https://yemek.com/tarif/etli-kuru-fasulye/ | Etli Kuru Fasulye Tarifi

Düdüklü Tencerede Pişirip Zaman Kazanabileceğiniz 12 Lokum Gibi Yemek Tarifi

Favorilerime
Ekle

Düdüklü tencerede sayesinde çok daha kısa sürede pişen, tadıyla lokum gibi olan o güzelim yemeklere kayıtsız kalmak mümkün mü hiç?

Siz de düdüklü tencere kullanmayı sevenlerdenseniz ya da "Düdüklü tencerem var ama bir türlü cesaret edip de kullanamadım" diyorsanız hemen buyurun böyle.

Birazdan göreceğiniz her bir tarif sizi neredeyse her gün düdüklü tencere kullanmaya teşvik edecek, bu tencereler sayesinde sadece zaman kazanmakla kalmayacak, aynı zamanda şu ana dek yaptığınız en lezzetli yemeklere imza atacaksınız.

Buyurunlar, karşınızda birbirinden nefis ve pratik düdüklü tencere yemekleri!

Minik bir not: İlk kez düdüklü tencere kullanacaksanız şu yazımıza da göz atmak isteyebilirsiniz: Mutfağında Düdüklü Tencere Olan Herkesin Bilmesi Gereken 10 Püf Nokta

 • Düdüklüde mercimek çorbası

Düdüklü tencerede yapabileceklerimizin sınırı yok aslında. En sevdiğimiz kış çorbalarından mercimek çorbası da onunla yapılır, hem de çok daha kısa sürede ve çok daha lezzetli şekilde.

Bu haline de bayılacaksınız: Düdüklüde mercimek çorbası tarifi

 • Düdüklüde ezogelin çorbası

Mercimeğin biraz daha bol malzemeli, biraz daha doyurucu hali ezogelin de düdüklü tenceredeki yerini aldı, mercimekten eksik kalmadı. Sadece 15 dakikada sıcak sıcak kaselere doldu.

Düdüklü tencerenin tüm pratikliğiyle, karşınızda: Düdüklüde ezogelin çorbası tarifi

 • Düdüklüde et sote

Et pişirme konusunda zorlananlardan, "Benimkiler hiç istediğim gibi pişmiyor, saatlerimi harcıyorum ama yine de olmuyor" diyenlerdenseniz düdüklü tencerenin kolaylığına kendinizi bırakın.

Yumuşacık olup damakta erisin: Düdüklüde et sote tarifi

 • Düdüklüde yumuşacık et kavurma

Biraz daha farklı, şöyle bayram sofralarından aşina olduğumuz nefis kavurma lezzetini yakalamak isterseniz sizi hemen böyle de alabiliriz. Bu etin ağızda dağılan o nefis dokusuna kayıtsız kalmak imkansız.

Yanına da bol köpüklü ayran gelsin: Düdüklüde yumuşacık et kavurma tarifi

 • Düdüklü tencerede taze fasulye

Taze fasulyelerinizi eğer yazdan temizleyip buzluğa attıysanız hemen şimdi onları buzluktan çıkarın ve doğru düdüklü tencereyle buluşturun. Aynı anda hem hafif hem de doyurucu olmayı başaran bu lezzet, düdüklü tencere sayesinde size hiç vakit kaybettirmeden hazır olsun.

Afiyet, bal, şeker olsun: Düdüklü tencerede taze fasulye tarifi

 • Düdüklüde barbunyalı taze fasulye

Taze fasulye yemeği sizin için yeterince doyurucu olmuyorsa, gözünüz yanında mutlaka pilav ya da bolca ekmek arıyorsa onu bir de böyle barbunyalarla bir araya getirmeyi deneyin. Sadece doyurucu olmakla kalmasın, mükemmel uyumu ve içeriğiyle çok da besleyici ve lezzetli bir hal alsın.

Yanında hiçbir şey olmasa da tıka basa doyurur: Düdüklüde barbunyalı taze fasulye tarifi

 • Etli kuru fasulye

Taze fasulye ve barbunya bir yana, dört mevsim afiyetle yiyebildiğimiz, özellikle kış sofralarına çok yakışan kuru fasulye bir yana. İşte o güzelim kuru fasulyeyi lokum gibi pişirmenin yolu da burada.

Tadı damakta kalır: Etli kuru fasulye tarifi

 • Kuzu tandır

Kabul, her gün kuzu eti ya da diğer kırmızı etleri yemiyoruz ama bir gün yapacaksak da en güzelini yapalım, değil mi ama? Pişirmenin ustalık gerektirdiği etlerden kuzu, en lezzetli, en renkli haliyle karşımızda!

Ziyafet sofrası kurmak isteyenler buraya: Kuzu tandır tarifi

 • Kemikli et kavurma

Kırmızı et pişirmekten daha zoru ise kemikli bir kırmızı eti pişirmektir diyebiliriz. Kemikten aldığı lezzetle, tadı en az iki katına çıkan, aynı zamanda çok daha faydalı bir hale gelen bu yemeği çok seveceksiniz.

Üstelik pişirmek için saatlerinizi harcamak zorunda değilsiniz: Kemikli et kavurma tarifi

 • Etsiz nohut yemeği

Baklagillerin en güzellerinden biri, kuru fasulyenin en büyük rakibi o. Ve evet, onun da en lezzetli hali aslında düdüklü tencerede pişeni. Tarifi hamarat yazarlarımızdan Sevims_kitchen'ın mutfağından.

Şimdiye dek onu böyle pişirmediyseniz hemen şimdi deneyin: Etsiz nohut yemeği tarifi

 • Düdüklü tencerede hindi tandır

Hindiyi nasıl pişirirseniz pişirin bir türlü sevemediyseniz düdüklü tencerede pişen bu hali size hindi yemekleriyle ilgili bütün olumsuz düşüncelerinizi unutturacak, eminiz. Hamarat yazarlarımızdan hbykiz'in mutfağından geliyor...

Parmak ısırtıyor: Düdüklü tencerede hindi tandır tarifi

 • Düdüklü tencerede haşlanmış mısır

Düdüklü Tencerede Haşlanmış Mısır Tarifi

Düdüklü Tencerede Haşlanmış Mısır Tarifi

Dışarıda, seyyar mısırcılardan aldığınız ve tadına doyamadığınız o mısırların lezzetini evde de yakalamak mümkün. Hem de öyle saatlerce kaynatmadan, ekstra katkı maddeleri kullanmadan... Bu kez de hamarat yazarlarımızdan Tutku Palta'nın mutfağına gidelim o zaman.

Tuzlamak serbest: Düdüklü tencerede haşlanmış mısır tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?