Yemek Yapmaya Zamanı Olmayanlara En Fazla 30 Dakikada Hazır Olan 13 Hızlı Yemek Tarifi

Favorilerime
Ekle

Çalışanlar, zamanı kısıtlı olanlar, yemeğe acil bir şeyler hazırlaması gerekenler ya da aniden misafir geleceğini haberini alanlar toplanın; çünkü bu hızlı ve pratik tarifler sizi tüm bu dertlerden kurtarmak için varlar.

Kısa sürede hazırlanıp yemeğe yetişirken lezzetiyle de herkesi kendine hayran bırakacak bu hızlı ana yemek tarifleri sayesinde mutfağa az zaman, yemeğin keyfini sürmeye daha fazla zaman kalacak.

Yemek yaparken harcadığınız zamanı en aza indirme garantili bu hızlı ve nefis tarifleri bir kenara not edin, çünkü çok lazım olacaklar.

Tariflerin yapılışını izlemek isteyenlere özel bonusla başlıyoruz: 30 dakika altında hazırlanan 6 pratik akşam yemeği tarifi

Hazırlaması ve pişirmesi, kısacası tamamı toplamda 30 dakikanızı bile almayacak bu nefis tarifler sayesinde az zamanda bile mükellef sofralar kurmak elinizde!

Yazılı tariflerimize ulaşmak için şuraya göz atabilirsiniz.

 • Tel şehriyeli patates köfte tarifi

Patatesin her halinin güzel olduğunu düşünenlerdenseniz bu tarife de bayılacaksınız. Kolayca hazırlanan patates püresi tel şehriyeyle kızgın yağda buluşuyor, ortaya nefis bir tarif çıkıyor.

Kaç tane yersin: Tel şehriyeli patates köfte tarifi

 • Yumurtalı köfte tarifi

Şanlıurfa denince aklınıza hemen çiğ köfte geliyorsa orada durun, çünkü henüz Urfa'nın nefis yumurtalı köftesiyle tanışmamış olabilirsiniz. Kısıra benzeyen ama içindeki yumurtayla çok farklı lezzetler vaat eden yumurtalı köfte üstelik şipşak hazır.

Yoğurmak bizim işimiz: Yumurtalı köfte tarifi

 • Alinazik tarifi

En güzeli Gaziantep'te yenen Alinazik'i aslında evde de çok kolay ve pratik bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Sandığınızdan çok daha hızlı hazırlanan Alinazik vakti olmayan ama ağzının tadını bilenler için nefis bir tarif.

Kelime anlamı "güzel yemek": Alinazik tarifi

 • Lahmacun tarifi

Size lahmacunu evde yapmanın dışarıya çıkıp yemekten daha kolay ve hızlı olduğunu söylesek? Sevmeyenin neredeyse olmadığı lahmacunu evde 15 dakikada hazırlayabilir, şehrin en havalı lahmacuncularına taş çıkartabilirsiniz.

Evde yapılanı hep en güzel: Lahmacun tarifi

 • Renkli dürüm tarifi

Pişirmesi ve hazırlanması toplamda 15 dakika süren bu renkli dürümde tavuk, mor lahana, sarı biber, kırmızı biber, roka, havuç gibi bolca sebze de var. Kendinize renkli olduğu kadar da doyurucu bir yemek hazırlamanın yolu bu nefis tariften geçiyor.

O zaman dans: Renkli dürüm tarifi

 • Balık köftesi tarifi

Balığı ızgara, kızartma, buğulama yapmakla yetinecek değildik. Mezgit filetolardan hazırlanan bu çok pratik balık köftesi tarifiyle akşam yemeğini nefis bir hale getirmek sizin elinizde.

Yanına da salata: Balık köftesi tarifi

 • Manlama tarifi

Ege'de birçok şehirde yapılan çok doyurucu bir tarif bu. Kıymalı harcın yufkayla buluştuğu ve üzerine dökülen yoğurtla yeme de yanında yat kıvamına gelen manlama Orta Doğu ve Balkanlar'ın en hızlı tarifi olmaya aday.

Doyma garantili: Manlama tarifi

 • Izgara sebze tarifi

Biraz daha sağlıklı alternatifler arıyorsanız ızgara sebze tam size göre. Patlıcan, kabak, domates gibi sebzeler ızgarada piştikten sonra çam fıstığı, fesleğen, sarımsak ve zeytinyağının hünerlerini gösterdiği ev yapımı pesto sosla birleşiyor ve ortaya çok havalı bir tarif çıkıyor.

Çöp şiş biraz daha beklesin: Izgara sebze tarifi

 • Düşbere tarifi

Kayseri'nin güzel mantısı için biraz daha fazla zaman, biraz daha fazla emeğe ihtiyaç var ama zamanımız yok diye mantı lezzetinden vazgeçecek değiliz. İşte bu noktada güzel Azerbaycan'ın düşberesi sahneye giriyor ve pratikliğiyle kalplerimizi çalıyor.

Yahşi: Düşbere tarifi

 • Galeta unlu tavuk tarifi

Kim şöyle çıtır çıtır kızarmış bir tavuğa hayır diyebilir ki? Yanında patates kızartmasıyla nefis bir menüye dönüşecek galeta unlu tavuğu şipşak hazırlamak için bahaneye dahi ihtiyacınız yok.

Bugün de doyduk: Galeta unlu tavuk tarifi

 • Mozzarella dolgulu köfte tarifi

En kurtarıcı yemeklerin başında gelen köfteyi biraz daha havalı, biraz daha farklı hale getirmek için sıvadık kolları. İçine uzadıkça uzayan mozzarella peyniri sakladık, yanına da makarna; bu iş tamamdır!

Çocuklar da çok sevecek: Mozzarella dolgulu köfte tarifi

 • Kabaklı falafel tarifi

Et yemeyenleri de unutmadık, çünkü onlar için de hızlı olduğu kadar da nefis bir tarifimiz var. Nohut köftesi diyebileceğimiz falafele bu sefer kabak da ekledik, herkesin seveceği bir kıvama getirdik.

Mücver seven bunu da sevdi: Kabaklı falafel tarifi

 • Mantar yemeği tarifi

Mantar Yemeği Tarifi

Mantar Yemeği Tarifi

Protein ihtiyacımızı karşılarken mutfakta da bize az zaman harcatacak nefis bir tarifte sıra. Pratik, lezzetli ve sağlıklı bir yemek yapmak için aslında çok da fazla zamana ihtiyacınız yok.

Midede bayram havası: Mantar yemeği tarifiDoyamayanlar için bir önerimiz daha var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?