Bulgurlu Yeşil Mercimek Çorbası Tarifi

Sürekli Aynı Çorbaları Hazırlamak İstemeyenlere Bulgurla Yapılan 9 Kolay Çorba Tarifi

Favorilerime
Ekle

İftar sofralarının açılışında şöyle şifa dolu, mideyi yormayacak bir çorba çok iyi gidiyor, doğruya doğru. Ama her ne kadar çok sevsek de her gün mercimek, yayla ya da tarhana çorbası gibi artık mutfağımızda klasikleşmiş çorbaları hazırlamak da bir süre sonra sıkıcı bir hal alabiliyor, insan farklı lezzetler de denemek istiyor.

Siz de hep aynı çorbaları hazırlamaktan sıkıldıysanız yine ekonomiktir şekilde, evinizdeki malzemelerle hazırlayabileceğiniz, yine kolaylıktan ödün vermeden pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz ama bu kez her zamankinden farklı olacak bu nefis bulgurlu çorba tariflerini deneyebilirsiniz.

İçindeki bulgur sayesinde birçok çorbadan çok daha doyurucu ve besleyici olan bu çorbaları kaşıklamaya hazırsanız sizi hemen listemize, sonra da mutfağa doğru alalım. Bakalım sizin favoriniz içlerinden hangisi olacak?

  • Bulgur çorbası tarifi

Başrolü tek başına bulgurun üstlendiği, kaşıklamaya doyamayacağınız bu çorbayla açılışı yapıyoruz. Dilerseniz üzerine tereyağını hafifçe yakarak gezdirip lezzetini de katlayabilirsiniz.

Bulgur aşı da derler: Bulgur çorbası tarifi

  • Yoğurtlu bulgur çorbası tarifi

Çorbalara yoğurtla hazırlanan mis gibi terbiyeleri çok yakıştıranlardansanız sizi de hemen böyle alalım. Bu kez bulgura nohut da eşlik ediyor, bu çorba kesilmeyen nefis terbiyesiyle tam kıvamında bir lezzete kavuşuyor.

Bir kasesiyle afiyetle doyuruyor: Yoğurtlu bulgur çorbası tarifi

  • Pratik bulgur çorbası tarifi

"Bana kısa sürede hazırlayabileceğim pratik bir tarif lazım" derseniz hazırlamak için sadece 5 dakikanızı ayırmanızın yeterli olacağı bu çorbayı mutlaka deneyin deriz. O tencerede usul usul pişerken siz de kalan hazırlıklarınızı gönül rahatlığıyla tamamlayabilirsiniz.

İşte bu kadar kolay: Pratik bulgur çorbası tarifi

  • Bulgurlu tavuk çorbası tarifi

Çorbalara tavuk etini çok yakıştıranlardansanız sizi de hemen böyle alalım. Bu çorba, en ala ana yemekleri bile kıskandıracak güçte ve lezzette!

Tek başına ana yemekleri bile aratmaz: Bulgurlu tavuk çorbası tarifi

  • Bulgurlu yeşil mercimek çorbası tarifi

Genelde erişte ya da kesme olarak da andığımız hamurlarla hazırlanan yeşil mercimek çorbası bu kez bulgurla bir araya geldi, en az erişteyle yapılan kadar çok sevildi.

Onu bir de böyle deneyin: Bulgurlu yeşil mercimek çorbası tarifi

  • İnce bulgurlu soğuk yoğurt çorbası tarifi

"Havalar yavaş yavaş ısınmaya başladı, artık sıcak çorbaları içerken ateş basıyor" diye düşünenler de var, biliyoruz. İşte bu çorbayı tam da onlar için hazırlıyoruz.

Siz de böyle düşünenlerdenseniz hemen şurada bekliyoruz: İnce bulgurlu soğuk yoğurt çorbası tarifi

  • Lokanta usulü ezogelin çorbası tarifi

Klasiklerden vazgeçemeyenler için sıra da şimdi de mercimek çorbası kadar çok sevdiğimiz ezogelin var. Ama bu kez içindeki baharatlardan aldığı güçle tam da lokantalarda içtiğiniz haliyle...

Böylesini daha çok seveceksiniz: Lokanta usulü ezogelin çorbası tarifi

  • Ekşili semizotu çorbası tarifi

Ispanağın lezzet ikizi, çıtır lezzet semizotunu, başrolü bulgurla paylaşmak üzere sahneye davet ediyoruz şimdi. Semizotunu sadece salata olarak kullanmanın çok ötesinde, Anadolu'nun çeşitli yörelerinde yıllardır yapılan, afiyetle tüketilen bu şifa dolu çorbaya imza atıyoruz birlikte.

Pirpirim aşı olarak da bilinen bu lezzetle tanışmayan kalmasın: Ekşili semizotu çorbası tarifi

  • Soğuk çorba tarifi

Soğuk Çorba Tarifi

Soğuk Çorba Tarifi

En pratiğini, en ferahını en sona sakladık, sadece 15 dakikada, hiç pişirmeden hazırlayabileceğiniz bu nefis soğuk çorbayı hazırladık.

Damağınızda bahar ferahlığı olacak: Soğuk çorba tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?