Domates Soslu Sosis Tarifi

Tadı Damağınızda Kalacak Sıcacık Kahvaltılar için Ekmek Banmalık 12 Farklı Tarif

Favorilerime
Ekle

Kahvaltıda peynir-zeytin-ekmek üçlüsünü de haşlanmış yumurtayı da omleti de çok seviyoruz ama insan zaman zaman şöyle daha bir sulu sulu tarifler de istemiyor değil. Sabah uyanıp fırından alınan o sıcacık ekmeği bana bana yemelik tariflerden söz ediyoruz.

Söz konusu özellikle daha uzun zaman ayırarak, keyifle yaptığımız hafta sonu kahvaltıları olunca o kahvaltı için ekmek banmalık tarifler keşfetmek şart oluyor desek yeri.

O zaman ne yapıyoruz, hemen şimdi sıcacık taptaze ekmeğin hakkını vermemizi sağlayacak kahvaltılık sulu tariflere uzanıyor, yanına da çay demlemeyi ihmal etmiyoruz.

Hadi, hiç soğutmadan, hemen şimdi başlıyoruz!

 • Döküm tavada patatesli yumurta tarifi

Klasik omletleri sonra da yaparız, bu kez hafta sonu yaptığımız o uzun soluklu kahvaltılara yakışacak bambaşka bir yumurta hazırlayalım.

Malzemesi bol: Döküm tavada patatesli yumurta tarifi

 • Domates soslu yumurta kapama tarifi

Kışlık menemen harcı, mis gibi tereyağı ve yumurtalar aynı tavada buluşuyor, üstlerinden mis gibi baharatlar da eksik edilmiyor.

Kahvaltı hiç bitmesin isteyeceksiniz: Domates soslu yumurta kapama tarifi

 • Muhlama tarifi

Kahvaltı dedik, ekmeğimizi bana bana yiyelim istedik... Böyle bir listede tabii ki o da olacaktı! Hatta mümkünse mısır ekmeği banılmalı.

Tam kıvamında olsun, uzadıkça uzasın: Muhlama tarifi

 • Kahvaltılık kaşarlı biber kavurma tarifi

Kahvaltıda sadece yumurtayı tavada pişirip ekmek banarak yiyeceğiz diye bir kural yok. Hem yumurta yiyemeyenler, yumurta alerjisi olanlar da var. O zaman bu kez tavada mis gibi sebzeleri kavuralım, onlar henüz sıcacıkken üzerine de kaşar peyniri atalım.

O, tam anlamıyla bir kahvaltı keyfi: Kahvaltılık kaşarlı biber kavurma tarifi

 • Menemen tarifi

Kahvaltı dedik, ekmek banmak dedik, menemen tabii ki bu listenin olmazsa olmaz isimlerinden biri olacaktı! Kaç dilim ekmek yediğimizi sayamadığımız, ekmek banmaya da ona da doyamadığımız doğrudur.

Kalori hesabını bir kenara bırakın şimdi: Menemen tarifi

 • Çakallı menemeni tarifi

"Menemen yapmayı zaten biliyorum, onu daha farklı bir hale getirmek mümkün mü?" derseniz sizi hemen Samsun mutfağından çıkan bu özel menemen tarifine doğru alabiliriz.

Tavanın dibini sıyırmadan sofradan kalkmak yok: Çakallı menemeni tarifi

 • Ispanaklı çılbır tarifi

Poşe yumurtanın efsane lezzeti ıspanakla, tereyağıyla, nefis baharatlarla ve tabii ki bolca yoğurtla bir arada! Onu yiyen akşam yemeğine kadar acıkmaz.

Çok doyurucu, çok mu çok lezzetli: Ispanaklı çılbır tarifi

 • Kahvaltılık sucuk sote tarifi

Sucuklu yumurtaya diyecek bir sözümüz yok, her zaman başımızın üstünde yeri var ama biz bu kez kahvaltı için daha sulu sulu, daha bir farklı tarifler hazırlama peşindeyiz. Onun gibi...

Sadece 5 malzemeli dev bir lezzet: Kahvaltılık sucuk sote tarifi

 • Domates soslu sosis tarifi

Şarküteri ürünlerinden vazgeçemiyor, sadece sucuğu değil sosisi de kahvaltı sofralarınıza davet ediyorsanız buyurun hemen böyle. Tek bir tarifte muazzam bir kahvaltı menüsü saklı.

İçinde yok yok: Domates soslu sosis tarifi

 • Buyurdi tarifi

Daha farklı bir kahvaltılık tarifi arayışında olanlarıysa hemen böyle alabiliriz. Kendisi bir Selanik mutfağı harikası.

Sıcak sıcak yemeli: Buyurdi tarifi

 • Şakşuka yumurta tarifi

Eminiz, birçoğunuz yumurtayı daha önce hiç böyle değerlendirmemiştiniz. Deneyince nohuttan patlıcana, biberden domatese, ona eşlik eden her bir malzemeye ayrı ayrı teşekkür etmek isteyeceksiniz.

Nasıl da doyurucu: Şakşuka yumurta tarifi

 • Biber yağlaması tarifi

Biber Yağlaması Tarifi

Biber Yağlaması Tarifi

Hem yeşil hem de kırmızı kapya biberler aynı tavada bu kez. Tabii onlara en çok yakışan isimlerden domates ve zeytinyağı da eksik olmuyor böyle bir lezzetten. Sonrası mutluluk, sonrası akşam yemeğine kadar tokluk oluyor...

Yağına ekmek banılası bu lezzet sabahları güzelleştiriyor: Biber yağlaması tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?