https://yemek.com/tarif/nisastali-bayatlamayan-kurabiye/ | Nişastalı Bayatlamayan Kurabiye Tarifi

Üzerinden Günler Geçse de Bayatlamayarak Şaşırtan 9 Nefis Hamur İşi Tarifi

Favorilerime
Ekle

Mutfakta saatlerinizi harcıyor, emek veriyor, koca bir tepsi poğaça, kurabiye yapıyorsunuz. Aradan sadece bir gün geçiyor, o dün kıyır kıyır olan hamur işleri aynı tadı vermiyor, bayatlıyor, evde kimse yemiyor, bir köşede unutuluyor.

Eğer bu dertten muzdaripseniz şimdi sizi ziyadesiyle mutlu edeceğini düşündüğümüz bir haberimiz var. Çünkü birazdan göreceğiniz hamur işi tarifleri öyle kolay kolay bayatlamıyor, uzun süre aynı lezzette kalıyor, afiyetle yeniyor.

Aradan günler geçse de misafirlerinize hiç çekinmeden ikram edebileceğiniz, uzun yola bozulma korkusu olmadan götürebileceğiniz bu bayatlamayan hamur işi tarifleri en büyük kurtarıcılarınız olacak.

  • Bayatlamayan kabartma tozlu poğaça tarifi

İçinde 3 paket kabartma tozu, 2 bardak yoğurt ve 1 yumurta olduğu için "3-2-1 poğaça tarifi" olarak da bilinen bu yumuşacık poğaça tarifi uzun süre taze kalmasıyla da akıllarınıza kazınacak.

Pamuk gibi: Bayatlamayan kabartma tozlu poğaça tarifi

  • Bayatlamayan tuzlu kurabiye tarifi

Hani pastanelerden kilo kilo aldığınız o nefis tuzlu kurabiyeler var ya şimdi onu evde yapıyor ve günlerce aynı tazelikte kalmasını sağlıyoruz. İşin sırrı ise içindeki sirke, margarin ve süt ve süt ürünleri gibi çabuk bozulabilen maddelerin içermemesinde.

Her gün yeni yapmışsınız gibi: Bayatlamayan tuzlu kurabiye tarifi

  • Bayatlamayan yumuşacık açma tarifi

Sabahları işe giderken aceleyle yol üzerinden aldığınız açmaları şimdilik bir kenara bırakın. Yumuşacık, ağızda dağılan ve tazeliğini uzun süreye yayan bu açma sayesinde artık tüm sabahlar eskiden olduğundan daha anlamlı olacak.

Puf puf: Bayatlamayan yumuşacık açma tarifi

  • Bayatlamayan margarinli poğaça tarifi

Sihirli malzememiz sirke bu tarifte yok ama içinde başka püf noktalarımız var. Ağızda dağılan, yedikçe yediren bir poğaça tarifi için mutfağa bekleniyorsunuz.

Çaylar demlendiyse: Bayatlamayan margarinli poğaça tarifi

  • Nişastalı bayatlamayan kurabiye tarifi

Nişastalı Bayatlamayan Kurabiye Tarifi

Nişastalı Bayatlamayan Kurabiye Tarifi

Mantar şekliyle gözlere bayram ettirdiği yetmiyormuş gibi uzun süre taptaze kalmasıyla da çay saatlerinin gözdesi olacak bir tarif o. İşin sırrı ise tarifin içinde saklı.

Çağırın misafirleri: Nişastalı bayatlamayan kurabiye tarifi

  • Bayatlamayan poğaça tarifi

Dışarıdan aldıklarınızdan çok da nefis bir poğaça tarifi için ısıtıyoruz fırını bu sefer. Kahvaltı sofrasına peyniri, domatesi, reçeli de çağırıyoruz, gün boyu kahvaltıya çünkü biz hiç hayır diyemiyoruz.

Emekler boşa gitmesin: Bayatlamayan poğaça tarifi

  • Bayatlamayan kurabiye tarifi

Uzun süre dayanıyor oluşunun sırrı içerisinde süt, yoğurt kullanılmaması ve sirke ile dayanıklılığının arttırılmasında saklı. Kavanozları şimdiden hazır edin deriz.

Süte batıra batıra yemelik: Bayatlamayan kurabiye tarifi

  • Bayatlamayan sütsüz poğaça tarifi

Canınız çektiğinde, çat kapı misafir geldiğinde buzluktan çıkarıp ısıtabileceğiniz, sanki biraz önce yapmışsınız gibi sunabileceğiniz poğaçalar yapmak kim istemez ki?

En nefis kurtarıcınız: Bayatlamayan sütsüz poğaça tarifi

  • Pudra şekerli kurabiye tarifi

Pudra Şekerli Kurabiye Tarifi

Pudra Şekerli Kurabiye Tarifi

Evde pudra şekeri, tereyağı ve un varsa şansınız döndü demektir. Nefis aroması için vanilya, daha uzun süre dayanması için de elma sirkesi ekledik mi bu iş tamamdır!

Şimdi keyif zamanı: Pudra şekerli kurabiye tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?