Krem Şokola Tarifi

Hazırlaması Maksimum 20 Dakikanızı Alacak 10 Çikolatalı Sütlü Tatlı Tarifi

Favorilerime
Ekle

Sütlü tatlıları ve çikolatayı sevenleri böyle alalım, mutluluğunuzu en az ikiye katlayacak birbirinden farklı ve nefis bu çikolatalı sütlü tatlı tariflerinde buluşalım.

Ağzınıza attığınız her lokma ferahlatacak, her lokma damağınıza şöyle enfes bir çikolata lezzeti bırakacak! Tüm bunlar yetmezmiş gibi bu çikolatalı sütlü tatlılar, sunumlarıyla ikram ettiğiniz herkesten tam puan alacak, her biri düşündüğünüzden de kolay olacak. Hazırlaması en fazla 20 dakikanızı alacak bu tariflerin en zor kısmı ise soğumalarını beklemek olacak.

Sözün kısası bir tatlıdan bekleyebileceğiniz her şey onlarda. Bu pratik tarifleri mutlaka kaydedin ve her birini tek tek deneyin.

  • Çikolatalı puding

Hazır olarak aldıklarınızı unutun, bu kez evde, yine en az hazırları kadar kolay olacak ama bu kez içine tam da istediğiniz gibi bol bol çikolata ekleyerek lezzetine lezzet katabileceğiniz bir puding hazırlıyoruz.

Toplam 25 dakikanızı ayırmanız yeterli: Çikolatalı puding tarifi

  • Çikolatalı muhallebi

"Ben daha çok çocukken yediğim, annemin ellerinden çıkan o mis gibi çikolatalı tatlılardan yemek istiyorum" diyenleriyse hemen böyle alalım.

Rengi ve parlaklığı tam kıvamında olsun: Çikolatalı muhallebi tarifi

  • Çikolata soslu muhallebi

Daha bol sütlü bir tatlı istiyor ama çikolata yeme isteğinizden de vazgeçmek istemiyorsanız ev yapımı çikolata sosun verdiği lezzetle, bu iki nefis renkle tam da aradığınız lezzet karşınızda.

Muhteşem dokusuyla: Çikolata soslu muhallebi tarifi

  • Çikolata soslu irmik tatlısı

Sütlü tatlılara irmiğin kazandırdığı o özel dokuyu ve nefis tadı sevenler bu tarifte buluşuyor. İrmik, belki de en çok bu tarife yakışıyor.

Misafirleriniz de onu çok sevecek: Çikolata soslu irmik tatlısı tarifi

  • Pastane usulü supangle

Yoğun çikolata lezzeti ve mükemmel kıvamıyla en ala pastanelerde yediklerinizi aratmayacak, tam ölçülü enfes bir tatlı o. Çikolata seven herkes bu tarifi kaydetmeli ve bol bol değerlendirmeli.

Yapımı da öyle kolay ki: Pastane usulü supangle tarifi

  • Kesme muhallebi

Bu muhallebi, pastalara taş çıkaran sunumuyla, dilim dilim kesilip servis edilmesiyle, o muhteşem iki rengiyle şu zamana dek yediğiniz tüm muhallebilerden farklı ve lezzetli olacak, bir kez tadına bakınca her hafta en az bir kez yapmak isteyeceksiniz.

Keşke hiç bitmese: Kesme muhallebi tarifi

  • Yalancı profiterol

Profiterol öyle bir lezzet ki insanın canı bir kez onu yemek istediyse yerine ne yerse yesin olmuyor, sonunda mutlaka o profiterol yeniyor. İşte siz de bu anları sık sık yaşayanlardansanız tam bir profiterol lezzeti yaşatan ama çok daha pratik bir şekilde yapan bu tarifi mutlaka not edin.

En pratik profiterol lezzeti onda: Yalancı profiterol tarifi

  • Krem şokola

Bitter çikolata severlerin favori o! Şu ana dek hep dışarıdan hazır olarak alıp yediyseniz hemen şimdi, hiç vakit kaybetmeden onu evde nasıl yapabileceğinizi de keşfedebilirsiniz.

Yoğun çikolata lezzetiyle damaklar şen: Krem şokola tarifi

  • Beyaz çikolatalı mousse

Muazzam dokusuyla, kaşığı daldırdığınız anda yaşattığı o şaşkınlıkla bu kez karşımızda az sütlü ama bolca beyaz çikolatalı bir tatlı var. Benmari usulü hazırlanmasıyla da diğer tüm tatlılardan kendini ayırıyor.

Farklılık arayanlar bu tarifte buluşuyor: Beyaz çikolatalı mousse tarifi

  • Yumurtasız dondurma

Yumurtasız Dondurma Tarifi

Yumurtasız Dondurma Tarifi

Bolca süt, bitter çikolata ve salep... Bu üçünün bir araya geldiği hiçbir tatlının lezzetsiz olma ihtimali yok ama dondurmanın kalbimizdeki yeri çok başka! Yalnız baştan uyaralım, hazırlaması az vaktinizi alacak ama bu tarifin en zor kısmı dondurucuda kıvam almasını beklemek olacak.

Beklediğiniz her ana değer: Yumurtasız dondurma tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?