Sabahları Toplu Taşıma Araçlarında Pastane Kokuları Estirecek 13 Pratik Kahvaltılık Tarif

Favorilerime
Ekle

Toplu taşıma araçlarında mis gibi pastane kokuları estirecek, çok fazla zamanınızı almadan hazırlanabilecek, sabah işe giderken yanınıza alıp yolda bile yiyebileceğiniz tarifler bunlar.

Tam zamanlı çalışıp o güzelim kahvaltı sofrası için hafta sonunu bekleyen dostlar, hafta içi de yol üzerinden aldıkları; hem pahalı hem de hakkını veremeyen (tabii ki güzelleri vardır ama evde yapmak varken...) hamur işlerinden, sandviçlerden çok daha fazlasını hak ediyor.

O halde ısıtılsın fırınlar, çıkarılsın sandviç ekmekler; huzurlarınızda size daha güzel bir sabah yaşatacak o tariflerimiz.

Şimdiden afiyet olsun!

 • Avcı böreği


Yenirken üzerindeki galeta ununun çıtırlığından çıkacak sesler sabah duyulacak en güzel melodilerden biri olabilir. Akşam hazırlayıp, sabah hızlıca ısıtıp yolda bile keyif yapabilirsiniz.

Bu sabah akbili daha da neşeyle kullanın: Avcı böreği tarifi

 • Patlıcanlı milföy ruloları

Patlıcanlı Milföy Ruloları Tarifi

Patlıcanlı Milföy Ruloları Tarifi

Pratik tarifimizi bırakın akşamdan hazırlamayı, sabah iş için hazırlanırken bile hızlıca hazırlayıp dumanı üzerinde tüterken yiyebilirsiniz. Patlıcan ve mantarın milföyün çıtırlığıyla buluşması yetmiyormuş gibi bir de içine biber salçası ekledik. Oh mis!

Sabah hızlıları için geliyor: Patlıcanlı milföy ruloları tarifi

 • Haşlanmış tavuklu sandviç

haslanmis-tavuklu-sandvic-one-cikan
Akşam yemeği için içinde haşlanmış tavuk olan bir tarif hazırladıysanız, kalan haşlanmış tavuklarınızla sabaha çok güzel bir sandviç hazırlayabilirsiniz. Özellikle de bu aralar diyete başladıysanız bu hafif sandviçle ihtiyacınız olsan besin değerlerinin birçoğunu karşılayabilirsiniz.

Protein bombası: Haşlanmış tavuklu sandviç tarifi

 • Tost makinesinde ıspanaklı gözleme


Evet hayalleriniz gerçek oluyor; mutfağınızı bir gözlemeciye çevirebilmeniz artık mümkün. Sac gözlemelerin çıtırlığını tost makinenizle de yakalayabilirsiniz. İç harcını istediğiniz gibi hazırlayabilirsiniz, biz ıspanağı tercih ettik. İç harcını akşam kolayca hazırlayıp, tost makinesinde gözlemenizi iş için yola koyulmadan 10 dakika içinde hazırlayabilir, iş yerinizde hızlıca ısıtıp sıcacık bir çayın yanında keyfini çıkarabilirsiniz.

Tost makinesinin saca karşı zaferi: Tost makinesinde ıspanaklı gözleme tarifi

 • Bayatlamayan yumuşacık açma


Koca bir tepsi yapıp tüm hafta boyunca her sabah yanınıza alabilirsiniz. Hem tasarruf yapar hem de eminiz ki sokakta satılanlardan çok daha iyi bir açma yersiniz.

Esnafı kıskandırır: Bayatlamayan yumuşacık açma tarifi

 • Dolgu kaşarlı simit


Susamlı ekmekle hazırlayabileceğiniz bu tarifimizle yemek değil resmen sanat yapacaksınız. Kokusunu bile şu an duyduğunuzu varsaydığımız, Instagram'da beğeni rekorları kıracak kaşar dolgulu simit tarifimizle bu aralar diyete başlamayı düşünüyorsanız diyete başlamadan önce hemen tanışın.

Can çekmesin de ne yapsın: Dolgu kaşarlı simit tarifi

 • Çiçek poğaça

Çiçek Poğaça Tarifi

Çiçek Poğaça Tarifi


Sabahlara çiçek gibi başlamanızı sağlayacak çiçek poğaçamızın nev-i şahsına münhasır şekli iş arkadaşlarınızı da iştahınızı etkilediği kadar etkileyecektir.

Bir demet isteyeceksiniz: Çiçek poğaça tarifi

 • Sebzeli börek


Akşam kısa sürede hazırlayabileceğiniz bu şirin börek sebze sevmeyenlere bile sebzeyi sevdirebilir. Sabah çayın yanında atıştırmak için de öğleden sonra açlığı bastırmak için de yenebilir.

Sebzelerin gücü adına: Sebzeli börek tarifi

 • Muffin börek


Hızlıca hazırlanabilecek bu minik ve şirinli böreğimiz tıpkı muffin keklere benziyor. Nar gibi kızaracak muffin böreklerinizin iç harcını ise dilediğiniz gibi seçebilirsiniz.

Tek tek değil çifter çifter yenecek: Muffin börek tarifi

 • Peynirli maydanozlu popover


Birkaç malzemeyle hazırlanabilen bu pratik kahvaltılığımızı masa başında çalışırken hüp hüp götürebilirsiniz. Biz içine peynir ve maydanoz koymayı tercih etsek de siz istediğiniz iç harcı ekleyebilirsiniz.

Mideyi şenlendirir: Peynirli maydanozlu popover tarifi

 • Kürt böreği


Herhangi bir iç malzemeye ihtiyaç duymayan Kürt böreğinin bildiğiniz gibi biricik aşkı pudra şekeridir. Evinizde kolayca hazırlayıp, sabahları yolda yürürken bile atıştırabileceğiniz börekle sabah sabah pudra şekerli mide şenliği yapabilirsiniz.

Çıtır çıtır sesi geldi: Kürt böreği tarifi

 • Mikrodalga keki

Mikrodalga Keki Tarifi

Mikrodalga Keki Tarifi


"Ben sabahları kekin yanına kahveye bayılırım efendim!" diyenlerdenseniz kendi kekinizi çok kısa sürede hazırlayabilir, "dünyanın en hızlı kek yapan insanı" unvanını gururla taşıyabilirsiniz.

Teşekkürler mikrodalga: Mikrodalga kek tarifi

 • Bonus: Limonlu çatlak kurabiye


Güne çayın yanında kurabiyeyle başlayıp, günü kurabiye tadında geçirmek isteyenler için limon kokulu bir önerimiz var. İçinde tereyağ ve margarin olmayan bu kurabiyemizin kokusuna çarpılacak, güne mis gibi başlayacaksınız.

Kurabiye, kurabiye olalı böylesine lezzet görmedi: Limonlu çatlak kurabiye tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?