Gücü Mutfakta Arayanlar İçin Star Wars Temalı 5 Galaktik Tarif

Favorilerime
Ekle

Bizim ışın kılıcımız et bıçağı, bizim R2D2'umuz blender, bizim X-wing'imiz alışveriş sepeti. Daha da sayarız böyle, zorlamayın bizi. Star Wars evreninden tarif veremeyeceğimizi sandıysanız çok yanıldınız.

Biz 6 yaşımızdan beri Star Wars izliyoruz.

Ayrıca zannediyor musunuz ki Darth Vader günde üç öğün beslenmiyor, Yoda efendi şekeri düştüğünde gofrete çikolataya girmiyor, Prenses Leia üzerine rahat bir şeyler alıp patlamış mısıra dalmıyor.

Star Wars'ın 10 yıl aradan sonra gelen yeni filmi şerefine Yemek.com'dan sizlere 5 nefis tarif hemen aşağıda efendim. Bol bol yiyin, bol bol için. Yediğinize içtiğinize dikkat ederseniz güç de sizinle olacak zaten.

Dagobah'ın şifalı sularından koptu geldi: Yoda soda

usta-yoda-yesil-soda-sorbet

Dagobah tekin bir yer değil. Rutubeti bol, bitkisi garip, canlısı da garip. Saçma şekilde gölünün denizinin içinde her an savaş uçağı bulmak mümkün üstelik. O savaş uçağını kaldırmak asıl mesele tabii, herkese nasip olmuyor öyle güç kuvvet.

Yoda'nın gençlik iksiri be: Yoda Soda

Her türlü yanlış anlaşılır: Prenses Leia’nın tarçınlı ruloları

prenses-leia-tarcinli-corek

Biz bütün iyi niyetimizle "Prenses Leia’nın tarçınlı ruloları" diye tarif veriyoruz ama prensesi adeta bdsm kıyafetleri içinde tanımış ve sevmiş olan bir nesil için bu tarifin ismi her türlü çağrışıma açık tabii.

Ya siz ne kadar ayıp ya: Prenses Leia’nın tarçınlı ruloları

İnsan yiyecek bunları insan: Işın kılıcı krakerleri

isin-kilici-krakerleri

Şimdi aranızdan birileri çıkıp da mutlaka "mor olanı var mı abi, Mace Windu'nun ruhu şad olsun" ya da "şöyle çift taraflı yapsak, Darth Maul'un kemiklerini sızlatsak" diyecek biliyoruz. Artık o kadarını size bırakıyoruz, isterseniz gökkuşağından bile ışın kılıcı yapabilirsiniz.

Yolunuz açık, ışınınız keskin olsun: Işın kılıcı çubukları

Senin baban boğazına çok düşkündü yavrum: Darth Vader’dan çikolatalı sundae

darth-vader-sundae

Yani bakın, istediğiniz galaksi sizin olsun, hatta bütün gezegenler sıraya dizilsin, diz çöküp, tövbe istesin... Hiçbir şey yorucu bir günün sonunda oksijen odanıza kapanıp maskenizi çıkarttığınız ve dev bir çikolatalı sundae'yi kaşıkladığınızda aldığınız hazzı veremez.

Karanlıktır değildir, ölmüş adamın arkasından da konuşmayın: Darth Vader’dan çikolatalı sundae

Chewbacca’nın büyük büyük babaannesinden günümüze: Wookie cookie

chewbacca-cikolatali-kurabiye

Asırlardır aynı tarifle yapılan, wookie'lerin önemli günlerinde muhakkak sofralarına taşıdığı, özellikle yeni doğanları kutsamak ve yeni evlenenlere de güç kuvvet vermesi için fırın fırın yaptıkları bir yerel mucize.

İçinde kıl tüy bulmak son derece mümkün, dikkat edelim: Wookie cookie

Bonus: Doyamayanlara ve bir daha izlemeye bahane arayanlara gelsinDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?