https://yemek.com/tarif/mantarli-peynirli-fettucini/ | Mantarlı Peynirli Fettucini Tarifi

Sürekli Aynı Makarnayı Yapmaktan Sıkılanlara Farklı ve Kolay 10 Kremalı Makarna Tarifi

Favorilerime
Ekle

Mutfaklarımızın en kurtarıcı malzemelerinden makarnayı, ona en çok yakışan isimlerden krema ile buluşturmayı sevenleri, hep aynı kremalı makarna tarifini yapmaktan ise bir süre sonra sıkılmaya başlayanları böyle alalım. Bugün kolları sıvıyor ve birbirinden değişik kremalı makarna tarifleri hazırlıyoruz.

Kısa sürede kolayca yapabileceğiniz bu tariflerin her biri tek başına ana yemek olarak değerlendirebileceğiniz kadar doyurucu, bir o kadar da pratik.

Yemek hazırlamak için uzun uzun vakit ayıramayacağınız günlerde, yoğun hafta içlerinde, kendinizi enerjisiz hissettiğinizde şipşak yapabileceğiniz bu makarna tariflerini hemen şimdi kaydetmeyi ve ihtiyaç duydukça içlerinden en beğendiklerinizi seçip hemen denemeyi unutmayın.

  • Kremalı makarna tarifi

Az malzemeyle evde kolayca yapabileceğiniz en temel kremalı makarna tarifimizle başlıyoruz. Toplam 15 dakikada yapabileceğiniz en lezzetli yemeklerden biri o.

Dilerseniz farklı baharatlarla renklendirebilirsiniz: Kremalı makarna tarifi

  • Kremalı mantar soslu penne makarna tarifi

Krema ve makarna isimleri yan yana geldiğinde akıllarda ilk canlanan bu tarif oluyor, mantar bu ikiliye en çok yakışan malzemelerin başında geliyor.

Hadi yapalım: Kremalı mantar soslu penne makarna tarifi

  • Kurutulmuş domatesli makarna tarifi

Hep aynı ya da benzer kremalı makarna tariflerinden sıkıldıysanız kurutulmuş domateslerden destek alarak şöyle renkli ve farklı aromalı bir makarna da hazırlayabilirsiniz.

Dört mevsim yapıp yemelik: Kurutulmuş domatesli makarna tarifi

  • Ev yapımı kremalı makarna tarifi

Makarna sizin için pratik bir kurtarıcı olmanın ötesinde bir zevkse, evde kendi makarnanızı kendiniz yapmak, ev yapımı mis gibi makarnaların tadını çıkarmak istiyorsanız sizi hemen bu tarifimize doğru alabiliriz.

Bu kez makarnayı da ellerimizle yapıyoruz: Ev yapımı kremalı makarna tarifi

  • Pırasalı ve fasulyeli spaghetti tarifi

Siz yeter ki değişik makarnalar hazırlamak isteyin, biz sizin için belki de bugüne dek aklınıza dahi gelmemiş malzemeleri bir araya getirebilir, şöyle nefis bir spagetti dahi hazırlayabiliriz.

Pırasa mevsimi geçmeden denemeli: Pırasalı ve fasulyeli spaghetti tarifi

  • Kremalı körili tavuklu makarna tarifi

Daha klasik tatlardan yana olanları da bu tarifimize doğru alalım ve tek başına kallavi bir ana yemeğe dönüşen, içindeki köriyle baharat severleri mutlu eden bir yemek hazırlayalım.

O, bir makarnadan çok daha fazlası: Kremalı körili tavuklu makarna tarifi

  • Avokado ve kremalı burgu makarna tarifi

İzmir tulum peyniri, avokado ve nefis yeşilliklerle hazırlayabileceğiniz farklı, renkli ve nefis bir makarna tarifi karşınızda şimdi de! Avokadonun o kendine has dokusu sayesinde bu makarna damakta adeta eriyor, bir çatal alan saniyeler içinde tüm tabağı yiyip bitirmek istiyor.

Avokadonun dahil olduğu en doyurucu tariflerden biri o: Avokado ve kremalı burgu makarna tarifi

  • Fettucini Alfredo tarifi

Böyle bir liste yaparız da kremalı makarnaların en sevilenlerinden, en bilinenlerinden nefis bir Fettucini Alfredo hazırlamadan geçer miyiz sandınız? Asla!

Dünyanın en meşhur makarna tariflerinden biri o: Fettucini Alfredo tarifi

  • Mantarlı peynirli fettucini tarifi

Makarnaya peyniri çok yakıştıranlar için de nefis bir önerimiz var. Mantar, peynir ve fettucine makarnayı bir araya getirin, kremayla nefis bir kıvam almalarını sağlayın.

İşte bu kadar pratik: Mantarlı peynirli fettucini tarifi

  • Sebzeli tavuklu hızlı makarna tarifi

Sebzeli Tavuklu Hızlı Makarna Tarifi

Sebzeli Tavuklu Hızlı Makarna Tarifi

Önceden haşladığınız ve fazla kalan makarnalar varsa onları da değerlendirebileceğiniz, hem israf karşıtı hem de çok lezzetli ve pratik bir makarna ile listemizi sonlandırıyoruz. Mutfakla arası çok iyi olmayanlar dahi onu kolayca yapabilir, bizden söylemesi.

Neredeyse bulaşık dahi çıkarmıyor: Sebzeli tavuklu hızlı makarna tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?