https://yemek.com/tarif/firinda-kasarli-patates-puresi/ | Fırında Kaşarlı Patates Püresi Tarifi

Sofrada Ana Yemekten Bile Daha Çok Alkış Alacak 8 Farklı Püre Tarifi

Favorilerime
Ekle

Hani sofrada ana yemeklerden rol çalan tarifler vardır ya, işte püre tarifleri de onlardan biri. Yancı demeye ağzımızın varmadığı püre hem et tariflerinin hem tavuk yemeklerinin yanına çok yakışıyor, tabağı zengin gösterip sofraya lezzet katıyor.

Ama püre denince aklınıza sadece patates püresi geliyorsa orada durun. Çünkü aslında birbirinden çok farklı ve lezzetiyle sizi çok şaşırtacak püre tarifleri var.

Özel gün ve davet sofralarınıza, ana yemeklerin yanına çok ama çok yakışacak bu püre tariflerini bir köşeye not etmeyi unutmayın.

  • Patates püresi

En sevilen ve bilinen patates püresiyle başlıyoruz listemize. Her ne kadar kolay gözükse de tam kıvamında, pürüzsüz ve yumuşak yapmanın bazı püf noktaları olduğu patates püresini bir de bu tarifimizle deneyin deriz.

Bol sütlü: Patates püresi tarifi

  • Fırında kıymalı patates püresi

Pürenin bir yancıdan daha fazlası olduğunu kanıtlayan bir tarifle karşınızdayız. Fırında pişen patates püresine bir de nefis bir kıymalı harç eklendiğini düşünün, bize hak vereceksiniz.

Tek başına yersin: Fırında kıymalı patates püresi tarifi

  • Kestane püresi

Kışın geldiğinin alametlerinden kestaneyi eminiz daha önce hiç böyle görmemiştiniz. Kestane püresi üstelik kahvaltılara konuk olacak kadar farklı bir tarif.

Ekmekler dilimlensin: Kestane püresi tarifi

  • Fırında kaşarlı patates püresi

Bildiğiniz patates püresinin pabucunu dama attıracak bir tarif bu. Bir kere içinde uzadıkça uzayan kaşar var, fırında piştiğinden kıvamı da lezzeti de pek farklı. Onu hemen denemek için sebep çok.

Sofrada ona yer açın: Fırında kaşarlı patates püresi tarifi

  • Bezelye püresi

Rengiyle farkını ortaya koyan bezelye püresi, patates püresini tahtından indirmeye kararlı. Özellikle et yemeklerinin nefis bir tamamlayıcısı olan bezelye püresini mevsimi geldiğinde mutlaka denemelisiniz.

Onları şaşırtın: Bezelye püresi tarifi

  • Soğanlı baharatlı patates püresi

Kavrulmuş soğanla hazırlanmış, bol nane ile tatlandırılmış bir patates püresi düşünün. Klasik patates püresini bir süreliğine menülerden kaldırmanıza yol açacak bu tarifi pek seveceksiniz.

Baharatlı lezzetleri sevenlere: Soğanlı baharatlı patates püresi tarifi

  • Avokado püresi

Son yılların gözde ismi avokadoyu sadece meyve olarak düşünmeyin. Çünkü ona en ön yargılı yaklaşanların bile çok seveceği avokado püresinden nefis kanepeler hazırlayabilirsiniz mesela.

Kanepe aşkına: Avokado püresi tarifi

  • Fırında sütlü patates püresi

Fırında Sütlü Patates Püresi Tarifi

Fırında Sütlü Patates Püresi Tarifi

Fırınlarımızı ayarlayalım çünkü hafif mi hafif, çok yumuşacık, pamuk gibi bir patates püresi yapacağız. Köftenin onsuz kendini öksüz, hindinin ve tavuğun onsuz kendini yarım hissedeceği fırında sütlü patates püresi bu aralar size gelmeyi pek istiyor.

Hazırlaması da çok kolay: Fırında sütlü patates püresi tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?