https://yemek.com/tarif/murdum-erikli-muhallebi/ | Mürdüm Erikli Muhallebi Tarifi

Kırmızı Erikleri Değerlendirmenin En Tatlı Yolu Olacak 10 Farklı ve Kolay Tarif

Favorilerime
Ekle

Kırmızı eriklerin zamanı geçmeden onları nasıl değerlendirebileceğinizi merak ediyor ya da mürdüm erikleriyle yapabileceğiniz farklı tarifleri keşfetmek istiyorsanız buyurun hemen böyle.

Renkleriyle ve lezzetleriyle birçok tatlının başrolüne taşıyabileceğiniz çeşit çeşit erikle hazırlayabileceğiniz birbirinden farklı tarifler karşınızda. Kırmızı rengin en mayhoş ve lezzetli halleriyle tanışmak isteyenleri hemen böyle alalım ve birbirinden değişik bu tariflere hepimiz mutfağımızda yer açalım!

Hadi hemen başlayalım.

  • Kırmızı ıslak kek tarifi

Islak kek dendiğinde herkesin aklında ilk beliren lezzet kakaolu ıslak kek olsa da bu tariften sonra işler çok değişecek eminiz. Ferhat Şef'in özel tarifiyle başka yerde bulamayacağınız çok özel bir tarif geliyor.

Kağıtlar kalemler hazırlansın, bu tarif hemen not edilsin: Kırmızı ıslak kek tarifi

  • Erik suyu tarifi

Yazın en sevilen getirilerinden eriği yaza en uygun hallerinden biriyle, şöyle buz gibi bir içecek olarak da değerlendirmeden olmaz dedik. Kıpkırmızı rengi ve damakta bıraktığı o mayhoş ve ferah tatla biz onu çok sevdik.

Deneyip de beğenmeyen yok: Erik suyu tarifi

  • Kırmızı erikli kek tarifi

Hep aynı klasik kekleri yapmaktan sıkılanların mutfağından misler gibi kokular yükselmesini sağlayacak, rengiyle, görüntüsüyle, lezzetiyle en sevdiğiniz keki dahi unutturacak tam kıvamında bir kek o.

Çay saatleri artık çok daha renkli: Kırmızı erikli kek tarifi

  • Kırmızı erikli kolay tart tarifi

Yeşil eriklerin rengi değişip sulu sulu, kırmızı ve daha yumuşak bir kıvama geldiğinde yapabileceğiniz en pratik, en farklı ve nefis tariflerden biri de bu tart. Şu zamana dek kıvamı tutmaz diye endişelenip tart yapmaktan çekinenlerin dahi kolayca yapabileceği bir lezzet üstelik.

Bu tarif her eve lazım: Kırmızı erikli kolay tart tarifi

  • Erik marmelatı tarifi

Sadece yaz aylarında kolayca erişebildiğimiz eriğin lezzetini tüm yıla yaymak için şöyle nefis bir marmelat hazırlamaya ne dersiniz? Siz eriklerinizi hazır edin, kalanını el birliğiyle kolayca hallederiz.

Kahvaltılar onunla çok daha lezzetli: Erik marmelatı tarifi

  • Erikli crumble tarifi

Tereyağı, toz badem ve yulaflı nefis bir hamur mis kokusuyla fırından çıkıyor, içindeki erikli, tam kıvamında meyve karışımı damak şenlendiriyor. Kaşık kaşık yemeye doyamayacağınız bir tatlı geliyor.

Yanına da bir top dondurma çok yakışıyor: Erikli crumble tarifi

  • Mürdüm erikli muhallebi tarifi

İster mürdüm eriği isterseniz de elinizde bulunan diğer kırmızı erik türleriyle yapabileceğiniz bu tatlı, özellikle hamurlu tatlılardan uzak durmak isteyenler için geliyor. Hafifliğiyle yedikçe yeme isteği uyandırıyor.

Hafif, ferah ve nefis: Mürdüm erikli muhallebi tarifi

  • Fırında erik pestili tarifi

Özellikle sonbahar ve kış mevsimlerinde enerjiye enerji katmak için bolca tüketilen en sağlıklı atıştırmalıklardan olan pestilleri evde yapmak aslında düşündüğünüzden çok daha kolay. Bu bol erikli pestil de bunun en lezzetli kanıtlarından biri.

Bol bol yapıp tüm yıl yemeli: Fırında erik pestili tarifi

  • Erik reçeli tarifi

Eğer elinizde bol bol erik varsa ve onları nasıl değerlendirip de uzun süre saklayabileceğinizi düşünüyorsanız en lezzetli yollarından biri onlardan reçel yapmaktan geçiyor. Tam kıvamında pişip şekerlenmeden uzun süre dayanmasının sırrıysa bu tarifte sizi bekliyor.

Buyursunlar: Erik reçeli tarifi

  • Kırmızı erik kompostosu tarifi

Kırmızı Erik Kompostosu Tarifi

Kırmızı Erik Kompostosu Tarifi

Kırmızı eriğin mutfağımızda en çok değerlendirildiği tariflerden biri kompostolar. Böyle kırmızı erik tarifleriyle dolu bir listede bu kompostodan bahsetmeden bitirmek olmaz dedik, şöyle ferah ferah içmelik, tanelerini de afiyetle yemelik bir komposto hazırladık.

Afiyet, bal, şeker olsun: Kırmızı erik kompostosu tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?