"Evde Yapılmaz" Diyenleri Şaşırtacak Ev Yapımı 10 Nefis Tarif

Favorilerime
Ekle

Genel olarak dışarıdan almaya alışık olduğunuz ama bir kez evde yapmaya başlayınca bir daha hazır olarak almak istemeyeceğiniz nefis tariflerden söz edeceğiz bugün size.

Mis gibi lahmacunlardan tutun da kıvamıyla damakta eriyen yaz helvasına, "Evde aynısı asla olmaz" denilen tüm lezzetleri evde, ellerinizle hazırlamanın tadına bir kez varınca bir daha bu tariflerden vazgeçemeyecek, tarif defterlerinizin en üstlerini bu tariflere ayıracaksınız, eminiz.

Önerimiz, şimdiden bu listeyi bir köşeye kaydedip vakit ve imkan buldukça, canınız istedikçe hepsini bir bir denemeniz.

Bakalım içlerinden sizin favoriniz hangisi olacak?

  • Ev yapımı lahmacun tarifi

Çıtır çıtır sesler tüm mutfağı saracak, mis gibi harcıyla bu lahmacun şimdiye dek yediğiniz tüm lahmacunları unutturacak. "Lahmacun evde yapılmaz" diye düşünenleri dahi lezzetiyle şaşırtacak muazzam bir lezzet o.

"Canım ne zamandır lahmacun istiyordu" diyenler buraya: Ev yapımı lahmacun tarifi

  • Ev yapımı et döner tarifi

Mutfağımızın en özel, en sevilen tatlarından döner de zamanımızı evde geçirdiğimiz şu günlerde en çok özlenenler arasında yerini aldı bile. Oysa mis gibi bir et döner lezzetini de evde yakalamak mümkün. "Nasıl olacak ki?" derseniz sizi nefis kokular eşliğinde...

Hemen şöyle alabiliriz: Ev yapımı et döner tarifi

  • Yaz helvası tarifi

Yaz yaklaşırken raflarda görmeye başladığımız, havaların ısınmasıyla akla düşen lezzetlerden o güzelim yaz helvaları da evde, tahmin ettiğinizden çok daha kolay bir şekilde yapabileceklerinizden.

Üstelik sadece 5 malzemeyle: Yaz helvası tarifi

  • Ev yapımı sokak simidi tarifi

Güne şöyle gevrek mi gevrek bir simit ve ona eşlik eden peynirle başlamayı özlediyseniz, kendi ellerinizle hazırlayabileceğiniz, fırından çıkarır çıkarmaz, sıcak sıcak yemeye başlayabileceğiniz bu tarifle bir an önce tanışmalı...

Onu en yakın zamanda mutfağınıza konuk etmelisiniz: Ev yapımı sokak simidi tarifi

  • Gerçek profiterol tarifi

Şu zamana dek çok sevip de evde profiterol yapmaya cesaret edemeyenler de oldu, yapmayı deneyip bir türlü dışarıda yediği profiterollerin lezzetini yakalayamayanlar da... Tam ölçülü, kıvamı yerinde bu tarifi bir kez denedikten sonra tüm bu sorunlarınız ortadan kalkacak...

Canınız ne zaman istese ellerinizle hazırlayabileceksiniz: Gerçek profiterol tarifi

  • Ev yapımı sucuk tarifi

Doğru malzemeleri doğru miktarda bir araya getirdikten, önemli püf noktalarını bildikten sonra evde en lezzetlisinden sucuk dahi yapabilirsiniz. "Ben her şeyi evde kendim yapmak istiyorum" diyenlerdenseniz malzemeleri hazırlayın, mis gibi sucuklarımızı da evde, birlikte hazırlayalım.

Kahvaltıların yeni yıldızı: Ev yapımı sucuk tarifi

  • Ev yapımı ramazan pidesi tarifi

Ramazan deyince hepimizin aklına ilk gelen yiyeceklerden biri o iken böyle bir listede ona yer vermezsek eksik kalırdı. Evde, tam da dışarıdan aldıklarınızın lezzetini yakalayabileceğiniz bu tarifi çok seveceksiniz.

Bir kez deneyen her gün yapmak istiyor: Ev yapımı ramazan pidesi tarifi

  • Ev yapımı burger tarifi

Gurme burgerin de en alası evde yapılır dedik, Yasemin Şef ile birlikte mutfağa girdik. Tüm püf noktalarıyla içi sulu sulu kalacak, muazzam hamburger köfteleri hazırladık...

Tadına doyamadık: Ev yapımı burger tarifi

  • Ev yapımı hamburger ekmeği tarifi

"Ben burgerimin ekmeğini de evde yapmak istiyorum" derseniz onun için de sizi hemen böyle alabiliriz. Ferhat Şef'in püf noktalarını bir bir açıkladığı bu ekmek, adeta poğaça gibi tek başına bile yemek isteyeceğiniz kadar enfes.

Yok böyle bir lezzet: Ev yapımı hamburger ekmeği tarifi

  • Ev yapımı pide tarifi

Ev Yapımı Pide Tarifi

Ev Yapımı Pide Tarifi

Vaktimizi evlerimizde geçirdiğimiz şu günlerde en çok istenen, en çok özlenen lezzetlerden biri de bu tarif oldu. Dışarıda yediklerinizi aratmayacak, malzemelerini de dilediğiniz gibi çeşitlendirebileceğiniz bu tam kıvamında pide, tam da istediğiniz gibi oldu.

Hadi yapalım: Ev yapımı pide tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?