Hep Beraber Daha Çok Mutfağa Girdiğimiz 2015'in En Beğenilen 15 Yemek.com Tarifi

Favorilerime
Ekle

2014'ün sonlarına doğru ilk selamını vermişti Yemek.com. Usul usul, yavaş yavaş hayatınıza girme planları yaptı. 2014 yılı onun için daha çok kendini tanıtma yılıydı. Asıl şenlik 2015 yılında olmalıydı, öyle de oldu.

Hep beraber daha çok mutfağa girdik 2015 yılında. Kendi içinde kainatın en güzel yılı değildi. Hatta sevimsiz şeyler de yaşadık. Ancak mutfakta olan bitenler açısından lezzetli tabaklara tanıklık ettik. Yeri geldi gece gece çikolatalı bir tatlıyla delirdik. Diyet bozduk. Bazen formumuza dikkat ettik, düşman çatlattık. Kahveye düştük, uykudan ettik. Çaya uyandık, kahvaltı ettik.

Güzel bir yıldı. 2016'da binlerce nefis tarifle daha güzellerini yapacağız.

2015'te bunları yaptığımız gibi...

Not: Tariflerin 'beğenilme' kriterleri okunma sayılarıdır.

15- Mısır gevrekli tavuk

Film ve dizi izlemeyi seven, film ve dizi izlerken yemek yemeyi daha çok seven insanlarız. 2015'in en iyi 15 tarifine mısır gevrekli tavuğu sokan anlayış da buydu. Pek de güzel oldu...

Ödülü mısır gevrekleri için alıyor: Mısır gevrekli tavuk tarifi

14- Yaprak patates

Yaprak Patates Tarifi

Yaprak Patates Tarifi

Her mutfak bir stüdyodur, bir atölyedir. Çünkü her yemek bir sanattır aslında. Buna karşı çıkanlar olacak ama biz böyle inanıyoruz. Siz de öyle inanmış olmalısınız ki bu tabloyu en çok beğenilen tariflere soktunuz...

Ödülü üzerindeki cheddar için alıyor: Yaprak patates tarifi

13- Domates çorbası

domates-corbasi-tarifi

Açıkçası listenin sürpriz isimlerinden biri değil desek büyük yalan söylemiş oluruz. Zira beklemiyorduk domates çorbasını. Onlarca çorba tarifimiz varken güzel de bir sürpriz oldu...

Ödülü kaşarı için alıyor: Domates çorbası tarifi

12- Alman pastası

Alman Pastası Tarifi

Almanların yalnızca arabası iyi olamazdı zaten. Konu Alman pastası olunca "Almanlıktan aldığımız tadı hiçbir şeyden almadık" diyesimiz geliyor. Sanırız siz de öyle düşünüyorsunuz.

Ödülü dökülen pudra şekeri için alıyor: Alman pastası tarifi

11- Pancar turşusu

Tatlıların, tuzluların, yemeklerin gövde gösterisi yaptığı 2015'in en beğenilenler listesinde bir turşu olması ve bu turşunun diğer tariflere göre en yeni tariflerden biri olması gurur verici.

Ödülü tüm turşular için alıyor: Pancar turşusu tarifi

10- Fettucini Alfredo

Fettucini Alfredo Tarifi

Şu tarifi listede gördüğümüzde hissettiklerimizi tek cümleye dökelim: "Bu gurur hepimizin". Fettucini Alfredo gibi cool, seksi, göreni mutlu eden bir yemek, Yemek.com'un en beğenilen tariflerinde olmalıydı. Yapanların eline sağlık...

Ödülü İtalyan mutfağı için alıyor: Fettucini Alfredo tarifi

9- Fincan kek

Kim ne derse desin, 2015 de çok iyi altın günü menüsü yaptı. Tabii ki bu menüler yalnızca kısırdan, poğaçadan ibaret değildi. Fincak kek gibi yaratıcı fikirler de yer aldı.

Ödülü onu ilk kez yiyen Saime Teyze için alıyor: Fincan kek tarifi

8- Tas kebabı

Kırmızı etin fiyatlarının yüksek olduğunu, yalnızca Yemek.com'un en çok beğenilen tariflerine bakarak bile anlayabiliyoruz. Bu listeye daha çok kırmızı etin gireceğini biliyoruz. Çok daha fazlasının hem de.

Ödülü yüksek fiyatlara sitem ederek alıyor: Tas kebabı tarifi

7- Bayatlamayan poğaça

Sabah kahvaltılarının yüzlerce tarifinden bir tanesinin burada olmaması mümkün değildi. Belki daha iyi belki daha kötü bir noktada olabilirdi ama yedincilik de kahvaltıya yakıştı.

Ödülü tüm poğaçalar için alıyor: Bayatlamayan poğaça tarifi

6- Baharatlı fırın patates

 

baharatli-patates-yemekcom-patlak

2015 patates için iki önemli hikayeye sahipti. Birincisi yılın ortalarında küçük altın fiyatıyla yarışması, ikincisi de haşlanmış patatesin ve fast food patatesinin geri planda kalması. İkincisi çok güzel oldu tabii.

Ödülü ona eşlik eden baharatlar için alıyor: Baharatlı fırın patates tarifi

5- Karnabahar pane

Ülke olarak dünyanın Karnabahar Sevenler Derneği'ni oluşturuyoruz. Yok böyle bir sevgi. O yüzden büyük bir sürpriz olmadı bizim için karnabahar paneyi ilk 5'te görmek. Sevindik üstüne.

Ödülü tüm sebzeler için alıyor: Karnabahar pane tarifi

4- Mozaik pasta

 

mozaik-pasta-yemekcom-patlak

Pratik tariflerin, bilindik lezzetlerin, çocukluğun mutlu anılarının ödüllendirilmemesi olamazdı zaten, olmamalıydı. 4 numarada mozaik pastayı gördüğümüzde o yüzden çocuklar gibi şendik. 1000 atlı mutfaklarda, nefis çatallar verdik.

Ödülü çocuklar için alıyor: Mozaik pasta tarifi

3- Çikolatalı sufle

cikolatali-sufle-yemekcom-patlak

Doğruya doğru hiçbir zaman masum olmadık. Hiçbir zaman da masum olmaktan bahsetmedik. Tatlıyı, çikolatayı, gece gece çıldırmayı pek seviyoruz Yemek.com olarak. Bizim kitlenin de bizden alta kalır yanı yok. Hep birlikte giriyoruz mutfağa, gidip çikolatalı sufle yapıp geliyoruz.

Ödülü tüm depresyonlar için alıyor: Çikolatalı sufle tarifi

2- Trileçe

2014'te başlayan, 2015'te zirve yapan bir hikaye trileçeninki. Hangi ara yayıldı, hangi ara hayatımıza girdi, hangi ara çiğ köftecilerde bile satılmaya başladı anlayamadık. Ama yüzbinlerce insan Yemek.com'la tanıdı trileçeyi.

Ödülü onlar için alıyor: Trileçe tarifi

1- Üç malzemeli un kurabiyesi

Üç Malzemeli Un Kurabiyesi Tarifi

Üç Malzemeli Un Kurabiyesi Tarifi

1 numarada bir kurabiye var. Hepimizin hayatına dokunabilmiş bir un kurabiyesi. Ancak bu üç malzemeli ve olabildiğine pratik. Aslında bu pratik tariflerin de bir zaferi. Kutlu olsun.

Ödülü yeni yıl için alıyor: Üç malzemeli un kurabiyesi tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?