https://yemek.com/tarif/muhallebili-havuclu-kek/ | Muhallebili Havuçlu Kek Tarifi

Havuç Sayesinde Kısa Sürede Efsane Lezzetler Yakalamanızı Sağlayacak 10 Pratik Tatlı Tarifi

Zeynep Çetin
Yemek yemediğim zamanları, ne yiyeceğimi düşünerek değerlendiririm.
0takipçi2555 içerik

Favorilerime
Ekle

Şu sıralar tam zamanı olan, aslında artık dört mevsim de kolayca bulabildiğimiz havuçlarla sadece salata yapmayı ya da onu garnitür olarak kullanmayı bırakalı çok oldu ama hala kendisini tatlı tariflerinde yeterince değerlendirmeyenler var gibi.

Oysa kendine has lezzeti ve rengiyle, doğru malzemelerle bir araya getirildiğinde havuç tatlılara öyle çok yakışıyor ki... Üstelik havuçla yapılan birçok tatlı çok da pratik bir şekilde hazırlanıyor, kısa sürede şipşak yapılabiliyor.

Bugüne dek ona tatlılarda yeterince şans vermeyenleri de, aksine havucu tatlılara çok yakıştıranları da hemen aşağıya doğru alalım şimdi. Size anlatacak enfs havuçlu pratik tatlılarımız var bizim!

  • Havuç rüyası tarifi

Hemen her evde olan malzemelerle toplam 18 dakikada hazır oluyor, kısa sürede hazırlanan en lezzetli, en renkli tatlılardan birine dönüşüyor.

Her gün olsa bıkmadan yenir: Havuç rüyası tarifi

  • Havuç tatlısı tarifi

Petibör bisküvilerinden destek alarak hazırladığımız tek pratik tatlı mozaik pasta olmasın. Yine havucu başrole alarak enfes bir tatlı hazırlayabiliriz mesela.

Bakınız şöyle: Havuç tatlısı tarifi

  • Üç renkli irmik tatlısı tarifi

İrmik sayesinde mükemmel bir dokuya kavuşan, sütlü bir tatlı var sırada. Renklerinin sırrı havuç, kakao ve sütte saklı.

Her katı ayrı lezzet: Üç renkli irmik tatlısı tarifi

  • Havuç tatlısı tarifi

İçinde rafine şeker kullanıldığı için birçok tatlı tarifiyle aranıza mesafe koyduysanız hiç vakit kaybetmeden bu efsane tatlıyla tanışmalısınız. Bal ve hurmayla tatlanan, ceviz, tarçın, yulaf ezmesi gibi birbirine çok yakışan malzemelerle hazırlanan şahane bir tatlı o.

Pişmanlık duymadan yemelik: Havuç tatlısı tarifi

  • Havuçlu, tarçınlı, cevizli kek tarifi

Daha doyurucu bir tatlı isteyenleri de hemen böyle alalım, kışa en çok yakışan lezzetlerden, artık klasikleşmiş bu kek tarifini hep birlikte yapalım.

Mis gibi tarçın kokusu tüm evi sarsın: Havuçlu, tarçınlı, cevizli kek tarifi

  • Muhallebili havuçlu kek tarifi

Klasik havuçlu kekten çok daha süslü, adeta pasta görünümünde bir kek hazırlıyoruz şimdi de. Hem sütlü tatlı severlere hem de kekten vazgeçemeyenlere ikisi bir arada bir efsane geliyor.

Malzemeler hazırlansın, mutfakta buluşalım: Muhallebili havuçlu kek tarifi

  • Havuçlu lokum tarifi

Toplamda 4 malzemeyle hazır oluyor, Hindistan cevizine bulanıp servis edildiğinde tam bir lokum lezzeti yakalamanızı sağlıyor. Ne kadar kolay yapıldığını bir kez deneyimleyince sık sık yapmak isteyecek...

Hepsini bir günde bitireceksiniz: Havuçlu lokum tarifi

  • Havuç helvası tarifi

Pişirme süresi biraz uzun olsa da aslında az malzemeyle kolayca hazırlanan bir tatlı o. Pişirirken geçirdiğiniz her ana fazlasıyla değecek bir lezzete sahip hem de.

Tadı damakta kalan lezzet: Havuç helvası tarifi

  • Havuç rulo tatlısı tarifi

Mutfakta sadece lezzete değil sunumu da önem verenler hemen buraya. Havucu yine enfes bir karışıma dahil ediyor, bu kez onu en pratik şekilde, çatlamadan rulo yapmanın püf noktalarını da anlatıyoruz.

Bu tatlı kıvrımlara kendimizi kaptırıyoruz: Havuç rulo tatlısı tarifi

  • Havuçlu manolya tatlısı tarifi

Havuçlu Manolya Tatlısı Tarifi

Havuçlu Manolya Tatlısı Tarifi

Son yılların en gözde tatlılarından manolyayı hep muz ya da çilekle yapacaksınız diye bir kural yok. Havuçla da mis gibi oluyor, dört mevsim afiyetle hazırlanıp yenebiliyor.

Havuca teşekkür etmek için tatlı bir sebep daha: Havuçlu manolya tatlısı tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?