https://yemek.com/tarif/acuka-2/ | Acuka Tarifi

Bir Oturuşta Kavanozlarca Yemek İsteyeceğiniz Sizden Gelen 9 Kahvaltılık Sos Tarifi

Favorilerime
Ekle

Hamarat mı hamarat yazarlarımızın Sizden Gelenler köşemize gönderdiği nefis tarifleri keşfetmeye bu kez de kahvaltılık mis gibi soslarla devam ediyoruz!

Sulu sulu domateslerin, taptaze kapya biberlerin tam da zamanıyken bu sosları bol bol hazırlayıp kavanozlara doldurabilir, sonbahar-kış boyunca afiyetle yemeye devam edebilirsiniz. "Ben kahvaltıyı tatlı bir şeyler yiyerek sonlandırmayı seviyorum" derseniz bu listede sizin için de nefis önerilerimiz olacak, baştan söyleyelim.

Güne güzel başlamayı garantileyecek bu birbirinden farklı ve nefis kahvaltılık sos tarifleri için tüm yazarlarımıza çok teşekkür ediyor ve hemen başlıyoruz!

Minik bir not: "Benim de sizinle paylaşmak istediğim nefis tariflerim var, nasıl Yemek.com yazarı olabilirim?" diyenleri hemen şöyle alabiliriz: Yemek.com'a Nasıl Tarif Yollanır, Nasıl Yemek.com Yazarı Olunur?

  • Kahvaltılık pratik sos tarifi

Ekmek bana bana yemeye doyamayacağınız, özellikle uzun uzun yaptığınız hafta sonu kahvaltılarınıza çok yakışacak nefis bir tarifle başlıyoruz. Hazırlaması da çok kolay!

Ellerine sağlık Saniyesulu bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Kahvaltılık pratik sos tarifi

  • Kahvaltılık acı sos tarifi

Acı severleriyse hemen böyle alalım, domates ve acı biberin mükemmel uyumunun tadını ekmeğe süre süre çıkaralım. Bol bol hazırlayıp kavanozlara doldurmayı da unutmayın.

Ellerine sağlık sade_ bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Kahvaltılık acı sos tarifi

  • Patlıcanlı kahvaltılık sos tarifi

Biraz klasiklerin dışına çıkmak, kırmızı soslardan daha farklı lezzetler hazırlamak isterseniz yine mevsim güzeli patlıcanlardan destek alarak şöyle ferah bir kahvaltılık sos hazırlayabilirsiniz. Yoğurdu da bol olsun!

Ellerine sağlık ozanozgur bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Patlıcanlı kahvaltılık sos tarifi

  • Ev yapımı kahvaltılık sos tarifi

Buzdolabında kullanılmayı bekleyen salçanızı çıkarın, en sevdiğiniz baharatları yan yana dizin. Bir araya gelip toplam 12 dakikada dünyanın en lezzetli kahvaltılık soslarından birine dönüşecekler. Mis kokusu tüm sofraya yayılsın!

Ellerine sağlık eda_esgin bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Ev yapımı kahvaltılık sos tarifi

  • Kahvaltılık Balkan sosu tarifi

Domates, patlıcan, kapya biber ve havuç... İçinde birbiriyle uyumlu o kadar lezzetli malzemeler buluşuyor ki bu sosun lezzetsiz olma ihtimali yok. Bol bol yapıp uzun süre en lezzetli şekilde muhafaza da edebilirsiniz. Mis.

Ellerine sağlık Suleyuksel bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Kahvaltılık Balkan sosu tarifi

  • Ballı fındık ezmesi tarifi

Sadece 3 malzemeyle ve 10 dakikanızı ayırarak hazırlayabileceğiniz, kahvaltılarınızın en tatlı eşlikçisi olacak nefis bir ezme var sırada. "Ben kahvaltıda tatlısız yapamam" diyenler hemen buraya.

Ellerine sağlık Nagihan Ateş bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Ballı fındık ezmesi tarifi

  • Acuka tarifi

Böyle bir listede acuka gibi muazzam bir lezzeti unutmak olur mu? Şimdiye dek onu hep hazır aldıysanız bu tariften sonra en güzelinin evde, ellerinizle yaptığınız olduğunu göreceksiniz.

Ellerine sağlık Ayzer bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Acuka tarifi

  • Traksos tarifi

Traksos Tarifi

https://yemek.com/tarif/traksos/ Traksos Tarifi

O, bir sostan çok daha fazlası. Öyle ki sofrada sadece o ve bol bol ekmek dilimleri olsa yeter. Tabii yanına da mis gibi bir çay demlemeyi unutmayın.

Ellerine sağlık HazalHazineci bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Traksos tarifi

  • Lutenitsa tarifi

Lutenitsa Tarifi

Lutenitsa Tarifi

Balkanlar'dan kopup gelen, mutfağımızda da kendine gün geçtikçe daha da sağlam bir yer edinen nefis bir tarifle bitiriyoruz. Henüz onunla tanışmadıysanız hemen şimdi bol bol yapıp tüm yıl tadını doya doya çıkarabilirsiniz.

Ellerine sağlık ysnrmn bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Lutenitsa tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?