https://yemek.com/tarif/kahvaltilik-cubuk-patates/ | Kahvaltılık Çubuk Patates Tarifi

Kahvaltı Sofranızı Sıradanlıktan Uzaklaştıracak Haşlanmış Patatesle Yapılan 13 Kahvaltılık Tarifi

Favorilerime
Ekle

Elinizde bir sebeple haşladığınız ve fazla kalan haşlanmış patatesler varsa onları değerlendirebileceğiniz, doyurucu kahvaltı sofraları kurmanızı sağlayacak nefis tariflerle geldik bu kez karşınızda! Haşlanmış patatesle hazırlanan kahvaltılıklar ile güne afiyetle doyarak başlayabilir, başka bir tariften artan haşlanmış patatesleriniz varsa onları doğrudan tuzlayıp yemek yerine şöyle farklı ve pratik tariflerde değerlendirebilirsiniz.

Biz onlara kahvaltılık dedik ama biliyorsunuz, bu tarifleri acıktığınız her an, günün her saati gönül rahatlığıyla da değerlendirebilirsiniz.

Özellikle uzun uzun yapılan hafta sonu kahvaltılarına çok yakışan, haşlanmış patatesle kolayca hazırlayabileceğiniz doyurma garantili nefis kahvaltılık tarifleri karşınızda!

 • Tava böreği tarifi

Hafta sonu kahvaltılarında sofraya konuk etmekten mutluluk duyduğumuz isimlerden tava böreği ile başlıyor, bu nefis böreğin içini patatesli harçla lezzetlendiriyoruz.

Dışı çıtır, içi yumuşacık: Tava böreği tarifi

 • Börek tadında omlet tarifi

Haşlanmış patatesten destek alarak kolayca yapabileceğiniz bir başka kahvaltılık da bu nefis omlet. Kabul edelim, patates ve yumurta birbirlerine çok yakışıyorlar.

Onları ayırmak olmaz: Börek tadında omlet tarifi

 • Maydanozlu patatesli yumurta tava tarifi

Klasik patatesli yumurtaya evdeki malzemelerinize göre şöyle dokunuşlar da yapabilir, sofrada güneş gibi doğacak şöyle harika bir kahvaltılık da hazırlayabilirsiniz.

Tek başına tıka basa doyurur: Maydanozlu patatesli yumurta tava tarifi

 • Patatesli kahvaltı keki tarifi

Şimdiye dek yaptığınız tüm keklerden farklı olacak, içindeki yeşilliğiyle, peyniriyle ve tabii ki haşlanmış patatesiyle nefis bir doku ve lezzete ulaşacak bir kek hazırlamak üzere mutfaktan bekleniyorsunuz.

Yalnız dikkat, bu lezzet bağımlılık yapabilir: Patatesli kahvaltı keki tarifi

 • Yoğurtlu kahvaltılık patates tarifi

Hazırlaması 15 dakikanızı alacak çok pratik bir kahvaltılıkla devam ediyoruz şimdi. Kahvaltı sofrasında en çok ilgi gören o olacak, şimdiden belli.

Bol bol yapmayı ihmal etmeyin: Yoğurtlu kahvaltılık patates tarifi

 • Patates pişisi tarifi

Bu tarife dek çıtır çıtır sade pişileri kahvaltı sofralarına çok yakıştırıyordunuz, biliyoruz. Ancak bu tarifi bir kez denedikten sonra bundan sonra pişiyi hep bu şekilde denemek isteyecek, evde her zaman patates bulundurmak isteyeceksiniz, eminiz.

Efsane bir lezzet: Patates pişisi tarifi

 • Patates tava tarifi

Bol malzemeli, rengarenk bir kahvaltılık hazırlamak da mümkün. Bakınız, aynı tavada buluşan renk renk sebzelerle dolu bu tarif gibi.

Serpme kahvaltıyı kıskandıracak kadar nefis: Patates tava tarifi

 • Kahvaltılık mücver tarifi

"İçindeki patatesler pişti mi?" derdi olmayacak, haşlanmış patates sayesinde bu mücver hem şipşak pişecek hem de çok doyurucu olacak.

Kahvaltı sofralarına ise çok yakışacak: Kahvaltılık mücver tarifi

 • Patatesli tepsi poğaçası tarifi

Bir fırın kabında kolayca yapabileceğiniz, klasik poğaçaların aksine tek tek porsiyonlama uğraşına girmenize hiç gerek kalmayacak bir tepsi poğaçası yapmaya ne dersiniz?

Bu poğaça dilim dilim servis ediliyor: Patatesli tepsi poğaçası tarifi

 • Kahvaltılık çubuk patates tarifi

Hep aynı kahvaltılıkları hazırlamaktan sıkıldıysanız, güne değişik ve nefis lezzetlerle başlamak istiyorsanız bu çubuk patatesleri hazırlayarak hem kendinizi şımartabilir hem de sofradaki herkesi şaşırtabilirsiniz.

Güne sürpriz bir lezzetle başlayın: Kahvaltılık çubuk patates tarifi

 • Kahvaltılık kaşarlı patates bombası tarifi

Toplamda sadece 4 malzemeyle hazırlanıyor, bu tarif bir kez deneyenlerin tekrar tekrar yapmaya başladığı en pratik ve en sevilen tarifler arasında yerini alıyor.

Sizin tarif defterinizde de yerini alsın: Kahvaltılık kaşarlı patates bombası tarifi

 • Kahvaltılık patatesli bazlama tarifi

Bazlamanın en sade halini de çok seviyor ve hazır sıcak sıcakken onu peynir-zeytinle yemeye bayılıyoruz ama bu kez elimizdeki haşlanmış patatesleri de işin içine dahil ediyor, tek başına kahvaltı sofrasının yıldızı olabilecek güçte bir lezzete imza atıyoruz.

Dilerseniz bol bol yapıp buzlukta da saklayabilirsiniz: Kahvaltılık patatesli bazlama tarifi

 • Bohça böreği tarifi

Bohça Böreği Tarifi

Bohça Böreği Tarifi

Eğer sabah uyanır uyanmaz hamur hazırlamakla uğraşmak istemezseniz, daha pratik bir lezzetle sofranızı lezzetlendirmek için yufkalardan destek alarak şöyle mis gibi bir börek de hazırlayabilirsiniz.

El açmasını aratmaz: Bohça böreği tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?