https://yemek.com/tarif/cikolatali-pankek/ | Çikolatalı Pancake Tarifi

Damla Çikolatalı Tariflerin Daha Bir Minnoş Olduğunun Kanıtı 9 Tatlı Tarifi

Favorilerime
Ekle

"Zaten sen çikolatasın, daha ne kadar tatlı olabilirsin ki" diye düşünüyorsun, minicik damlalar haline gelen çikolatayı görünce ona sevgin bir kat daha artıyor.

Hal böyle olunca, sempatikliğiyle gönlümüzü çok önceleri çalan damla çikolatayı hem lezzet verdiği hem de görüntüsüyle tatlılara ayrı bir hava kattığı için çeşit çeşit tarifte kullanmayı pek seviyor, evde en az bir paket damla çikolatayı her daim hazır bulunduruyoruz.

Zaman zaman o paketi açıp avuç avuç yediğimiz kaçamaklar yapsak da aslında derdimiz onu tatlıların içine koymak, lezzetine varırken sayesinde oluşan görsel şöleni uzun uzun izlemek.

Bazen ağza kıtır kıtır gelip sürpriz olan bazen de tamamen eriyip damaklarda izi kalan damla çikolatalı tariflere bırakıyoruz sözü o o zaman.

Şimdiden afiyet, bal, şeker olsun!

Pofuduk pofuduk olur: Damla çikolatalı kek

Damla Çikolatalı Kek Tarifi

Bazen öyle anlar olur ki sadece bir çikolata yemek yetmez, şöyle pofuduk pofuduk, yumuşacık bir kek olsun, çayın kahven yalnız kalmasın istersin. İşte tam o anda yetişir damla çikolatalı kek.

Kahramanın olur: Damla çikolatalı kek tarifi

Bunu yapmayı herkes öğrenmeli: Damla çikolatalı kurabiye

Damla Çikolatalı Kurabiye Tarifi

Herkes her yemeği yapamayabilir, kabul. Ama bunu herkes yapmalı, herkes bir an önce nasıl yapıldığını öğrenmeli. Çünkü bir evde bu kurabiye pişerse o evde mutsuzluk olmaz bizce.

Yokluğu fırını bile üzer: Damla çikolatalı kurabiye tarifi

Günün her anına: Damla çikolatalı muffin

Muffin hamurunu hazır edip damla çikolataları içine boca edince nasıl bir mutlulukla karşılaşacağını anlıyor insan. Sütün, çayın ya da kahvenin yanına daha güzeli olamaz diye düşüncelere dalıyor, günün her anında yanında olsun istiyor.

Hayaller işte böyle gerçek oluyor: Damla çikolatalı muffin tarifi

Kahvaltı sofrasından tatlı yemeden kalkılmaz: Çikolatalı pancake

Uzun uzun yapılan kahvaltılar mutlaka tatlı bir sonu hak eder. İşte o tatlı sonda da içi damla çikolatalı, üzerinden çikolata ezmesi akan bir pancake'ten güzeli olamaz.

Bakar mısınız şu güzelliğe: Çikolatalı pancake tarifi

Çikolata, daha çok çikolata: Damla çikolatalı kakaolu kek

Damla Çikolatalı Kakaolu Kek Tarifi

Damla çikolatalı kek tarifimizi verdik zaten başlar başlamaz. Ama bazen öyle bir tatlı krizi gelir ki o, yeterli gelmez. Daha çok, daha çok çikolata olsun istersin.

İşte o isteğini tam da bu güzellik karşılar: Damla çikolatalı kakaolu kek tarifi

Bu da porsiyonluğu olsun: Çikolatalı muffin

Çikolatalı Muffin Tarifi

Canınız hunharca çikolata yemek istediğinde muhtemelen etrafınızdaki kimseyle de paylaşmak istemeyeceksiniz güzelim tatlıları. O kriz anında kimseyle aranız bozulmasın, porsiyonluk tatlılar yapıp herkesi kendi tatlısıyla baş başa bırakın.

Çikolatayla mutluluğu yakalayın: Çikolatalı muffin tarifi

Daha önce böyle bir kurabiye yemediniz: Karamel dolgulu dev kurabiye

Karamel Dolgulu Dev Kurabiye Tarifi

Siz de kurabiyeyi bir iki lokmada bitirenlerdenseniz bu kurabiyeyi çok seveceksiniz, eminiz. Dilimler halinde kesip yenecek kadar büyük bir kurabiyeden söz ediyoruz çünkü. İçini karamelle doldurup üzerini damla çikolatayla süslemeyi de ihmal etmiyoruz.

Çünkü damla çikolata kalp biz: Karamel dolgulu dev kurabiye tarifi

Daha güzeli yok: Kurabiyeli sandviç dondurma

Kurabiyeli Sandviç Dondurma Tarifi

Damla çikolata her tarifi ayrı bir güzelleştiriyordu zaten, konu kurabiye ve dondurmanın bir araya gelmesi olunca tarife ayrı bir seviye atlattı adeta.

Şu lezzete henüz hayır diyen olmadı: Kurabiyeli sandviç dondurma tarifi

Tam bir görsel şölen: Mus kremalı pasta

Mus Kremalı Pasta Tarifi

Kabul etmeli ki bu güzellik sadece damla çikolatanın marifeti değil. Bitter çikolata da sütlü çikolata da hatta krem şanti de bu lezzette büyük pay sahibi. Ama biz içindeki kıtır kıtır damla çikolatanın yarattığı farka ayrı bir hayranız.

Çünkü sürprizli: Mus kremalı pasta tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?