Pastaneden Alınmışçasına Şık Olacak Ev Yapımı 12 Çikolatalı Yaş Pasta Tarifi

Favorilerime
Ekle

Pasta söz konusu olduğunda tercihini bol çikolatalı olanlardan yana kullananları hemen böyle alalım. Çünkü birazdan sizi evde, ellerinizle hazırlayabileceğiniz birbirinden nefis ve farklı çikolatalı yaş pasta tarifleri ile baş başa bırakacağız!

"Benim evde yaptıklarım hiç dışarıdan aldıklarım gibi olmuyor" diyenlerin dahi pastanelerdekileri kıskandıracak güzellikte pastalar hazırlamasını sağlayacak tariflerden söz ediyoruz üstelik.

Bir kez yapınca bir daha dışarıdan almaya hiç ihtiyaç duymayacağınız kadar şık, hazırlamak için özel bir gün beklemek istemeyeceğiniz kadar lezzetli olacak çikolatalı yaş pastalarımız karşınızda! İçlerinden hangisini yapacağınıza karar vermekse tamamen zevkinize kalmış.

 • Çikolatalı pasta tarifi

En temelden başlayalım, mis gibi bir pandispanyanın ve pasta kremasının tüm detaylarını adım adım paylaşalım istedik. Üzerinden de bolca çikolatayı eksik etmedik tabii.

Hazırlarını aratmaz: Çikolatalı pasta tarifi

 • Yaş pasta tarifi

Puf puf kabaran bir pandispanya, tam kıvamında mis gibi bir krema ve bol çikolatalı ganaj... Çikolatalı yaş pasta tarifi arayışında olanların mutlaka göz atması gereken bu tarifimiz de tüm adımlarıyla, ayrıntılarıyla karşınızda.

Üstelik hazırlaması düşündüğünüzden çok daha kolay: Yaş pasta tarifi

 • Portakallı çikolatalı pasta tarifi

Dolgu kremasında sütlü çikolata, üzerinde ise bitter çikolata kullanarak enfes bir denge yakalıyor, tam da mevsimiyken portakalları da işin içine dahil ediyoruz. Çikolata ve portakal mükemmel uyumu yakalıyor...

İç baymadan dilimlerce yenecek bu pasta işte böyle hazırlanıyor: Portakallı çikolatalı pasta tarifi

 • Çikolatalı muzlu rulo pasta tarifi

"Yuvarlak kalıbım yok" diyenler, rulo pastanın görüntüsünü ve lezzetini klasik yaş pastalardan daha çok sevenler bu tarifte buluşuyor. Bu kez de çikolataya, yine en az portakal kadar çok yakışan bir isim, muz, eşlik ediyor.

Her kıvrımı ayrı bir mutluluk sebebi: Çikolatalı muzlu rulo pasta tarifi

 • Kolay sürpriz pasta tarifi

Evde pasta hazırlamanın en pratik yolu sizin için hazır pandispanya keki almaktan geçiyorsa sizi de hemen bu tarifimize doğru alalım. Kısa sürede kolayca hazırlanan bu nefis pasta, aniden bastıran tatlı krizlerine de çözüm olur, sürpriz kutlamalara da...

Çikolatasını unutmadan: Kolay sürpriz pasta tarifi

 • Sacher pasta tarifi

Viyana'dan çıkıp lezzeti ve görüntüsüyle tüm dünya mutfaklarınca tanınır bir hale gelen sacher pastada sıra. Hem kekinde hem de üzerinde mis gibi çikolatalar kullanılıyor, arasından da tam kıvamında nefis bir marmelat eksik edilmiyor...

Tadı damakta kalan lezzet: Sacher pasta tarifi

 • Ebruli yaş pasta tarifi

Çikolatalı yaş pastalardan söz ediyoruz diye sürekli bitter ya da sütlü çikolata kullanmak zorunda değiliz tabii ki. Beyaz çikolata sevenlere de çok şık ve lezzetli bir önerimiz var.

Bu güzelliği dilimlemeye kıyamayacaksınız: Ebruli yaş pasta tarifi

 • 1. yaş pastası tarifi

Miniklerin ilk yılları tamamlandığında, şöyle aile arasında sevimli bir kutlama yapmak isteyenler için hazırladığımız bir pastaydı aslında bu. Bakmayın biz ona 1. yaş pastası dedik ama öyle lezzetli ki canınız pasta yemek istediği her an bu tarifi değerlendirebilirsiniz.

Yapmak için özel bir kutlama beklemeye gerek yok aslında: 1. yaş pastası tarifi

 • Karaorman pastası tarifi

Bitter çikolata ve vişne bir araya geliyor, pastane menülerinin en sevilen pastalarından karaorman, bu kez evimizin mutfağından çıkıyor. En az hazır yaş pastalar kadar şık ve leziz oluyor.

Çikolatası da tam istediğiniz gibi bol bol: Karaorman pastası tarifi

 • Yılbaşı pastası tarifi

Yılbaşı akşamı ağızları tatlandırmanın en şık yollarından biri bu pastadan geçiyor, beyaz çikolata ve nar taneleri sayesinde efsane bir görüntüye kavuşan bu pastayı gören uzun uzun bakmadan edemiyor. Tabii hep söylediğimiz gibi bu lezzeti hazırlamak için de mutlaka yılbaşını beklemek zorunda değiliz.

Yılın her zamanı tadını çıkarabiliriz: Yılbaşı pastası tarifi

 • Reçelli pasta tarifi

Pasta hazırlarken tamamında çikolatayı başrole aldığınızda bir süre sonra yerken tıkanıyorsanız, çikolatası çok fazla geliyorsa çikolata ve sevdiğiniz bir reçeli tıpkı bu pastada olduğu gibi bir araya getirerek iç baymadan, dilimlerce yiyebileceğiniz nefis bir pasta da hazırlayabilirsiniz.

Hangi reçeli kullanacağınıza karar verin, hemen başlayalım: Reçelli pasta tarifi

 • Boston kremalı pasta tarifi

Klasik pasta tariflerinden daha farklı bir pasta hazırlamak, tadı damakta kalacak enfes bir krema yapmak istiyorsanız bu tarif tam sizlik demektir. Üzerinden çikolatalı ganajımızı da eksik etmeyelim tabii.

Çikolatalı pastaların en farklısı, en lezzetlisi: Boston kremalı pasta tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?