https://yemek.com/tarif/yogurtlu-kahvaltilik-patates/ | Yoğurtlu Kahvaltılık Patates Tarifi

Az Malzemeyle Kolayca Hazırlanan Farklı ve Nefis 11 Kahvaltılık Tarifi

Favorilerime
Ekle

Vaktimizi evlerimizde geçirdiğimiz, mutfaklarımızda ise elimizdeki malzemeleri ayrı bir özenle kullandığımız şu günlerde sizi her gün aynı kahvaltıyı yapmaktan kurtaracak az malzemeli kahvaltı tarifleri hazırladık.

Bu kahvaltılıkların her biri neredeyse tost ya da omlet hazırlamak kadar kolay olacak ama lezzeti, belki de her sabah yaptığınız o tostlardan, omletlerden çok daha nefis olacak. Tariflerimizde yer alan malzemelerin birçoğunu ise elinizdeki malzemelere göre çeşitlendirmek mümkün.

Gününüz şimdiden aydın olsun!

 • Sadece 4 malzemeyle yapabileceğiniz 3 çeşit kahvaltılık tarif

Mümkün olduğunca evde kalmamız gereken bu günlerde ilk olarak Ferhat Şef'in evine bağlanıyor, onun elindeki malzemelerle hızlıca hazırladığı birbirinden nefis ve farklı 3 kahvaltılık tarifle sizi baş başa bırakıyoruz.

Yazılı tariflere ulaşmak isteyenleri hemen şurada bekliyoruz.

 • Keçi patisi tarifi

Kahvaltıda pişi tadında nefis hamur işlerinden vazgeçemeyenlerdenseniz bu tarif tam size göre demektir. Sadece 4 malzemeyle kısa sürede hazırlayacak, sadece birkaç tane yediğinizde ise neredeyse akşama kadar tok kalacaksınız.

Doyma garantili: Keçi patisi tarifi

 • Tereyağlı patatesli yumurta tarifi

Kahvaltılarda patates ve yumurtayı bir arada görmeyi sevenleriyse hemen böyle alalım. Bu kez her zaman yaptıklarınızdan farklı bir patatesli yumurta hazırlıyoruz. Yine az malzeme...

Ama bu kez bol baharatla: Tereyağlı patatesli yumurta tarifi

 • Peynir köftesi tarifi

Evde artan, kuruyup kalan farklı peynirlerinizi ve ekmek kırıntılarınızı değerlendirebileceğiniz farklı bir lezzet geliyor! Daha önce hiç denemediyseniz dolaptaki peynirlerinize göz gezdirip azalmaya, kurumaya başlayanlardan destek alarak şipşak yapabilirsiniz.

Tasarruflu lezzet: Peynir köftesi tarifi

 • Lalanga tarifi

Yine sadece 4 malzeme ile hazırlayabileceğiniz, üstelik toplamda 15 dakikada sıcacık kahvaltı sofrasına çıkacak bir tarif geliyor. En az bir sabahınızı onunla karşılayın.

Bir kez deneyince çok seveceksiniz zaten, eminiz: Lalanga tarifi

 • Yoğurtlu kahvaltılık patates tarifi

Biz onu kahvaltı soframız için hazırladık ve tadına doyamadık ama nereden baksanız her öğüne uyacak muazzam bir lezzet kendisi. İster kahvaltıda ister öğle yemeğinizde değerlendirebilir, hatta onu pratik bir akşam yemeği olarak dahi afiyetle yiyebilirsiniz.

Tercih sizin: Yoğurtlu kahvaltılık patates tarifi

 • Güveçte menemen tarifi

"Ben kahvaltıda tanıdık lezzetler yapmak istiyorum ama ufak farklılıklar da fena olmaz" derseniz mis gibi menemenlerinizi bir de böyle pişirmeyi deneyebilirsiniz.

Güveçle lezzeti katlanıyor: Güveçte menemen tarifi

 • Kahvaltılık kaygana tarifi

Karadeniz mutfağında sofrada kendine sıkça yer bulan lezzetlerden kayganayı aldık, onu kendi kahvaltı sofralarımıza konuk ettik.

O varken krep de neymiş: Kahvaltılık kaygana tarifi

 • Tereyağlı yumurta kapama tarifi

Tüm ev ahalisini doyurabilecek güçte ama hazırlarken sizi de çok yormayacak bir tarif arıyorsanız buyurunuz, aradığınız o tarif tam da karşınızda duruyor. Yumurtalar sayesinde tıka basa doyarken yağına ekmek banmadan da durulamıyor.

Mis gibi kokusu tüm mutfağı sarsın: Tereyağlı yumurta kapama tarifi

 • Fırında yumurtalı ekmek tarifi

"Evde durmaktan ve sürekli bir şeyler yemekten kilo almaya başladık" diye endişelenenler böyle ufak müdahalelerle en sevdikleri kahvaltılıkları dahi daha hafif bir hale getirebilirler. Mis gibi yumurtalı ekmeklerimizi bu kez bol yağda kızartmıyor, fırında usul usul pişmelerini bekliyoruz!

Evdeki bayat ekmekleri de en lezzetlisinden değerlendirmiş oluyoruz: Fırında yumurtalı ekmek tarifi

 • Kavanozda hızlı kahvaltı tarifi

"Ben artık kahvaltıda bir dilim bile ekmek yemek istemiyorum, çok kilo alıyorum" derseniz sizin için de nefis önerilerimiz var! Yulaf ezmesi sayesinde çok doyurucu olacak, aynı zamanda vücudunuza enerji verecek sağlık dolu malzemelerle lezzetinden de ödün vermeyecek bir tarif o. Biz onu kavanozda hazırlamıştık ama artık evden pek de çıkmadığımıza göre siz onu en sevdiğiniz kaselerde yapabilirsiniz.

Her kaşığı sağlık dolu: Kavanozda hızlı kahvaltı tarifi

 • Nergizleme tarifi

Nergizleme Tarifi

Nergizleme Tarifi

Yanında bir dilim dahi ekmek yemeden doyabileceğiniz bir tarifimiz daha var sırada! Çıkarın en sevdiğiniz yeşillikleri, haşlayın yumurtaları.

Kalanı mutluluk, kalanı alabildiğine lezzet: Nergizleme tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?