Üç Malzemeli Nutellalı Kurabiye

Bir Bardak Kahvenin Yanına Mis Gibi Giden 12 Enfes Atıştırmalık

Ufuk Utaş
Fırından yeni çıkmış mozzarella peyniri, ızgara bonfilenin üstünde uzanan karame...
Devamını okuyun

Sıkça Yenen Konular


Favorilerime
Ekle

Kış Uykusu İnsanları...

Yazları tatilli, bol fotoğraflı, gezmeli, dolaşmalı, kışları ise mümkün olduğunca eve kapanmalı, bir battaniyenin altında; elinde kahve eşliğinde bir şeyler izlemeli, okumalı...

Bakmayın "Kış Uykusu İnsanları" diyerek tatlı tatlı ötekileştirdiğimize, aslında hepimiz biraz öyleyiz ve hepimizin bu aylarda elimizde kahveyle bir şeyler izlerken yiyecek atıştırmalıklara ihtiyaçlarımız var.

Buyurmaz mıydınız?

Not: Gördüğü her yiyeceğin yanına çay ya da kola koyanları bir süreliğine dışarı alalım lütfen.

"Ben yapılışlarını izlemek istiyorum" diyenlere özel video bonusuyla başlayalım: Mutfağınızı kafeye çevirecek kahveyle iyi giden 6 farklı tarif

Lezzetiyle insanın başını döndüren rüzgar gülü kurabiye, o günün kötü geçme ihtimalini sıfırlayan narlı gevrekli çikolata, şekliyle havanıza hava katacak kozalak tatlı, her ısırıkta kendinizden geçeceğiniz ev yapımı karamelli çikolata, lapa lapa kar yağsa da izlesek dedirten kar topu tatlısı ve yerken kendinizi durdurmakta zorlanacağınız fındıklı çıtır çikolata topları tariflerinden her biri kahvenin yanına çok yakışacak ve kahve eşliğinde yapılan sohbetleri daha da tatlandıracak.

Bagel tarifi

Bagel Tarifi

Hadi gelin simülasyonunu da anlatalım: Cumartesi sabah uyandın, dışarı çıkıp bir şeyler yemek ya da evde kallavi bir kahvaltı hazırlamak istemedin. Ufak tefek atıştırmalıklarla kitap okumak kafandaki en kabul edilir şey.

O zaman kahvaltın da belli: Bagel tarifi

Peynirli milföy çubukları tarifi

Peynirli Milföy Çubukları

Herkes söylemez bunu, her damak da bilmez: Peynir, kahveye çok yakışır. Yarım kilo kaşarı filtre kahveyle birlikte gömmekten bahsetmiyoruz tabii ki. Kekte, börekte, atıştırmalıkta çok yakışır.

İnanmayana tarif var: Peynirli milföy çubukları tarifi

Kruvasan tarifi

kruvasan-manivela

Leon sevmek ya da her fırsatta Eyfel Kulesi'nin altında poz vermek. Öyle kolay değil Fransız kültürünü sevmek. Kaldı ki mutfağı her şeyden güzel.

Yok öyle kahvesiz Fransız: Kruvasan tarifi

Piyano kek tarifi

Yalan değil, kahveyi yanında İskender yiyecek kadar seviyoruz. Tostu, poğaçayı saymıyoruz bile. Ama en çok kahveye tatlı yakışıyor. Çikolatalı, kakaolu tatlılar.

Değil mi ama: Piyano kek tarifi

Mozaik kek tarifi

Bir tayfa var. Starbucks olmasa eli kahve görmeyecek, yüze tatlı değmeyecek. Sanki yeryüzünde kahvenin yanında iyi giden atıştırmalıkları bir tek Starbucks yapabiliyor.

İstesen sen daha güzelini yaparsın: Mozaik kek tarifi

Çikolatalı pancake tarifi

Elma Püreli Çikolatalı Pancake

Elma Püreli Çikolatalı Pancake

Kahve çaya göre hep bir daha az kalori oldu. Hep daha terbiyeli oldu. Ama bu kez biz pisleşiyoruz, kahvenin de gönlü var.

Yumulun: Çikolatalı pancake tarifi

Üç malzemeli Nutellalı kurabiye tarifi

Üç Malzemeli Nutellalı Kurabiye

Üç Malzemeli Nutellalı Kurabiye

Üç malzemeli Nutellalı kurabiyeyle ilk tanıştığımızda içimizden süte bandırmaktan başkası geçmedi. Sonradan öğrendik ki yalnız değilmişiz. Aynı his başkalarına da geliyormuş.

Bu kez süt kahveye: Üç malzemeli Nutellalı kurabiye tarifi

Biscotti tarifi

Biscotti Tarifi

Biscotti Tarifi

Bir şey bir şey için yaratılacaksa eğer, bu bağlamdaki en doğru örnek kesinlikle biscotti ve kahvedir. Biscotti'yi görür görmez insanın canı kahve çekiyor.

Bu kadar olur: Biscotti tarifi

Fındıklı kinoa bar tarifi

Starbucks'lar bize bu kuş yemlerini yeme konusunda yeterli bağışıklığı kazandırdılar. Kahve almayı beklerken bunları da satın aldık hep.

Şimdi sıra evde yapmada: Fındıklı kinoa bar tarifi

Domatesli kiş tarifi

Domatesli Kiş Tarifi

Domatesli Kiş Tarifi

Sen mutfağa doğru biraz yüksek sesle "Domatesli kiş mi yapsam yeaa" diye seslensen, dolap kapağını kendi açar, kolanın asidi kaçar, çay kıskançlıktan çatlar...

Kahve kendi kendini hazır eder: Domatesli kiş tarifi

Tahinli çörek tarifi

Tahinli Çörek Tarifi

Yatmadan önce içeceğin son kahvenin eşlikçisi, yazının ve günün son tarifi sizlerle.

Buyursunlar: Tahinli çörek tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?