Tahin Sayesinde Her Dilimi Enerjinizi Artıracak Kışa Yakışır 10 Farklı Kek Tarifi

Favorilerime
Ekle

Dahil olduğu her tarifin lezzetini bambaşka bir boyuta taşıyan tahini özellikle havalar soğumaya başlayınca mutfaktan eksik etmeyenlerdenseniz çok doğru yere geldiniz demektir. Bu kez tahini, yakına çok yakıştığı pekmezle doğrudan tüketmek yerine onu mis gibi tahinli kek tariflerinde kullanalım diyoruz.

Klasik tüm kek tariflerini unutturacak kadar nefis ve şık olacak bu tahinli kekler, sıcacık bir bardak çayın ya da kahvenin en lezzetli eşlikçisi olmaya hazır.

Siz de tahin tadını hamur işlerine ve tatlılara çok yakıştıranlardansanız aşağıdaki her bir tarifi fırsat bulunca deneyin deriz. Her birini ayrı ayrı çok seveceğinize eminiz.

  • Tahinli kek tarifi

Adeta çok sevilen tahinli çöreklerin lezzetinde olan bu kek, puf puf kabarmasıyla da kalbinizi çalacak. Üstelik klasik bir tahinli çörek hazırlamaktan çok daha pratik bir şekilde hazır olacak.

Yumuşacık dokusuyla: Tahinli kek tarifi

  • Tahin kremalı kek tarifi

Tahinin lezzetini doya doya çıkarmak isteyenler için pastalarla yarışacak lezzette bir kekimiz var sırada. Bu kez kek harcında tahin değil tahine çok yakışacak isimlerden tarçın, vanilya ve rendelenmiş limon kabuğunu kullanıyoruz. Arasından ve üzerinden ise mis gibi bir tahin kremasını eksik etmiyoruz.

Her dilimi enerji dolu: Tahin kremalı kek tarifi

  • Elmalı tahinli muffin tarifi

Elma, tahin, tarçın... Kışa en çok yakışan isimler bir araya geliyor, muffin kalıplarına dolup porsiyonluk mini mini lezzetlere dönüşüyor. Kaç tane yiyeceğinize karar veremeyecek...

Fırından çıkar çıkmaz yemeye başlayacaksınız: Elmalı tahinli muffin tarifi

  • Susam mantolu kek tarifi

Sadece tahin kullanmak olmaz, tahinin yapıldığı o nefis susamlara da sevgimizi belli edelim derseniz şöyle bol susamlı bir keke imza atabilir, üzerine de tahin sosu gezdirerek şu zamana dek yaptığınız en havalı, en lezzetli keke imza atabilirsiniz.

Klasik tariflerden sıkılanlar buraya: Susam mantolu kek tarifi

  • Ayvalı kek tarifi

Ayva mevsiminin bitmesine az bir zaman kala, hiç vakit kaybetmeden denenmesi gereken bir kek o. Ayva ve tahinin bir kek harcında buluşmasının bu kadar lezzetli sonuçlar vereceğini tadına bakmadan önce tahmin edemezdiniz.

Bu lezzetli ikiliyi herkes keşfetmeli: Ayvalı kek tarifi

  • Tahin pekmezli kek tarifi

Tahin ve pekmezi birbirinden ayırmaya gönlünüz razı olmuyorsa bu muazzam ikiliyi aynı anda kek harcının içine de dahil edebilirsiniz, rafine şeker kullanmaya ihtiyaç duymadan mis gibi kekler hazırlayabilirsiniz.

Üstelik ebruli: Tahin pekmezli kek tarifi

  • Tahinli tart kek tarifi

Tahine tam anlamıyla doyuracak bir kek karşımızda. Hem kekin harcında hem de enfes bir sos olarak tahini kullanıyor, kışa çok yakışır bir lezzete imza atıyoruz.

Başrol tahinin: Tahinli tart kek tarifi

  • Tahinli sodalı ıslak kek tarifi

Tahinle çeşit çeşit kek yaparken çok sevdiğimiz ıslak kekleri de unutmayan hamarat yazarlarımızdan nefis bir öneri daha geldi. Hem kakaolu hem de tahinli bu nefis ıslak kek adeta damakta eriyor...

Islak kek anlayışınızı değiştirmeye geliyor: Tahinli sodalı ıslak kek tarifi

  • Tahinli mermer kek tarifi

En ünlü kafelerin en meşhur keklerinden mermer keki, aynı doku ve lezzetiyle evde hazırlamak aslında düşündüğünüzden çok daha kolay. Üstelik klasik olarak kakaoyla hazırlanan bu lezzeti tahinle de hazırlayabilirsiniz.

Böylesi kışa daha çok yakışıyor: Tahinli mermer kek tarifi

  • Tahinli pekmezli kek tarifi

Tahinli Pekmezli Kek Tarifi

Tahinli Pekmezli Kek Tarifi

Tahinle pekmezi birbirinden ayırmak istemeyenlere son önerimiz de puf puf kabaran bu harika dokulu kek! Üstelik hazırlaması sadece 15 dakikanızı alacak.

Sütün, çayın ya da kahvenin yanında nefis olacak: Tahinli pekmezli kek tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?