https://yemek.com/tarif/kereviz-corbasi-2/ |

Vitamini Bol Kış Sebzelerinden Hazırlanan 11 Şifa Kaynağı Çorba Tarifi

Favorilerime
Ekle

Havaların iyice soğumaya başladığı şu günlerde soğuk algınlığına yenik düşenler ya da düşmek üzere olanlar, sofrada sıcacık bir çorba olmadan yemeğe başlayamayanlar buraya...

Tam mevsimindeki kış sebzeleriyle yapabileceğiniz bu sıcacık ve vitamini bol çorbalar bu kış doğal antibiyotik etkisi yaratacak ve besleyiciliğiyle sofralarınızın aranan yüzü olacaklar.

Marketten, pazardan aldığımız o sebzelerden nefis çorba tarifleri yapmaya hazır mısınız?

 • Brokoli çorbası tarifi

Hem kremasız hem sütsüz bir brokoli çorbası tarifi hazırlıyoruz. Bu sayede hazırlaması en pratik çorbalardan birine dönüşen brokoli çorbası hem rengi hem de besleyiciliğiyle sofralarda göz dolduracak.

Brokoli sevme sebebi: Brokoli çorbası tarifi

 • Sütlü karnabahar çorbası tarifi

Soğukta içini ısıtacak bir çorba tarifi arıyorsanız artık her halini sevdiğimiz karnabahardan nefis bir çorba hazırlamaya ne dersiniz? Sütün yumuşaklığı ve karnabaharın enfes lezzetinin birleştiği bu çorbaya bayılacaksınız.

Yumuşak içimli: Sütlü karnabahar çorbası tarifi

 • Kereviz çorbası tarifi 

Kerevize burun kıvıranları buraya alalım çünkü bu tarifle tüm fikrinizi değiştirmeye kararlıyız. Hem yapımı kolay, hem de lezzeti olay kereviz çorbası tarifi tüm detaylarıyla burada.

Kışı sevdirir: Kereviz çorbası tarifi

 • Kabaklı kış çorbası tarifi

Faydaları say say bitmeyen ıspanak ve kabak, hastalık düşmanı soğan ve sarımsakla bir araya geliyor ve kış çorbalarının en vitamin deposu olanlarından birine ilham veriyor.

Rengi de kendi kadar güzel: Kabaklı kış çorbası tarifi

 • Lahana çorbası tarifi 

Şok diyetlerin de son yıllardaki gözdelerinden biri olan lahana çorbası toksinleri vücuttan atma, sindirimi rahatlatma gibi faydalarının yanı sıra aynı zamanda kış hastalıklarının da önüne geçmede bir dünya markası.

Şifa niyetine: Lahana çorbası tarifi

 • Bal kabağı çorbası tarifi 

Kışın en sevdiğimiz tatlılarından olan kabak tatlısının kahramanı bal kabağından gelin nefis bir bal kabağı çorbası yapalım. Rengi ve nefis kıvamıyla içmeden duramayacağınız bu çorba favorilerinizden olacak.

En farklı çorbalardan: Bal kabağı çorbası tarifi

 • Kremalı ıspanak çorbası tarifi 

Bol yeşillikli kış sebzelerine doyduğumuz şu günlerde ıspanaktan da faydalanalım dedik ve nefis rengini ıspanaktan alan kremalı bir çorba hazırladık. Demir ve vitamin deposu bu çorba ihtiyacınız olan güce sizi kavuşturacak.

Yeşil yeşil bak bana: Kremalı ıspanak çorbası tarifi

 • Pırasa çorbası tarifi 

Zeytinyağlısını, sıcak yemeğini hatta dolmasını bile yaptığımız pırasayı hiç çorba olarak tüketmiş miydiniz? Fransız mutfağında çok sıklıkla yapılan pırasa çorbası bizim damak tadımıza da çok uygun.

Neden olmasın: Pırasa çorbası tarifi

 • Kış sebzeli çorbası tarifi 

Patates, havuç, soğan ve pırasanın başrolünde yer aldığı kış sebzeli çorba tam bir şifa kaynağı. Bir içenin bir daha hasta olmayacağı kış sebzeli çorba farklı çorba tariflerini denemek isteyenler için geliyor.

İçinde yok yok: Kış sebzeli çorba tarifi

 • Pazı çorbası tarifi 

Ispanağın kuzeni olan pazının yemyeşil, vitamin ve mineral deposu olan yapraklarından faydası bol bir çorba yapalım hadi. İçinizi ısıtacak, bağışıklık sisteminize doping yapacak pazı çorbasını çok seveceksiniz.

Sarmasını sonra yaparsınız: Pazı çorbası tarifi

 • Havuç çorbası tarifi 

Havuç Çorbası Tarifi

Havuç Çorbası Tarifi

Rengiyle iç açan, bol baharatlı havuç çorbasıyla veda ediyoruz size. Daha önce denemediğiniz için üzüleceğiniz havuç çorbası sofranıza dahil olmayı çok istiyor.

Turuncu güzel: Havuç çorbası tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?