https://yemek.com/tarif/yogurt-tatlisi-2/ | Yoğurt Tatlısı Tarifi

Hazırlaması Düşündüğünüzden Çok Daha Kolay Sizden Gelen 10 Şerbetli Tatlı Tarifi

Favorilerime
Ekle

Bize elleriyle hazırladıkları enfes lezzetleri gönderen ve özel tariflerini herkesle paylaşan hamarat yazarlarımızın mutfaklarındayız bugün! Konumuz ise mutfağımızın en sevilen lezzetlerinden şerbetli tatlılar!

Hem de öyle düşündüğünüz gibi hazırlaması saatleri alan türden olanlar değil, kolayca yapılan, kısa sürede hazır olup sofraya çıkan, misafire yetişen lezzetler!

Bu nefis tariflerin her biri için hamarat yazarlarımıza kocaman teşekkürlerimizle!

Minik bi not: "Ben de Yemek.com yazarı olmak istiyorum" derseniz sizi hemen şöyle alabiliriz: Yemek.com'a Nasıl Tarif Yollanır, Nasıl Yemek.com Yazarı Olunur?

  • Selanik tatlısı tarifi

Mısır unu ile hazırlandığı için klasik şerbetli tatlılardan çok daha farklı bir tada ve dokuya sahip oluyor, 5 dakikada şipşak hazırlanıyor!

Ellerine sağlık tariflergamzeli bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Selanik tatlısı tarifi

  • Muhallebili Kemalpaşa tatlısı tarifi

Aynı anda hem şerbetli tatlı hem de sütlü tatlı lezzetini yaşatan, son yıllarda çay saatlerinde, misafirlerin ağırlandığı o "gün"lerde sıklıkla kendine yer bulan bu lezzet de yapımı kolay, lezzeti olay tatlılarımızdan biri!

Ellerine sağlık durutarifler bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Muhallebili Kemalpaşa tatlısı tarifi

  • Kolay ıslak kurabiye tarifi

Kıyır kıyır kurabiyelerden çok daha farklı, tek bir tane yiyerek şerbetli tatlı yeme isteğini bastırabileceğiniz, sunumuyla da göz dolduracak ışıl ışıl bir lezzet geliyor... Tadına bakan herkes "Bana da tarifini verebilirmisin?" diyor.

Ellerine sağlık bakerybyesma bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Kolay ıslak kurabiye tarifi

  • Şekerpare tarifi

Klasiklerden vazgeçmek istemeyenleriyse hemen böyle alalım. Evde yapılan ama tam anlamıyla pastanelerde gördükleriniz kadar şık ve nefis olacak bu şekerpareleri hazırlamak sadece 15 dakika alıyor! Kalan tüm iş fırının oluyor.

Ellerine sağlık Melike Demir bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Şekerpare tarifi

  • Kadayıflı fincan tatlısı tarifi

Şerbetinde kullanacaklarınız da dahil, toplamda sadece 6 malzeme kullanarak hazırlayabileceğiniz hem kolay hem de çok gösterişli ve nefis bir tatlı yapmak işte bu kadar kolay!

Ellerine sağlık dt_busra bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Kadayıflı fincan tatlısı tarifi

  • Yoğurt tatlısı tarifi

Revaniye benziyor ama ondan çok daha farklı bir dokuya sahip. Hazırlaması derseniz sadece 10 dakikanızı alacak diyebiliriz. 20 dakika da fırında pişti mi, 1 saatinizi bile almadan hazır.

Ellerine sağlık Mutfakardasa /Arzu bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Yoğurt tatlısı tarifi

  • Sıvı yağlı şekerpare tarifi

Şerbetli tatlıların içinde kullanmaya alışık olduğumuz tereyağı ya da margarinden hoşlanmıyor, sadece sıvı yağ kullanarak nefis tatlılar hazırlayabilmek istiyorsanız aradığınız tarif tam da karşınızda duruyor.

Ellerine sağlık Ferilice bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Sıvı yağlı şekerpare tarifi

  • Limonlu revani tarifi

Mis gibi limon aromasını şerbetli tatlılara yakıştıranları hemen böyle alalım! Bir oturuşta dilimlerce yemek isteyeceğiniz kadar nefis ve iç baymayan bu tatlıyla hemen tanıştıralım.

Ellerine sağlık Aslı Yıldız bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Limonlu revani tarifi

  • Limon aromalı şekerpare tarifi

"Ben revani sevmiyorum, başka nelerin içine limon ilave edebilirim?" diye düşünüyorsanız doğru tarife geldiniz demektir. Muazzam dokusuyla şu zamana dek yediğiniz tüm şekerpareleri unutturacak!

Ellerine sağlık esrayonca bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Limon aromalı şekerpare tarifi

  • Fıstık güzeli tarifi

Fıstık Güzeli Tarifi

Fıstık Güzeli Tarifi

Kabul yapımı yukarıdaki diğer tariflere göre biraz daha fazla vaktinizi alacak, onu hazırlamak için 30 dakikanızı ayırmanız gerekecek ama verdiğiniz tüm emeğe fazlasıyla değecek. Şerbetli tatlılara en çok yakışan isimlerden Antep fıstığı başrolde!

Ellerine sağlık Selin Atilla bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Fıstık güzeli tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?