https://yemek.com/tarif/pirasa-kavurmasi/ | Pırasa Kavurması Tarifi

Elindeki Malzemeleri İdareli Kullanmak İsteyenlere 11 Az Malzemeli Tarif

Favorilerime
Ekle

Her gün dışarı çıkmamamız gerektiğinden yaptığımız market alışverişlerini de elimizden geldiğince idareli bir şekilde kullanmaya özen gösteriyoruz. Tam da bunun için bugün size az malzemeli yemek tarifleri hazırladık.

Elindeki malzemeleri idareli kullanmaya çalışanlar için birkaç malzemeyle ve tabii ki baharatlardan bolca destek alarak nefis lezzetler yapacağız birlikte, hazır mısınız?

Her birini tek başına bir yemek olarak değerlendirebileceğiniz bu tarifleri, her zaman söylediğimiz gibi evdeki malzemelere göre çeşitlendirebilir, tariflerin içinde sevmediğiniz baharatlar varsa onları kullanmadan da hazırlayabilir, sevdiğiniz farklı malzemeleri de ilave ederek nefis farklılıklar yapabilirsiniz. Tercih tamamen sizin damak tadınıza kalmış.

Hadi başlayalım!

 • Kaymaklı biber aşı tarifi

Muhacirlerin sıkça yaptığı ama ülkemizde nedense hala az bilinen lezzetlerden biri o. Oysa hem hazırlanışı kolay, hem az malzemeli hem de çok lezzetli!

Bu tarif her sofrada yerini almalı: Kaymaklı biber aşı tarifi

 • Fırında sebze kebabı tarifi

Dört sebzeyle tüm ev ahalisinin hem gözünü hem karnını doyurabileceğiniz bir tarif o. Lezzetlendirme işi baharatlarında saklı.

Rengiyle iştahları en az ikiye katlama garantili: Fırında sebze kebabı tarifi

 • Pratik kıymalı barbunya tarifi

Buzlukta sizi bekleyen haşlanmış ve dondurulmuş barbunyalarınız varsa çok kısa sürede hazırlayabileceğiniz efsane bir lezzet o. Üstelik "Et yemeden doyduğumu hissetmiyorum" diyenler için içinden kıymayı da eksik etmedik bu kez.

Dileyenler kıymasız da yapabilir tabii: Pratik kıymalı barbunya tarifi

 • Pırasa kavurması tarifi

Evdeki pırasalarımızı misler gibi kavuruyor, üzerine de hop sarımsaklı yoğurdu gezdiriyoruz. Hem çok sağlıklı, hem çok pratik hem de tadına doyulmayacak kadar nefis oluyor.

Her gün yesek bıkmayız: Pırasa kavurması tarifi

 • Macır usulü patates köftesi tarifi

Onu sabah kahvaltısı olarak da değerlendirebilirsiniz, pratik bir akşam yemeği gibi de. Günün her anına uygun bu lezzet için ihtiyacınız olanlar ise patates, soğan ve yumurta.

Kalanı için yine baharatlar iş başında: Macır usulü patates köftesi tarifi

 • Yoğurtlu brokoli çorbası tarifi

Evdeki brokolileri sürekli haşlayıp yemekten sıkıldıysanız onları sadece 4 malzeme ile çok doyurucu ve nefis bir çorbaya dönüştürebilirsiniz. "Çorbayla karın mı doyarmış" demeden önce bu tarifi mutlaka deneyin deriz.

Tek bir kasesiyle besler, doyurur: Yoğurtlu brokoli çorbası tarifi

 • Brokolili tavuklu pilav tarifi

"Ben çorbayla asla doymam, daha kallavi bir yemek lazım" derseniz sizi hemen pirinçten destek alarak doymayı garantileyebileceğiniz bu tarifimize doğru alabiliriz. İçinde sebzesi de var, eti de, karbonhidratı da proteini de...

Şiir gibi: Brokolili tavuklu pilav tarifi

 • Nohutlu ekşili kabak yemeği tarifi

Sürekli evde durduğunuz için şu sıralar hep aynı yemekleri yapıyormuş gibi hissetmeniz olası. O zaman her zaman yaptığınız nohut ya da kabak yemeklerini çeşitlendirmeye, onları bir arada azar azar kullanıp çok doyurucu ve farklı bir lezzet oluşturmaya ne dersiniz?

Biz bu halini çok sevdik: Nohutlu ekşili kabak yemeği tarifi

 • Tavuk kebap tarifi

Tavuk etini şu zamana dek belki de hiç böyle değerlendirmemiştiniz ama onu tek başına ancak bu kadar lezzetli bir hale getirebilirsiniz, öyle diyelim.

İddiası lezzetinden geliyor: Tavuk kebap tarifi

 • Fırında peynirli karnabahar tarifi

Karnabahar ve peynir aynı fırın tepsisinde buluşuyor, ortaya yedikçe yemek isteyeceğiniz bu lezzet çıkıyor. Biz evdeki malzemelere uygun olarak onu tulum peynirle hazırladık ama siz elinizdeki peynirlere göre tarifi farklılaştırabilirsiniz de.

Ona hemen her peynir yakışır: Fırında peynirli karnabahar tarifi

 • Zerdeçallı patates kavurması tarifi

Zerdeçallı Patates Kavurması Tarifi

Zerdeçallı Patates Kavurması Tarifi

Dedik ya, evdeki tüm malzemeleri bir yemek hazırlamak için kullanıp bitirmek olmaz. Hele hele böyle bir dönemde hiç olmaz. O zaman şöyle patates gibi tek bir malzemeyi başrole alıp onu bolca baharatla lezzetlendirme fikrine açık olalım. Belki yanına da şöyle bir kase yoğurt çıkaralım.

İşte bu kadar: Zerdeçallı patates kavurması tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?