Dışarıda Aynısını Asla Bulamayacağınız Kadar Pofuduk 8 Farklı Açma Tarifi

Favorilerime
Ekle

Kahvaltıların aranan ismi, hafta içi hafta sonu demeden her güne yakışır bir isim karşınızda: Açma!

Hamur işlerinin en puf puf, en sevilen yüzlerinden kendisi. Öyle lezzetli ve damakta izi kalan bir tada sahip ki en sade haliyle bile mutlu etmeyi başarıyor üstelik.

Tabii onu en sevdiğimiz malzemelerle bir araya getirmeyi de ayrı bir seviyor, zeytinlisine, peynirlisine, kısacası her türlüsüne pek bir bayılıyoruz, doğruya doğru.

Tabii hemen her hamur işinde olduğu gibi kendisi fazlaca kalorili, onu da söylemeden geçmeyelim.

O zaman şimdi sıra, aldığımız tüm kalorilere değecek bir lezzet olan açmanın 8 farklı halinde!

Buyursunlar...

Açma tarifi

Birçok malzemeyle zenginleştirebileceğimiz açma yapımını öğrenmeye en temelden başlıyor, sadesini yapmakla işe başlıyoruz. Artık hazır almıyor, evde misler gibi yapıp afiyetle yiyoruz.

Yanına da şöyle demli bir çay: Açma tarifi

Peynirli açma tarifi

Özellikle hafta içi kahvaltılarının kurtarıcısı olacak bu lezzet, yumuşacık hamurunun içinde saklı peyniriyle enfes bir kahvaltı menüsü etkisi yaratıyor.

Güne ağız tadıyla başlatıyor: Peynirli açma tarifi

Zeytinli açma tarifi

Açmanın peynirlisini evde yapabiliyorsak zeytinlisini neden yapmayalım ki? İçi siyah zeytin ezmesinin lezzetiyle dolu bir açma yapalım, kahvaltıda zeytin yemeden duramayanların midelerinde şenlik yaşatalım.

Hazırlarından güzel: Zeytinli açma tarifi

Kaşarlı salamlı kolay açma tarifi

Hem kolayca hazırlanıyor hem de içinde sevdiğiniz her şeyi bir arada barındırıyor. Kendisi, bugüne dek severek yediğiniz tüm açmaları unutturmaya kararlı.

Erken kalkma sebebiniz olur: Kaşarlı salamlı kolay açma tarifi

Pofuduk açma tarifi

Açmanın en ama en pofuduk haliyle tanışmaya hazır mısınız? Bugüne dek yediklerim neydi dedirtecek, başka bir yerde aynısını bulmanız asla mümkün olmayacak.

O zaman kolları sıvayalım, en yakın zamanda yapalım: Pofuduk açma tarifi

Pastırmalı açma tarifi

Tıpkı pofuduk açma gibi bu güzellikte dışarıda aynısını asla bulamayacağınız bir lezzet sunuyor. Çünkü içine en sevdiğimiz, en bizden tatlardan pastırma ve tabii ki onun en lezzetli eşlikçisi kaşar peyniri dolduruluyor.

Öyle nefis oluyor ki parmak yedirtiyor: Pastırmalı açma tarifi

Çavdarlı peynirli açma tarifi

Açmanın bol kalorili bir yiyecek olduğunu daha en başında söylemiştik, e zaten siz de kendi tecrübelerinize dayanarak çoktandır bunu biliyorsunuz. İşte tam da bu yüzden açmayı biraz masumlaştıralım dedik, çavdar unundan destek istedik.

Lor peynir de geldi mi, tamamdır: Çavdarlı peynirli açma tarifi

Örgü açma tarifi

Örgü Açna Tarifi

Örgü Açna Tarifi

İçinde ekstra bir dolgu malzemesi olmasa da farkını şekliyle ortaya koyan bu açma, yumuşacık, puf puf dokusuyla kalbinizi çalmaya geliyor.

Fırında ona yer açın: Örgü açma tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?