadan hazır oluyor, bir oturuşta dilim dilim hepsini bitirmeden kimse sofradan kalkmak istemiyor.

Sahurun yıldız ismi olacak: Yumurtalı patates dilimleri tarifi

  • Peynirli sufle tarifi

Tıpkı kahvaltı gibi sahurda da peynir yemeden duramayanlar için sıcacık, akışkan bir önerimiz olacak. Dilerseniz yanında sadece ramazan pidesi yiyerek bile afiyetle doyabilir, iftara kadar acıkmadan durabilirsiniz. "Acaba susatır mı?" endişesi yaşamamak için tuzsuz peynirleri tercih edebilirsiniz.

Sıcacıkken yemeli: Peynirli sufle tarifi

  • Yoğrulmayan borcam çöreği tarifi

Uzun uzun hamur yoğurmakla uğraşmadan, borcama yayarak kısa sürede hazırlayabileceğiniz, üzerine en sevdiğiniz malzemeleri dilediğiniz miktarda ilave edebileceğiniz enfes bir sahurluk o.

Siz onu hangi malzemelerle lezzetlendireceksiniz: Yoğurulmayan borcam çöreği tarifi

  • Kahvaltılık tepsi çöreği tarifi

Pişince yumuşacık olup damakta eriyen mayalı hamurunu mu yoksa içinde sizi bekleyen, damakta bir lezzet şölenine dönüşen malzemelerini daha çok sevdiğinize karar veremeyecek, bu mükemmel uyumu her gün sofrada görmek isteyeceksiniz.

Her gün olsa bıkmadan yenecek lezzet: Kahvaltılık tepsi çöreği tarifi

  • Pratik borcam böreği tarifi

Hep çörek yapacak değiliz ya, mutfağımızın en özel, en sevdiğimiz lezzetlerinden mis gibi börekleri de borcamda şipşak hazırlayabiliriz.

Bakınız, tam olarak şöyle: Pratik borcam böreği tarifi

  • Buyurdi tarifi

Geleneksel olarak seramik güveç kaplarda hazırlansa da borcamda da gönül rahatlığıyla yapabileceğiniz bir Selanik lezzetinde sıra. "Hep hamur yemek olmaz" diye düşünenler için borcamda yapılabilecek en hamursuz, en renkli ve besleyici tariflerden biri o.

Mis kokular eşliğinde sofrada: Buyurdi tarifi

  • Croque monsieur tarifi

Croque Monsieur Tarifi

Croque Monsieur Tarifi

Sofrada farklı tatlar denemek isteyenler için de ismi yabancı, kendisiyse damak tadınıza uyacak nefis bir tarifle listemizi tamamlıyoruz. Tost ekmekleri, en sevdiğiniz peynirler, süt ve bolca yumurta aynı borcamda buluşursa...

Tek başına ziyafet: Croque monsieur tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?